Panasonic wprowadza aktualizację oprogramowania aparatu LUMIX S5II oraz S5IIX
Panasonic wprowadza istotną aktualizację oprogramowania sprzętowego dla LUMIX S5II oraz S5IIX, swoich pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych. Nie tylko usprawnia ona fotografowanie, ale również zwiększa możliwości udostępniania zdjęć i filmów.
Zgodnie z potrzebami twórców, oprogramowanie S5II w wersji 3.0 i S5IIX w wersji 2.0 poprawia efektywność zarówno w procesie produkcji, jak i postprodukcji, zapewniając istotną oszczędność czasu (a co za tym idzie, również kosztów).
W związku z ciągłym zaangażowaniem marki LUMIX we wspieranie twórców, oprogramowanie będzie dostępne do pobrania bezpłatnie ze strony internetowej Globalnego Wsparcia Klientów LUMIX od 22 kwietnia 2024 roku.
Udoskonalenie procesu produkcji
Nowa integracja kamery z chmurą dzięki Adobe's Frame.io
Aktualizowane oprogramowanie jest kompatybilne z platformą Frame.io od Adobe, pozwalającą na przenoszenie danych z kamery prosto do chmury. Dzięki temu, możliwe jest automatyczne przesyłanie, tworzenie kopii zapasowych, oraz udostępnianie zdjęć i filmów, jak również wspólna praca nad ich obróbką. Zarejestrowane treści są przesyłane do platformy Frame.io poprzez połączenie internetowe, za pomocą Wi-Fi lub ethering z użyciem kabla USB. Pozwala to na płynne udostępnianie zrobionych zdjęć w formacie JPEG/RAW oraz wideo jako plików proxy. Umożliwia to twórcom otrzymywanie zdalnej informacji zwrotnej w czasie rzeczywistym podczas tworzenia materiałów oraz współpracę zespołów produkcyjnych przy ich edycji z użyciem preferowanego przez nich oprogramowania kreatywnego. Frame.io usprawnia pracę od etapu fotografowania do etapu edycji, wpływając tym samym na poprawę ogólnej wydajności w procesie twórczym.
Nagrywanie wideo jako plików proxy
Nowa funkcja odpowiada za nagrywanie pliku proxy o niskiej przepustowości równolegle do nagrywania wideo. Nagrywanie pliku proxy, który jest powiązany z oryginalnym nagraniem, umożliwia szybszy i płynniejszy transfer danych, edycję oraz usprawnia pozostałe procesy postprodukcji.
Ulepszona Wydajność Podstawowa
Rozpoznawanie autofokusu w czasie rzeczywistym (rozpoznawanie oka zwierzęcia, samochodu, motocykla)
Udoskonalony system autofokusu w czasie rzeczywistym, wzmacnia bardzo dokładny, hybrydowy autofokus, obecny w aparatach S5II i S5IIX, skutecznie rozpoznając ludzi wśród wielu obiektów. Posiada także funkcję wykrywania oczu zwierząt, umożliwiającą skupienie się na nich oraz ich śledzenie, a także funkcję rozpoznawania samochodów i motocykli, która szczególnie sprawdzi się podczas fotografowania sportów motorowych.
Udoskonalona wydajność E.I.S.
Oprócz trybu Standardowego, do funkcji E-Stabilizacji (wideo) został dodany tryb High, który elektronicznie koryguje duże wstrząsy podczas nagrywania w ruchu. Dodano także korekcję zniekształceń perspektywy, które często pojawiają się podczas nagrań przy użyciu obiektywu szerokokątnego. Połączenie z technologią Active I.S., umożliwia otrzymanie jeszcze bardziej stabilnego materiału podczas nagrywania w ruchu.
Poszerzanie możliwości twórczych
Tryb SH Pre - Burst
Nowo wprowadzona funkcja SH Pre – Burst rejestruje serie zdjęć tuż przed rozpoczęciem fotografowania. Po ustawieniu trybu SH PRE aparat rozpoczyna robienie zdjęć seryjnych od momentu, gdy użytkownik wciśnie przycisk migawki do połowy, umożliwiając tym samym robienie serii zdjęć aż do momentu, w którym przycisk migawki jest wciśnięty całkowicie.
- Inne znaki towarowe i nazwy handlowe są własnością ich odpowiednich właścicieli.
- W zależności od sytuacji, nie wszystkie funkcje mogą być dostępne
- Projekt i specyfikacje mogą ulec zmianie bez wcześniejszej informacji.
- Frame.io, logo Frame.io oraz Camera to Cloud są zastrzeżonymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi firmy Adobe w Stanach Zjednoczonych i/lub innych krajach.
Fujifilm przedstawia bezlusterkowy aparat cyfrowy FUJIFILM X-M5
Fujifilm przedstawia obiektyw FUJINON XF16-55mmF2.8 R LM WR II
Fujifilm wprowadza obiektyw FUJINON XF500mmF5.6 R LM OIS WR
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.