Nowość! GlobiLab Collaborate
Globisens, producent cyfrowych laboratoriów Labdisc, stawia na współpracę i wprowadza na rynek nowe oprogramowanie GlobiLab Collaborate, które pozwoli nauczycielom i uczniom wyświetlać, analizować i kontrolować dane jednocześnie z 8 Labdisc na jednym komputerze. To innowacyjne rozwiązanie na rynku!
Premiera zaplanowana jest na maj br. Nowe oprogramowanie będzie dostępne bezpłatnie do pobrania ze strony AGRAF, polskiego dystrybutora Labdisc – www.cyfrowa-szkola.pl.
GlobiLab Collaborate współpracuje z Labdisc – cyfrowymi laboratoriami w formie niewielkich dysków, które służą aktywnemu nauczaniu i zachęcają uczniów do samodzielnych eksperymentów. W ramach rządowego programu dofinansowania pracowni przyrodniczych, szkoły podstawowe mogą pozyskać 100% finansowania na zakup pomocy dydaktycznych, w tym laboratoriów Labdisc. Bieżące informacje na temat programu oraz wzór wniosku znajdują się na stronie www.pracownie-przyrodnicze.pl.
Jak działa GlobiLab Collaborate?
Oprogramowanie wyświetli oddzielny wykres z pomiarami dla każdego podłączonego dysku oraz jeden uśredniony dla wszystkich pomiarów. Uczniowie mogą w prosty sposób porównywać pomiary przeprowadzone w różnych warunkach,(np. proces produkcji tlenu podczas fotosyntezy przy zastosowaniu różnych barw/kolorów światła) i na bazie zebranych danych formułować samodzielne wnioski. GlobiLab Collaborate eliminuje konieczność posiadania komputera dla każdej pary lub grupy – wystarczy jeden komputer oraz monitor interaktywny/projektor do prezentacji pomiarów dla całej klasy.
GlobiLab Collaborate posiada również szereg funkcji znanych z podstawowej wersji oprogramowania, takich jak eksport pomiarów do pliku Excel, adnotacje (tekstowe lub w postaci zdjęcia), wycinanie zaznaczonych fragmentów, znaczniki (dają nam szczegółowe informacje o pomiarze danym fragmencie wykresu) czy funkcje matematyczne.
Oprogramowanie także oferuje możliwość pracy w terenie – po powrocie do szkoły dane zapisane na wew. pamięci Labdisc mogą zostać przesłane do oprogramowania GlobiLab Collaborate i posłużyć do głębszej analizy.
Więcej informacji o Labdisc: www.cyfrowa-szkola.pl.
Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25
AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
Acer i Google wspierają współczesną edukację
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Infrastruktura
Ustawa o ochronie ludności i obronie cywilnej wchodzi w życie. Najważniejszym zadaniem przygotowanie społeczeństwa na zagrożenia
1 stycznia weszła w życie większość zapisów ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej. MSWiA i MON, autorzy przepisów, podkreślają, że pozwolą one stworzyć nowy system reagowania na różnego typu zagrożenia w czasie pokoju i wojny. Legislacja to jednak pierwszy etap tego procesu, który teraz wymaga wysiłków w praktyce, również w obszarze edukacji społeczeństwa. Kwestie ochrony ludności i obrony cywilnej mają być jednym z priorytetów polskiej prezydencji w UE w obszarze spraw wewnętrznych.
Prawo
Hazard coraz poważniejszym problemem dla zdrowia publicznego. Najbardziej zagrożone są dzieci
Z badania Komisji Zdrowia Publicznego „Lancet” ds. hazardu wynika, że na całym świecie stanowi on większe zagrożenie dla zdrowia publicznego, niż do tej pory sądzono. Jego szybki rozwój za pośrednictwem telefonów komórkowych i internetu sprawia, że kasyno można mieć dziś w kieszeni, dlatego zdaniem naukowców należy go traktować podobnie jak tytoń i alkohol. Zaburzenia związane z hazardem dotykają niemal 16 proc. dorosłych korzystających z kasyn online lub automatów, coraz częściej narażone są na nie także dzieci.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.