Now.gg uruchamia mobilną chmurę dla graczy i producentów
Rozwiązanie dla producentów gier
Po raz pierwszy w historii twórcy gier mogą dostarczać taką samą grafikę i wysoką wydajność interaktywnych gier niezależnie od urządzenia, systemu operacyjnego czy ograniczeń regionalnych. Dzięki chmurze mobilnej stworzonej przez now.gg gracze mogą grać na dowolnym urządzeniu mobilnym lub systemie operacyjnym, natychmiast udostępniać aktualizacje na kanałach społecznościowych i dokonywać zakupów w grze za pośrednictwem różnych systemów płatności.
Firma now.gg uruchomiła platformę dla twórców gier. Chmura mobilna Platform-as-a-Service (PaaS) pomaga producentom gier zmienić zasięg, potencjał i model biznesowy, rozwiązując kwestie dostępności i monetyzacji tytułów. Rozwiązanie to ma na celu zrewolucjonizować sposób, w jaki twórcy gier mobilnych docierają do nowych użytkowników na całym świecie. Platforma została już zaadaptowana przez wiodących twórców gier, takich jak Perfect World, PerBlue i Lilith Games.
"Now.gg rewolucjonizuje gry poprzez unikalne rozwiązania w zakresie pozyskiwania użytkowników, udostępniania gier i monetyzacji. Niezależnie od urządzenia czy lokalizacji, gracze mogą teraz uzyskać natychmiastowy dostęp do dowolnej gry, co jest zupełnie nową i ekscytującą koncepcją. Podczas naszego pilotażowego wdrożenia tej technologii zaobserwowaliśmy znaczny wzrost zarówno w zakresie pozyskiwania, jak i utrzymania graczy" - powiedział Bai Xue, producent w firmie Perfect World, będącej twórcą takich popularnych tytułów, jak Forsaken World i Perfect World Mobile.
Możliwości dla twórców gier
Przy 1,3 miliona nowych użytkowników, dołączających do mediów społecznościowych każdego dnia, twórcy gier mogą dotrzeć do kolejnego miliarda mobilnych graczy, którzy otrzymują i udostępniają swoje ulubione gry poprzez kanały społecznościowe. Twórcy gier mogą zarabiać na swoich nowych użytkownikach dzięki mobilnej chmurze, nie polegając na kartach kredytowych. 45 procent wszystkich zakupów online dokonywanych jest za pośrednictwem portfeli cyfrowych, a oczekuje się, że do 2024 roku liczba ta wzrośnie do 51 procent. Firma now.gg daje graczom swobodę płacenia za pomocą cyfrowych kanałów płatności, które już posiadają, takich jak portfele cyfrowe, kryptowaluty lub doładowania gier. Dzięki temu twórcy gier będą mogli przyciągnąć znacznie więcej nowych użytkowników, a także zwiększyć swoje marże.
"Now.gg zbudowało platformę, która wykorzystuje globalną skalę Amazon Web Services, aby zapewnić wartościowy model biznesowy twórcom gier na całym świecie. Postrzegamy to jako jeden z najbardziej ekscytujących przypadków użycia naszych serwerów ARM na Amazon EC2. Wykorzystując mobilną chmurę z now.gg oraz instancje AWS Graviton2, twórcy gier mogą natywnie uruchamiać gry mobilne, kodować renderowaną grafikę i streamować gry bezpośrednio do urządzeń mobilnych. Dzięki temu twórcy gier mogą zapewnić spójne wrażenia z rozgrywki na wszystkich urządzeniach mobilnych oraz znacznie przyjemniejszy i bezproblemowy proces dla graczy" - powiedział Johan Broman, EMEA Gaming Solutions, AWS.
Komfort dla graczy na całym świecie
Platforma stworzona przez now.gg umożliwia natychmiastowe udostępnianie gier poprzez kliknięcie w link. Zamiast czekać na uciążliwe pobieranie i instalację, gracze mogą natychmiast udostępniać gry i uzyskiwać do nich dostęp. Użytkownicy po prostu klikają w link, aby natychmiast zagrać i dokonać zakupów w aplikacji. Nie muszą więc pobierać, ani instalować gry, dopóki nie są gotowi do podjęcia zobowiązania. Mogą nawet korzystać z aplikacji innych firm, takich jak Discord czy Snapchat, bez opuszczania platformy.
Obecnie prawie 40% telefonów komórkowych nie obsługują gier o dużej mocy. Co więcej, 60% smartfonów na rynku globalnym to urządzenia niskiej lub średniej klasy, które nie radzą sobie z grami wymagającymi dużej mocy obliczeniowej, pamięci masowej i wydajności. Dzięki usunięciu przeszkód, możliwe jest przybliżenie gamingu mobilnego miliardom ludzi na świecie.
Więcej informacji można znaleźć na stronie https://now.gg
To więcej niż aplikacja ubezpieczeniowa - premiera Balcia App w Polsce
Główni akcjonariusze Red Square Games dofinansują działalność studia
Immersion Games zapowiada rewolucję w VR Fitness!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.