Nowe rozwiązanie dostaw łańcucha chłodniczego Tive
Tive, lider w dziedzinie technologii łańcucha dostaw i logistyki, wprowadza na rynek nowe rozwiązanie do zarządzania łańcuchem chłodniczym, które jest dedykowane dla firm farmaceutycznych, biologicznych i komórkowej terapii genowej. Wieloczujnikowe urządzenia śledzące Solo 5G firmy Tive rejestrują i przesyłają niezwykle dokładne dane dotyczące lokalizacji i temperatury przesyłek w czasie rzeczywistym, umożliwiając klientom aktywne monitorowanie przesyłek w tranzycie, podejmowanie działań w przypadku wystąpienia odchyleń i identyfikowanie obszarów wymagających usprawnień łańcucha dostaw.
Dzięki wprowadzeniu nowego rozwiązania Tive obejmuje teraz pełny zakres temperatur wymaganych do ochrony wszystkich przesyłek o znaczeniu krytycznym w łańcuchu chłodniczym — w tym przesyłek z suchym lodem i kriogenicznych. Oprócz Trackerów z baterią niklowo-kadmową Solo 5G (TT-7000/TT-7100), które już pokrywają zakres temperatur od -30°C do +60°C, Tive wprowadza nowe Trackery z sondami, które mogą pracować w temperaturze do -200°C i są przeznaczone do monitorowania przesyłek z suchym lodem i kriogenicznych.
„Tive stworzył rozwiązanie, które zapewni firmom biotechnologicznym, farmaceutycznym oraz instytucjom zajmującym się terapią genową komórek kompletne rozwiązanie łańcucha chłodniczego, dając im ogromną przewagę nad konkurencją” – powiedział Krenar Komoni, założyciel i dyrektor generalny Tive. – „Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na przesyłki w niskich i bardzo niskich temperaturach, dla firm na całym świecie jeszcze ważniejsze staje się zapewnienie pełnej widoczności w tranzycie — dzięki temu mogą bezpiecznie dostarczać najwyższej jakości produkty”.
„Biocair wykorzystuje najlepsze dostępne rozwiązania, dlatego współpracujemy z Tive, który oferuje pełne rozwiązanie w zakresie łańcucha chłodniczego, co pozwala nam działać proaktywnie, a nie reaktywnie — na każdym etapie łańcucha dostaw” — powiedział Robert Pagan, inżynier ds. rozwiązań opakowaniowych w firmie Biocair. – „Jesteśmy firmą zorientowaną na klienta, a korzystając z rozwiązań Tive pokazujemy naszym klientom, że jesteśmy w czołówce technologii i medycyny, aby lepiej im służyć i wyróżniać się na tle konkurencji”.
Zatwierdzone do użytku przez ponad 130 przewoźników lotniczych rozwiązania Tive są zgodne z GxP, a wszystkie komponenty (sprzęt i oprogramowanie) są opracowywane i testowane zgodnie z modelem Good Automated Manufacturing Practice 5 (GAMP 5). Do każdego Trackera Tive Solo 5G dołączony jest 3-punktowy certyfikat kalibracji NIST®, a zarówno Trackery, jak i sondy są w pełni skalibrowane przez laboratorium akredytowane zgodnie z ISO® 17025. Ponadto aplikacja Tive oparta na chmurze jest zgodna zarówno z wymogami FDA 21 CFR Part 11, jak i wymogami załącznika 11 UE. Tive jest zgodny z SOC® 2 Type 2 i ISO 27001.
Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji
Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych
Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Zdrowie
Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.