Nowe rozwiązanie dostaw łańcucha chłodniczego Tive
Tive, lider w dziedzinie technologii łańcucha dostaw i logistyki, wprowadza na rynek nowe rozwiązanie do zarządzania łańcuchem chłodniczym, które jest dedykowane dla firm farmaceutycznych, biologicznych i komórkowej terapii genowej. Wieloczujnikowe urządzenia śledzące Solo 5G firmy Tive rejestrują i przesyłają niezwykle dokładne dane dotyczące lokalizacji i temperatury przesyłek w czasie rzeczywistym, umożliwiając klientom aktywne monitorowanie przesyłek w tranzycie, podejmowanie działań w przypadku wystąpienia odchyleń i identyfikowanie obszarów wymagających usprawnień łańcucha dostaw.
Dzięki wprowadzeniu nowego rozwiązania Tive obejmuje teraz pełny zakres temperatur wymaganych do ochrony wszystkich przesyłek o znaczeniu krytycznym w łańcuchu chłodniczym — w tym przesyłek z suchym lodem i kriogenicznych. Oprócz Trackerów z baterią niklowo-kadmową Solo 5G (TT-7000/TT-7100), które już pokrywają zakres temperatur od -30°C do +60°C, Tive wprowadza nowe Trackery z sondami, które mogą pracować w temperaturze do -200°C i są przeznaczone do monitorowania przesyłek z suchym lodem i kriogenicznych.
„Tive stworzył rozwiązanie, które zapewni firmom biotechnologicznym, farmaceutycznym oraz instytucjom zajmującym się terapią genową komórek kompletne rozwiązanie łańcucha chłodniczego, dając im ogromną przewagę nad konkurencją” – powiedział Krenar Komoni, założyciel i dyrektor generalny Tive. – „Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na przesyłki w niskich i bardzo niskich temperaturach, dla firm na całym świecie jeszcze ważniejsze staje się zapewnienie pełnej widoczności w tranzycie — dzięki temu mogą bezpiecznie dostarczać najwyższej jakości produkty”.
„Biocair wykorzystuje najlepsze dostępne rozwiązania, dlatego współpracujemy z Tive, który oferuje pełne rozwiązanie w zakresie łańcucha chłodniczego, co pozwala nam działać proaktywnie, a nie reaktywnie — na każdym etapie łańcucha dostaw” — powiedział Robert Pagan, inżynier ds. rozwiązań opakowaniowych w firmie Biocair. – „Jesteśmy firmą zorientowaną na klienta, a korzystając z rozwiązań Tive pokazujemy naszym klientom, że jesteśmy w czołówce technologii i medycyny, aby lepiej im służyć i wyróżniać się na tle konkurencji”.
Zatwierdzone do użytku przez ponad 130 przewoźników lotniczych rozwiązania Tive są zgodne z GxP, a wszystkie komponenty (sprzęt i oprogramowanie) są opracowywane i testowane zgodnie z modelem Good Automated Manufacturing Practice 5 (GAMP 5). Do każdego Trackera Tive Solo 5G dołączony jest 3-punktowy certyfikat kalibracji NIST®, a zarówno Trackery, jak i sondy są w pełni skalibrowane przez laboratorium akredytowane zgodnie z ISO® 17025. Ponadto aplikacja Tive oparta na chmurze jest zgodna zarówno z wymogami FDA 21 CFR Part 11, jak i wymogami załącznika 11 UE. Tive jest zgodny z SOC® 2 Type 2 i ISO 27001.
Startuje Wielkopolska Akademia Menedżerów Zdrowia
Mity na temat estrów etylowych – co warto wiedzieć?
Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
P. Serafin: Potrzebujemy bardziej elastycznego unijnego budżetu. UE musi ponownie stać się synonimem innowacyjności i konkurencyjności
Nowy komisarz UE ds. budżetu, zwalczania nadużyć finansowych i administracji publicznej Piotr Serafin wskazuje, że budżet na kolejną perspektywę finansową UE powinien być bardziej elastyczny, by można było reagować w razie wystąpienia nieprzewidywalnych zdarzeń. W najbliższych miesiącach będą trwały konsultacje z państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim na temat priorytetowych obszarów na przyszłą siedmiolatkę.
Ochrona środowiska
Pozew przeciwko Skarbowi Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Może to wpłynąć na przyszłe regulacje
Fundacja ClientEarth w imieniu dwóch osób chorych na astmę pozwała właśnie Skarb Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Po raz pierwszy w Polsce sąd będzie musiał zbadać, czy istnieje bezpośredni związek między zanieczyszczeniem powietrza a poważnymi schorzeniami. To przełomowa sprawa, która może zmienić sposób egzekwowania prawa do życia i zdrowia.
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.