Nowe rozwiązania w zakresie suplementacji
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Rynek suplementów diety osiąga stabilne wzrosty, co świadczy o rosnącym zaufaniu konsumentów do tej kategorii produktów. Jak podaje IQVIA, już w 2022 roku światowy rynek osiągnął wartość 173 mld dolarów, natomiast europejski oszacowano na 30 mld dolarów. Z raportu PMR – „Rynek suplementów diety w Polsce 2022” – wynika natomiast, że wartość tego sektora w naszym kraju wyniosła 7,7 mld zł, a nominalna dynamika wzrostu osiągnęła około 14%.
Suplementy diety muszą spełniać ogólne wymagania dotyczące jakości i bezpieczeństwa stosowane do wszystkich środków spożywczych. Muszą być zarówno bezpieczne w użyciu, jak i zgodne z prawdą w odniesieniu do korzyści, które gwarantują. Branża nieustannie dąży do zapewnienia najwyższej jakości produktów, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom konsumentów oraz realnie przyczyniać się do długotrwałego i pozytywnego wpływu diety na zdrowie. Suplementacja to również istotny czynnik ekonomiczny, oddalający perspektywę konieczności korzystania z publicznego sytemu ochrony zdrowia.
W sondażu firmy Olvit z 2022 roku ponad dwie trzecie badanych Polaków przyznało, że zażywa suplementy diety, a prawie połowa kupuje je przynajmniej raz w miesiącu. Na dużo szybszy niż w poprzednich latach wzrost sprzedaży wpłynęła wysoka inflacja, ale także rosnąca popularność suplementów.
Źródeł popularności suplementów diety należy szukać we wzroście świadomości zdrowotnej oraz chęci zadbania o własne zdrowie. Wiąże się to między innymi z suplementacją minerałów, witamin czy prowadzeniem aktywnego trybu życia. Koniunktura na rynku w ostatnich latach ma tendencję wzrostową. Nasza branża sukcesywnie rośnie w siłę, co z kolei wymaga odpowiedzialności i maksymalnej staranności na każdym etapie produkcji. Decydując się na suplementację, należy zachować ostrożność i nie kupować preparatów z niepewnego źródła, ani samodzielnie nie zwiększać jego dawki. Uważać trzeba przede wszystkim na towary sprzedawane przez Internet. Nigdy nie można być pewnym ich składu, a więc również bezpieczeństwa stosowania – mówi Dominika Kowalczyk, prezeska onesano, producenta naturalnych suplementów diety.
Suplementy diety, pełniące funkcję uzupełnienia codziennej diety o kluczowe składniki odżywcze, stanowią istotny segment rynku spożywczego. Proces ich produkcji to skomplikowany łańcuch działań obejmujący pozyskiwanie surowców, testy jakości, formułowanie i procesy technologiczne, mające na celu zachowanie najwyższych standardów jakości.
Wśród dostępnych na rynku suplementów mineralnych wyróżniają się innowacyjne rozwiązania postbiotyczne, oferujące skuteczną metodę wsparcia układu immunologicznego. Postbiotyki to najnowsza kategoria immunostymulantów. Zabezpieczona patentowo technologia specjalnej, mikrobiologicznej fermentacji pozwoliła uzyskać formułę postbiotyczną, wzbogaconą o minerały, jak między innymi selen, który jest związany ze strukturami komórek Yarrowia lipolytica. Dzięki temu jest formą zbliżoną do tych, które występują w żywności, czyli wysoce bezpieczną i przyswajalną. Selen zastosowany w wegańskim suplemencie diety PostVital pomaga zachować zdrowe włosy i paznokcie, cynk wspiera w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu węglowodanów, a witamina C przyczynia się między innymi do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji

Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych

Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników
Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Prawo
UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.