Komunikaty PR

Nowe rozwiązania w zakresie suplementacji

2024-01-16  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.05 MB )

Rynek suplementów diety osiąga stabilne wzrosty, co świadczy o rosnącym zaufaniu konsumentów do tej kategorii produktów. Jak podaje IQVIA, już w 2022 roku światowy rynek osiągnął wartość 173 mld dolarów, natomiast europejski oszacowano na 30 mld dolarów. Z raportu PMR – „Rynek suplementów diety w Polsce 2022” – wynika natomiast, że wartość tego sektora w naszym kraju wyniosła 7,7 mld zł, a nominalna dynamika wzrostu osiągnęła około 14%.

Suplementy diety muszą spełniać ogólne wymagania dotyczące jakości i bezpieczeństwa stosowane do wszystkich środków spożywczych. Muszą być zarówno bezpieczne w użyciu, jak i zgodne z prawdą w odniesieniu do korzyści, które gwarantują. Branża nieustannie dąży do zapewnienia najwyższej jakości produktów, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom konsumentów oraz realnie przyczyniać się do długotrwałego i pozytywnego wpływu diety na zdrowie. Suplementacja to również istotny czynnik ekonomiczny, oddalający perspektywę konieczności korzystania z publicznego sytemu ochrony zdrowia.

W sondażu firmy Olvit z 2022 roku ponad dwie trzecie badanych Polaków przyznało, że zażywa suplementy diety, a prawie połowa kupuje je przynajmniej raz w miesiącu. Na dużo szybszy niż w poprzednich latach wzrost sprzedaży wpłynęła wysoka inflacja, ale także rosnąca popularność suplementów.

Źródeł popularności suplementów diety należy szukać we wzroście świadomości zdrowotnej oraz chęci zadbania o własne zdrowie. Wiąże się to między innymi z suplementacją minerałów, witamin czy prowadzeniem aktywnego trybu życia. Koniunktura na rynku w ostatnich latach ma tendencję wzrostową. Nasza branża sukcesywnie rośnie w siłę, co z kolei wymaga odpowiedzialności i maksymalnej staranności na każdym etapie produkcji. Decydując się na suplementację, należy zachować ostrożność i nie kupować preparatów z niepewnego źródła, ani samodzielnie nie zwiększać jego dawki. Uważać trzeba przede wszystkim na towary sprzedawane przez Internet. Nigdy nie można być pewnym ich składu, a więc również bezpieczeństwa stosowania – mówi Dominika Kowalczyk, prezeska onesano, producenta naturalnych suplementów diety.

Suplementy diety, pełniące funkcję uzupełnienia codziennej diety o kluczowe składniki odżywcze, stanowią istotny segment rynku spożywczego. Proces ich produkcji to skomplikowany łańcuch działań obejmujący pozyskiwanie surowców, testy jakości, formułowanie i procesy technologiczne, mające na celu zachowanie najwyższych standardów jakości.

Wśród dostępnych na rynku suplementów mineralnych wyróżniają się innowacyjne rozwiązania postbiotyczne, oferujące skuteczną metodę wsparcia układu immunologicznego. Postbiotyki to najnowsza kategoria immunostymulantów. Zabezpieczona patentowo technologia specjalnej, mikrobiologicznej fermentacji pozwoliła uzyskać formułę postbiotyczną, wzbogaconą o minerały, jak między innymi selen, który jest związany ze strukturami komórek Yarrowia lipolytica. Dzięki temu jest formą zbliżoną do tych, które występują w żywności, czyli wysoce bezpieczną i przyswajalną. Selen zastosowany w wegańskim suplemencie diety PostVital pomaga zachować zdrowe włosy i paznokcie, cynk wspiera w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu węglowodanów, a witamina C przyczynia się między innymi do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Startuje Wielkopolska Akademia Menedżerów Zdrowia Biuro prasowe
2024-11-19 | 12:30

Startuje Wielkopolska Akademia Menedżerów Zdrowia

Medycyna to jedna z branż, w których każdy dzień przynosi nowe odkrycia i możliwości. Dotyczy to nie tylko metod leczenia, ale też zarządzania sektorem zdrowotnym. Wymiana wiedzy i
Medycyna Mity na temat estrów etylowych – co warto wiedzieć?
2024-11-19 | 08:00

Mity na temat estrów etylowych – co warto wiedzieć?

Kwasy tłuszczowe z grupy omega-3 są niezbędne dla naszego zdrowia, a ich suplementacja staje się coraz bardziej powszechna. Na rynku dostępne są różne formy kwasów
Medycyna Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit
2024-11-07 | 17:30

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi

Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.

Firma

Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych

Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.

Zdrowie

Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona

Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.