Komunikaty PR

NIKON ZDOBYWA CZTERY NAGRODY W TEGOROCZNYM KONKURSIE TIPA WORLD AWARDS

2024-05-01  |  09:00
Biuro prasowe

Firma Nikon z przyjemnością informuje, że w tegorocznej edycji konkursu TIPA World Awards zdobyła nagrody w czterech kategoriach. Najnowszy aparat bezlusterkowy firmy Nikon, elegancki i stylowy Z fzostał uhonorowany tytułem „Best Full-Frame Expert Camera” (Najlepszy pełnoklatkowy aparat – ekspert), a aparat Z 8 został nagrodzony prestiżowym tytułem „Best Full-Frame Professional Camera” (Najlepszy profesjonalny aparat pełnoklatkowy”. W kategoriach obiektywów, Nikon zdobywa dwie nagrody: NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena wyróżniony zostaje nagrodą „Best Professional Portrait Lens” (Najlepszy profesjonalny obiektyw portretowy), a NIKKOR Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Best Super Telephoto Zoom Lens” (Najlepszy superteleobiektyw zmiennoogniskowy).

 

Jury TIPA pochwaliło model Z f za „doskonały przykład zbieżności klasycznego wzornictwa z nowoczesną technologią”, podkreślając jego wielką atrakcyjność dla entuzjastów fotografii zarówno młodych, jak i starszych. Model Z 8 doceniono za umieszczenie szeregu imponujących aparatu Z 9 w „mniejszym i lżejszym” korpusie, co czyni go idealnym dla podróżujących fotografów i filmowców. Obiektyw NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena został nagrodzony za „miękki efekt bokeh w całym kadrze”, natomiast obiektyw NIKKOR Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR zrobił szczególne wrażenie na jury, które zauważyło, że „decydujące znaczenie mają często niepozorne cechy”.

Cztery nagrody potwierdzają zaangażowanie firmy Nikon w produkcję innowacyjnego sprzętu, łączącego zaawansowaną technologię i doskonałą wydajność, aby umożliwić fotografom przekraczanie granic twórczych, ale przede wszystkim „nieustanne inspirowanie”.

Komentarze TIPA dotyczące aparatu Nikon Z f – zdobywcy nagrody „Best Full-Frame Expert Camera”

 

Członkowie TIPA docenili aparat Nikon Z F o rozdzielczości 24,5 mln pikseli jako doskonały przykład pogodzenia klasycznego wzornictwa z nowoczesną technologią. Łącząc wygląd lustrzanki Nikon w stylu retro z funkcjami fotografowania i filmowania zachęcającymi do twórczego zaangażowania, aparat Z f okazał się niezwykle atrakcyjny dla młodych i starszych entuzjastów fotografii. Elementy sterujące znajdujące się na aparacie obejmują precyzyjne pokrętła do regulacji ustawień oraz łatwy w obsłudze przełącznik umożliwiający wybieranie trybu fotografowania albo filmowania. Ruchomy wyświetlacz LCD zwiększa swobodę kadrowania i wyboru punktu widzenia, umożliwiając fotografowanie z podglądem na żywo, a ponadto pozwala na szybkie wybieranie funkcji z menu. Dostępny jest też wizjer OLED o wyglądzie przypominającym pryzmat pentagonalny i zapewniający 100-procentowe pokrycie kadru. Zaawansowane możliwości nagrywania wideo i vlogowania obejmują nagrywanie w rozdzielczości UHD 4K 30p i Full HD 120p oraz łączność SnapBridge, Bluetooth i Wi-Fi.

 

TIPA komentuje aparat Nikon Z 8, zdobywcę nagrody „Najlepszy pełnoklatkowy profesjonalny aparat fotograficzny”. 

 

Model Z 8, posiadający wiele cech wspólnych z flagowym aparatem Nikon Z 9, pod względem wielkości i masy dla stanowi idealne rozwiązanie entuzjastów, a także profesjonalnych fotografów i filmowców pracujących w terenie. Wybór między nimi ma więcej wspólnego z trybem fotografa, wymaganiami zawodowymi i koniecznością dopasowania do reżimu produkcyjnego niż z jakimikolwiek większymi kompromisami w zakresie funkcji. Lekki, ważący zaledwie 0,90 kg, aparat Z 8 idealnie nadaje się do filmowania z użyciem gimbala, a ponieważ jest o 30% mniejszy, idealnie nadaje się do całodniowych sesji, gdy ważna jest waga torby ze sprzętem. Jednak bycie mniejszym i lżejszym nie oznacza utraty funkcji dostępnych w Z 9, takich jak rozmiar czujnika, szybkość klatek oraz wszystkie funkcje sztucznej inteligencji i śledzenia, a także inne specyfikacje.

 

 

Komentarze stowarzyszenia TIPA dotyczące obiektywu NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena, zdobywcy nagrody „Best Professional Portrait Lens”

Rzadko zdarza się, aby firma Nikon nadawała obiektywowi nazwę, dlatego sprawdziliśmy i okazało się, że słowo Plena oznacza „stan lub cechę całkowitego wypełnienia”. Jeśli komplementy kierowane pod adresem tego obiektywu przez fotografów z całego świata są jakąś przesłanką, to nazwa ta jest trafna. Skierowane do fotografów komercyjnych, ślubnych, portrecistów, a nawet fotografów krajobrazu i przyrody, reakcje profesjonalistów na całym świecie były w przeważającej mierze pozytywne. W szczególności doceniono: wyraźny, miękki efekt bokeh w całym kadrze, uzyskiwany na zdjęciach i filmach dzięki 11-listkowej przysłonie; jasność w całym kadrze oraz minimalizację refleksów, flary i kolorowych obwódek dzięki specjalnym soczewkom i powłokom; a także konfigurowalne przyciski sterujące i przyciski funkcji, które docenią operatorzy filmowi zachwycający się płynnym sterowaniem przysłoną i skutecznością wielosilnikowego AF firmy Nikon.

TIPA komentuje obiektyw NIKKOR Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR, zdobywcę nagrody „Najlepszy superteleobiektyw zmiennoogniskowy”

Ten obiektyw zmiennoogniskowy o dużym zakresie ogniskowych opracowano specjalnie z myślą o entuzjastach fotografowania przyrody, dzikich zwierząt i sportu. Dlatego łączy w sobie wszystkie istotne dla nich cechy: zakres ogniskowych, szybki i precyzyjny autofokus, silnik STM umożliwiający ciche i płynne nagrywanie filmów, a także uszczelnioną konstrukcję i powłokę fluorową, którą zastosowano „przewidując dużą częstotliwość wycierania soczewki”. Redaktorzy magazynów zrzeszonych w stowarzyszeniu TIPA wiedzą, że w ofercie dla profesjonalistów decydujące znaczenie mają często niepozorne cechy, którymi w przypadku tego superteleobiektywu są: możliwość stosowania telekonwerterów 1,4x i 2x, stała długość obiektywu podczas zmiany ogniskowej, możliwość przejścia przez cały zakres ogniskowych przy obrocie pierścienia zoomu o zaledwie 70 stopni, stabilizacja obrazu o skuteczności 5,5 EV oraz szereg elementów sterujących na obiektywie umożliwiających przełączanie lub blokowanie trybów i ustawień.

Nagrody TIPA World Awards są powszechnie uznawane jako wyróżnienie firm najwyższej klasy i produktów najwyższej jakości w branży. Służy także jako ważny punkt odniesienia i przewodnik dla konsumentów przy podejmowaniu decyzji zakupowych.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej TIPA: www.tipa.com

 

O marce:

Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i wideofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe i sprzęt obserwacyjny – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu. Marka jest na całym świecie ceniona za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych, a rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Nikon Z i obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych. Nikon odgrywa czołową rolę w rozwoju kultury fotografii i umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt firmy Nikon pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie. Jako zaufany i wizjonerski partner jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej i zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, poprzez inicjatywy takie jak Akademia Nikona.

Więcej informacji na temat nagrodzonych produktów firmy Nikon można znaleźć w witrynie www.nikon.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Foto i wideo Fujifilm przedstawia bezlusterkowy aparat cyfrowy FUJIFILM X-M5 Biuro prasowe
2024-10-14 | 17:00

Fujifilm przedstawia bezlusterkowy aparat cyfrowy FUJIFILM X-M5

Najlżejszy model w obecnej serii X. Wyposażony w zaawansowane funkcje zarówno w zakresie zdjęć, jak i wideo. Przyjemne fotografowanie każdego dnia. TOKIO, 14 października 2024 r.
Foto i wideo Fujifilm przedstawia obiektyw FUJINON XF16-55mmF2.8 R LM WR II
2024-10-14 | 17:00

Fujifilm przedstawia obiektyw FUJINON XF16-55mmF2.8 R LM WR II

Fujifilm przedstawia obiektyw FUJINON XF16-55mmF2.8 R LM WR II. Ok. 37% lżejszy od poprzednika, z ulepszoną wydajnością optyczną i nowymi możliwościami w zakresie wideofilmowania. Tokio,
Foto i wideo Fujifilm wprowadza obiektyw FUJINON XF500mmF5.6 R LM OIS WR
2024-10-14 | 17:00

Fujifilm wprowadza obiektyw FUJINON XF500mmF5.6 R LM OIS WR

Fujifilm wprowadza obiektyw FUJINON XF500mmF5.6 R LM OIS WR Arcydzieło w kategorii super teleobiektywów, na nowo definiujące mobilność Połączenie najwyższej wydajności

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi

Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.

Firma

Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych

Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.

Zdrowie

Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona

Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.