Komunikaty PR

Weź udział w konferencji i miej wpływ na swoje miasto!

2020-03-06  |  01:00

"Miasta Świadome – globalne wyzwania, lokalne rozwiązania / Becoming the City – Global Challenges, Local Solutions” odbędzie się w dniach 18-19 marca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia, przy al. Zwycięstwa 96/98 w Gdyni. Konferencja ma stanowić początek cyklu spotkań poświęconych wyzwaniom stojącym przez współczesnymi miastami.

„Mimo że Gdynia według Diagnozy Społecznej prof. Czapińskiego ma najwyższy wynik w Polsce w kwestii zadowolenia mieszkańców ze swojego miasta, my staramy się nie tylko ten wynik utrzymać, ale sprawiać, żeby było jeszcze lepiej – mówi Aleksandra Markowska, dyrektor Laboratorium Innowacji Społecznych - Nie można się ani na chwilę zatrzymać, ale trzeba mieć odwagę do ciągłego eksperymentowania. Z tych względów organizujemy również tę konferencję. By w dialogu z ekspertami, urzędnikami miejskimi i publicznością, wymieniać się pomysłami na miasto”.

W czasie wydarzenia odbędą się m.in. debata poświęcona wpływowi adaptacji do zmian klimatu, zrównoważonego rozwoju i partycypacji społecznej na rozwój miasta, warsztaty Open Data, prezentacje poświęcone architekturze wyboru, rozwojowi biznesu i pokaz filmowy połączony z dyskusją. Na konferencji wystąpią samorządowcy, ale także aktywiści, działacze miejscy i reprezentanci środowisk akademickich. Jednym z prelegentów będzie Filip Springer, pisarz i fotograf, autor wielu cykli reporterskich i książek, członek grupy strategicznej UrbanLab przy prezydencie Miasta Gdynia.

Pełny program wydarzenia dostępny jest na www.lis.gdynia.pl/konferencja

 

„Konferencja Miasta Świadome to przestrzeń do wymiany dobrych praktyk i swoich własnych doświadczeń z innymi osobami aktywnie uczestniczących w życiu miasta – tłumaczy Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji - Podczas konferencji skupimy się głównie na wyzwaniach stojących przed współczesnymi miastami oraz metodach rozwiązywania problemów w ujęciu interdyscyplinarnym i międzysektorowym. Sprawdzimy jak działania urbanlabów mogą być wykorzystywane przez samorządy i jak angażować mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w lokalnej zbiorowości. Serdecznie zachęcam do udziału w wydarzeniu i podzielenia się własnymi przemyśleniami i pomysłami”.

Zapisy dla uczestników otwarte są do 16.03.2020 włącznie, jednak liczba miejsc jest ograniczona, a o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej: http://lis.gdynia.pl/konferencja/ i na wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/3283624684999529/. Organizatorzy zachęcają do dołączania do wydarzenia na Facebooku, ponieważ będą się tam pojawiały aktualne informacje dotyczące konferencji. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

#becomingthecity

W imieniu Miasta Gdynia przedsięwzięcie UrbanLab Gdynia i konferencję koordynuje gdyńska jednostka budżetowa Laboratorium Innowacji Społecznych. UrbanLab Gdynia to przestrzeń.  Z jednej strony otwarte forum dialogu i dyskusji o mieście, z drugiej konkretne pomieszczenia – sala konferencyjna, biuro, kuchnia.  UrbanLab to formuła – sposób patrzenia na miasto, działania nowoczesnego miasta zakłada interdyscyplinarność, budowanie przestrzeni do pracy międzysektorowej / międzywydziałowej, podnoszącej tematy, które istnieją „na styku sektorów”. To proces wspólnego wskazywania wyzwań, pracy nad najlepszymi narzędziami, by sobie z nimi radzić. Jakość pracy zależy w pełni od ludzi – mieszkańców i mieszkanek Gdyni oraz urzędników i urzędniczek podejmujących decyzje w ich imieniu. Zadaniem, które stoi przed UrbanLabem jest stworzenie i zapewnienie optymalnych warunków dla społecznego dialogu oraz rozwoju kapitału społecznego. Dotyczy to nie tylko trzonu kompetencyjnego obliczonego na edukację obywatelską, rozwoju umiejętności empatycznego patrzenia z różnych społecznych perspektyw, zwiększania świadomości uwarunkowań działania i rozwoju miasta. Chodzi też o bardziej prozaiczny fundament, czyli dogodne i wygodne miejsce spotkań, gdzie można usiąść, napić się dobrej kawy. I poznać się. Na mieście.

Kontakt dla uczestników: urbanlab@lis.gdynia.pl
Kontakt dla mediów: pr@projektpr.pl

Konferencja “Becoming the City – Global Challenges, Local Solutions” organizowana jest w ramach projektu „Adaptacja Koncepcji Urban Lab w Gdyni” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020 i współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nauka Badanie kamerą termowizyjną wychwyci osoby z gorączką oraz bez maseczek Biuro prasowe
2020-05-19 | 11:00

Badanie kamerą termowizyjną wychwyci osoby z gorączką oraz bez maseczek

Epidemia koronawirusa, która rozprzestrzeniła się na cały świat, a w Polsce dotknęła już ponad 14 tysięcy osób, charakteryzuje się zdolnością infekowania dużych skupisk
Nauka Politechnika Śląska robotyzuje walkę z pandemią
2020-05-14 | 01:00

Politechnika Śląska robotyzuje walkę z pandemią

System ochrony zdrowia w Polsce boryka się z wieloma problemami, jednak największy to braki kadrowe. Według statystyk średnia wieku polskiej pielęgniarki to 52 lata. Pomimo, że w zawodzie
Nauka BRAK ZDJĘCIA
2020-04-15 | 15:00

Startupy łączą siły i wspierają walczących z epidemią - „Startujemy z pomaganiem

Nie chcą zawieszać ani zamykać swojej działalności – zamiast tego młodzi przedsiębiorcy uruchamiają alternatywną działalność, by wesprzeć służbę zdrowia w walce z epidemią. Tworzą konsorcjum „Startujemy z

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Druk 3D niezastąpiony w czasie pandemii. Mimo to wiele mniejszych firm może nie przetrwać kryzysu

Trudności z logistyką i dostawami do klientów, ograniczenie dostępności komponentów produkowanych w Azji – to problemy, które branża technologiczna odczuła w związku z rozwojem pandemii. – Niektóre firmy mogą tego nie przetrwać – mówi Mariusza Babula z firmy Zortrax. W długim terminie kryzys związany z koronawirusem może mieć jednak dobroczynny wpływ na rynek. Drukarki 3D w czasie pandemii okazały się niezastąpione w produkcji środków ochrony osobistej dla personelu medycznego z uwagi na krótki czas realizacji zamówień. Wzrosła więc świadomość roli druku 3D w produkcji.

Robotyka i SI

Pandemia spowolni sprzedaż aut elektrycznych i autonomicznych. Technologie będą jednak nadal rozwijane ze względu na stosowanie ich do dezynfekcji i zaopatrzenia szpitali

Eksperci przewidują, że zarówno rynek aut elektrycznych, jak i autonomicznych zanotuje w tym roku spadek. Po krótkotrwałym załamaniu oba jednak wrócą na tor stałego rozwoju. W efekcie, według najnowszych prognoz, do 2040 roku 31 proc. samochodów jeżdżących po drogach stanowić będą auta elektryczne. Tymczasem już dziś w Chinach pojazdy autonomiczne stają się ważnym środkiem transportu w dobie ograniczeń wynikających z panującej pandemii SARS-CoV-2.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.