Open IT - zacznij karierę w IT. WSB w Warszawie zaprasza na cykl webinarów
Dział Studiów Podyplomowych i Szkoleń, WSB w Warszawie, zaprasza na "Open IT - zacznij karierę w IT" - cykl czterech interesujących webinarów z dziedziny IT. Udział jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 25 czerwca.
Harmonogram zajęć:
- Czwartek, 25 czerwca, godz. 18.30, „Podyplomowe cyberbezpieczeństwo - cenna wiedza o zagrożeniach cyberświata”.
Kto, kogo i dlaczego atakuje w cyberprzestrzeni? Jakie są najnowsze i najciekawsze trendy w cyberbezpieczeństwie? Dlaczego warto profesjonalnie zajmować się cyberbezpieczeństwem? Czego uczymy na studiach podyplomowych: "Cyberbezpieczeństwo"? Spotkanie poprowadzą Mirosław Maj i Cyprian Gutkowski. - Poniedziałek, 29 czerwca, godz. 18.30, „Tester Oprogramowania - praktyczny przewodnik jak zacząć i jak kontynuować swój rozwój w IT”.
Na czym faktycznie polega praca na stanowisku testera oprogramowania? Czego uczymy na studiach: "Tester oprogramowania dla aplikacji mobilnych i serwerowych"? Jakich umiejętności potrzebujesz, aby rozpocząć pracę jako tester oprogramowania, na przykładzie najpopularniejszych narzędzi i frameworków. Spotkanie poprowadzi Wojciech Barczyński. - Wtorek, 30 czerwca, godz. 18.30, „Programowanie w ABAP - system SAP od drugiej strony”.
Dlaczego warto zostać programistą SAP ABAP? Czego uczymy na studiach: „Inżynieria oprogramowania dla SAP ERP i programowanie w języku ABAP”? Jak ocenić swoje predyspozycje do zostania programistą SAP ABAP? Jak uzyskać najwięcej podczas nauki - ćwiczenia domowe, wspomagające naukę. Spotkanie poprowadzi Mateusz Szwajka. - Czwartek, 2 lipca, godz. 18.30, „SAP – najczęściej wybierany system klasy ERP”,
Co to jest system SAP? Prezentacja systemu SAP ERP w postaci praktycznego pokazu z case study z wybranej funkcjonalności na najnowszym SAP GUI 7.60. Jak zostać użytkownikiem końcowym lub konsultantem SAP? Sesja pytań i odpowiedzi, dotyczących systemu SAP oraz studiów podyplomowych: "Zintegrowany system informatyczny SAP ERP". Spotkanie poprowadzi Paweł Woźniak, Sebastian Sobczyk
Zapisy prowadzone są poprzez formularz: https://bit.ly/2BifbAO
Tofi MET – innowacyjne wsparcie dla hodowców krów
Do 12 października trwa nabór zgłoszeń do konkursu Złoty Medal Chemii 2024!
Smart Vegetables Innovations inwestuje w innowacje i edukację
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.