Nauka w domu? Prezentujemy bezpłatną aplikację do projektowania dla dzieci
DPS Software Sp. z o.o.
ul. Marynarska 15
02-674 Warszawa
jbator|dps-software.pl| |jbator|dps-software.pl
+48 22 339 64 32
dps-software.pl
Producent oprogramowania SOLIDWORKS, poza najpopularniejszymi komercyjnymi rozwiązaniami, oferuje aplikacje dla najmłodszych. Program Apps for Kids służy do nauki podstaw projektowania 3D i powstał z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym. Nauka może odbywać się zarówno w szkole, jak i w domu, a oprogramowanie dostępne jest online i co równie ważne - bezpłatnie.
Niektóre umiejętności zdobyte we wczesnym rozwoju dziecka ułatwiają edukację i rozwój młodego człowieka w kolejnych latach. Nie od dziś wiadomo, że funkcje takie spełnia nauka języka obcego czy gry na instrumencie. W ostatnich latach, wraz z rozwojem nowych technologii, do umiejętności tych można dodać projektowanie 3D, które nie tylko rozwija wyobraźnię i kreatywność, ale też pomaga w nauce, na przykład przedmiotów ścisłych.
Zobaczyć, dotknąć, zrozumieć – od przedszkolaka do inżyniera
Wielu ekspertów, w tym nauczyciele akademiccy widzą potrzebę nauki projektowania 3D już od najmłodszych lat. „Jeśli nie zachęcimy dzieci do ciekawości i rozwinięcia ich rozumienia nauki, kreatywności i tworzenia, nie będzie miało znaczenia, jak bardzo będziemy je po drodze inspirować. I tak powiedzą: „To za trudne. Bardzo mi się to podoba, ale nie umiem tego zrobić, nie rozumiem”. A przecież dzieci są urodzonymi naukowcami” – mówi Carmela Amato-Wierda, profesor Uniwersytetu w New Hampshire w Stanach Zjednoczonych. Uniwersytet w New Hampshire organizuje m.in. wakacyjne kolonie z SOLIDWORKS i drukowaniem 3D dla dzieci i młodzieży.
„Gdy dzieci mają możliwość zapoznania się tego typu technologiami, mówią „oczywiście, że chcę nauczyć się i zrozumieć naukę, inżynierię, technologię, fizykę i matematykę! W momencie, gdy dziecko projektuje swój pierwszy kształt 3D, zapala się do nauki projektowania. To dla niego jak gry wideo. Ale musi to najpierw poczuć, dotknąć i zobaczyć. I na to pozwala SOLIDWORKS ” – dodaje Amato-Wierda.
Być konstruktorem, jak tata
Dzieci, marząc o przyszłej karierze wzorują się na najbliższych. Wielu wybitnych naukowców, artystów, lekarzy czy inżynierów poszło w ślady swoich rodziców. Zawód konstruktora jest na tyle ciekawy, że niejeden młody człowiek z wypiekami na twarzy obserwuje, co robi jego tata. Tak było w przypadku Tomasa Mallereta z Urugwaju, który w wieku 10 lat sam nauczył się projektowania 3D.
„Kiedy pierwszy raz zobaczyłem, jak tata projektuje w SOLIDWORKS pomyślałem, że też mógłbym tak projektować, musiałbym się tylko tego nauczyć. I się nauczyłem – mówi Tomas - SOLIDWORKS lubię za to, że poprzez proste rysowanie mogę nadać kształt swoim pomysłom i następnie je zbudować.”
Rodzice mieli wątpliwości, czy Tomas nie będzie rozczarowany nauką programu dla profesjonalistów, jeżeli nie będzie wiedział, jak zaprojektować coś, co sobie wyobraża. Jednak widząc upór Tomasa zrozumieli, że projektowanie jest dla niego jak gra, a nauka narzędzi przychodzi mu z łatwością. Tomas na początku wykorzystywał program intuicyjnie. Kiedy zrozumiał, jak go używać, zaczął spędzać długie godziny na projektowaniu 3D.
Od czego zacząć?
Aby jeszcze bardziej ułatwić dzieciom wejście w świat rozwiązań 3D, producent oprogramowania SOLIDWORKS, poza najpopularniejszymi komercyjnymi rozwiązaniami, oferuje aplikacje dla najmłodszych. Zaczynając naukę od intuicyjnego oprogramowania SOLIDWORKS Apps for Kids, każde dziecko może przekonać się, że projektowanie to wspaniała zabawa.
Program służy do nauki podstaw projektowania 3D i powstał z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym. Nauka może odbywać się zarówno w szkole, jak i w domu, a oprogramowanie dostępne jest online i co równie ważne - bezpłatnie. SOLIDWORKS Apps for Kids – na ten moment jeszcze w wersji BETA – inspiruje młodych twórców do urzeczywistnienia swoich najśmielszych marzeń. Użytkownicy mają możliwość korzystania z pięciu aplikacji dostarczanych w ramach pakietu SOLIDWORKS tj. Capture It, Shape It, Style It, Mech It, Print It. Dziecko może stworzyć swój własny projekt, a następnie wydrukować go na drukarce 3D lub zwykłej drukarce atramentowej w postaci siatki sześcianu z rzutami do samodzielnego złożenia.
Adrian Czapla, ekspert ds. edukacji DPS Software przekonuje, że projektowanie 3D z aplikacją SOLIDWORKS dla najmłodszych jest łatwe i intuicyjne. „Na początku marca przeprowadziliśmy zajęcia z projektowania 3D w zerówce oraz klasach 1-2 jednej z mazowieckich szkół podstawowych. Dzieci, korzystając z Apps for Kids mogły stworzyć projekt, a następnie, dzięki drukarce 3D, zobaczyć efekt swojej pracy. Byłem pozytywnie zaskoczony nie tylko entuzjazmem uczniów, ale też ich wiedzą i umiejętnościami. Praca w tym programie nie stanowiła dla nich najmniejszego problemu, co utwierdziło mnie w przekonaniu, że Apps for Kids jest idealnym rozwiązaniem dla najmłodszych – i dodaje - „Sam jestem tatą i zadbam o to, aby mój syn poznał to oprogramowanie jeszcze w przedszkolu.”
Więcej o aplikacji SOLIDWORKS for Kids oraz link do bezpłatnej licencji na blogu technicznym www.dpstoday.pl.
To więcej niż aplikacja ubezpieczeniowa - premiera Balcia App w Polsce

Główni akcjonariusze Red Square Games dofinansują działalność studia

Immersion Games zapowiada rewolucję w VR Fitness!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.