Komunikaty PR

Największe wyzwania w kontroli dostępu – jak skutecznie stawić im czoła?

2021-05-25  |  10:04
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Skuteczna ochrona budynków wielopowierzchniowych to w dzisiejszych czasach szczególne wyzwanie. Administratorzy i menedżerowie obiektów coraz częściej poszukują elastycznych i skalowalnych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo budynków podczas pracy zdalnej, umożliwiających skuteczne zarządzanie dostępami dla pracownikom pracujących w systemie hybrydowym oraz gwarantujących wyeliminowanie obecności nieuprawnionych osób spoza organizacji. Rodzi to także wyzwania dla instalatorów i integratorów, którzy muszą sprostać oczekiwaniom swoich klientów. Odpowiedzią na te potrzeby mogą być nowe elastyczne systemy zarządzania kontrolą dostępu, które łączą skuteczną ochronę z wygodą użytkowania i łatwością instalacji.

Stale zmieniające się wymagania dostępu

W ostatnich latach zwiększył się nie tylko przepływ osób, danych i towarów, lecz także wymagania użytkowników w obszarze kontroli dostępu. Koniecznością stało się zarówno rozróżnienie pod względem odmiennych harmonogramów czy punktów wejścia, jak i większa dostępność higienicznych rozwiązań bezdotykowych oraz możliwość łatwej zmiany uprawnień (m.in. ze względu na pracę w trybie hybrydowym). Dlatego na rynku pojawiają się rozwiązania dostosowane do wymagań współczesnego życia i inteligentnego budownictwa – gwarantujące skuteczność, bezpieczeństwo, elastyczność i łatwość użytkowania.

 

Niezależnie od wielkości budynku i organizacji, wybór jednej wszechstronnej platformy będzie krokiem w stronę zapewnienia bezpieczeństwa przy jednoczesnym umożliwieniu swobodnego przemieszczania się zależnie od bieżących potrzeb. Z punktu widzenia użytkownika niezwykle ważne jest, aby system kontroli dostępu łączył w ramach jednego ekosystemu skuteczny osprzęt oraz elastyczne oprogramowanie z szerokim wyborem technologii i funkcji.

Wybierając system kontroli dostępu, warto zwrócić uwagę na to, aby pozwalał on na integrację urządzeń zewnętrznych w miarę ich pojawiania się na rynku. Umożliwi to jego ciągłe rozbudowywanie o najnowsze rozwiązania technologiczne i aktualizację zgodnie z bieżącymi potrzebami użytkowników, równocześnie gwarantując skuteczną i efektywną obsługę oraz minimalny czas przestoju. Takie rozwiązanie zapewni również sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstwa przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa obiektu.

Strata czasu na miejscu montażu podczas instalacji oprogramowania i drobnych zmian

Dla instalatorów, integratorów i administratorów budynków ważne jest, aby system kontroli dostępu był łatwy i wygodny zarówno w początkowej instalacji, jak i umożliwiał wprowadzanie późniejszych modyfikacji.

Przykładem takiego rozwiązania może być Incedo Business firmy ASSA ABLOY. Dzięki temu, że łączy w sobie niezbędny osprzęt i oprogramowanie, jest bogatym w funkcje rozwiązaniem, do którego stosowania nie jest konieczny dedykowany komputer PC. Umożliwia także administrację z dowolnego miejsca w dowolnym momencie, dlatego zarządzanie systemami klientów odbywa się szybciej – bez konieczności dojazdu na miejsce. Takie rozwiązanie sprawia, że integratorzy mogą szybko modernizować połączone technologie i systemy, aby spełniać coraz większe oczekiwania klientów wobec nowoczesnych technologii. Instalatorzy zaś nie muszą już zmagać się z niekompatybilnymi systemami, co eliminuje opóźnienia i niepotrzebne komplikacje.

Potrzeba różnych sposobów uzyskania dostępu

Nowoczesne technologie umożliwiają nam wybór dogodnych rozwiązań dostosowanych do naszych potrzeb niemal w każdej dziedzinie życia. Również użytkownicy systemów kontroli dostępu oczekują wygody i dopasowania do ich codziennych potrzeb. Dlatego ważne jest, aby użytkownik systemu kontroli dostępu mógł w prosty sposób wybrać sprzęt zabezpieczający i dane uwierzytelniające dostosowane do swoich wymagań oraz odpowiednią opcję systemu zarządzania. Dodatkowym udogodnieniem powinien być interfejs użytkownika – warto zwrócić uwagę na to, czy jest prosty w obsłudze i czy administrator może mieć do niego szybki, bezproblemowy dostęp.

Decydując się na system kontroli dostępu, warto także upewnić się, czy oferuje on szeroki wybór danych uwierzytelniających do kart i tokenów, tak aby użytkownicy mogli w bezpieczny i wygodny sposób wchodzić na teren obiektów oraz się po nich poruszać. Dla wielu osób dodatkowym udogodnieniem – coraz częściej spotykanym w nowoczesnych rozwiązaniach z obszaru kontroli dostępu – są klucze mobilne, które umożliwiają otwieranie drzwi za pomocą smartfona. Takie rozwiązania zapewniają jeszcze większą elastyczność oraz sprawiają, że korzystanie z systemu kontroli dostępu jest jeszcze prostsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek przedtem.

Rozwiązanie dopasowane do współczesnych potrzeb

Skuteczny i dostosowany do współczesnych wyzwań system kontroli dostępu powinien ułatwiać pracę wszystkim – od użytkowników po instalatorów – umożliwiając im szybsze i bardziej efektywne wykonywanie różnych zadań. Optymalnym rozwiązaniem są systemy, które można w razie potrzeby szybko skalować zarówno w górę (rozbudowywać) jak i w dół (likwidacja przejścia KD), co maksymalizuje zwrot z inwestycji.

W czasach często zmieniających się potrzeb użytkowników należy zwrócić uwagę na to, aby w szybki sposób można było określić prawa dostępu i harmonogramy czasowe dla użytkowników tak, aby umożliwić im swobodne poruszanie się po obiekcie bez narażania bezpieczeństwa innych osób
i wyposażenia.

Zwiększające się potrzeby z zakresu kompleksowego zarządzania bezpieczeństwem obiektów wymogły na rynku stworzenie rozwiązań precyzyjnie odpowiadających na oczekiwania użytkowników mówi Beata Idziak, Business Development Manager DAS z firmy ASSA ABLOY Opening Solutions Poland S.A. – Nasza firma postanowiła wprowadzić na rynek globalne rozwiązanie zapewniające integrację produktów związanych z kontrolą dostępu z portfolio zarówno ASSA ABLOY, jak i firm będących w naszej grupie. Ponadto dostępna będzie platforma integracyjna zapewniająca współpracę systemu kontroli dostępu z innymi systemami security, takimi jak: SSWIN, CCTV, videodomofony, czytniki biometryczne, depozytory kluczy i system „Master Key”. Planowana jest także możliwość integracji z systemami sterowania windami czy też automatyką budynkową. Jednocześnie możliwa będzie integracja po API dowolnie wybranych przez klientów systemów firm trzecich.

Dobrze dobrany system kontroli dostępu jest również narzędziem niezwykle istotnym dla menedżerów budynku, którzy dzięki niemu mają większą kontrolę, elastyczność i gwarancję bezpieczeństwa. Zyskają na tym także administratorzy systemów, którzy będą mieli większą możliwość operacyjną
w ramach dostępnego budżetu – jeden skalowalny system pozwoli im zakładać, usuwać lub modyfikować profile dostępu oraz monitorować poruszanie się osób po budynku w czasie rzeczywistym. Integratorzy będą mogli szybko modernizować połączone technologie i systemy, aby zmniejszyć ryzyko i spełnić coraz większe oczekiwania klientów wobec nowoczesnych technologii, a instalatorzy nie będą musieli zmagać się z niekompatybilnymi systemami, co pozwoli im oszczędzić czas i skupić się na innych zadaniach.

Rozwiązanie Incedo™ Business stanowi urzeczywistnienie wizji przedsiębiorstwa ASSA ABLOY, jaką jest tworzenie bezpieczniejszego i bardziej otwartego świata, w którym wszyscy mogą się poruszać bez przeszkód i wspólnie korzystać z nowych udogodnień.

Na stronie internetowej firmy można znaleźć więcej informacji oraz pobrać bezpłatny przewodnik po najnowszych rozwiązaniach ASSA ABLOY.

 

Informacje o firmie ASSA ABLOY

Grupa ASSA ABLOY jest globalnym liderem w dziedzinie rozwiązań dostępowych. Dzięki naszym produktom miliardy ludzi mogą codziennie korzystać z udogodnień związanych ze stosowaniem technologii podążających za trendami rynkowymi.

Grupa prowadzi działalność na całym świecie. Zatrudnia 48 500 pracowników i osiąga sprzedaż na poziomie 84 mld SEK. Zajmuje pozycję lidera w takich obszarach, jak efektywne systemy otwierania drzwi, zaufane mechanizmy uwierzytelniania i automatyzacja wejść. Innowacje firmy ASSA ABLOY umożliwiają bezpieczny i wygodny dostęp do miejsc fizycznych i cyfrowych.

Dział systemów otwierających (Opening Solutions) firmy ASSA ABLOY jest liderem w tworzeniu mechanizmów otwierania drzwi i produktów przeznaczonych dla domów prywatnych, przedsiębiorstw
i instytucji. Nasza oferta obejmuje drzwi, w tym wysokiej jakości drzwi przeciwpożarowe oraz antywłamaniowe klasy RC2, RC3, RC4, zamki elektryczne i elektromotoryczne, systemy typu „Master Key”, depozytory oraz wiele innych urządzeń dotyczących kontroli dostępu i przemieszczania się.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bezpeczeństwo Zabezpieczenie placów budowy - co warto wiedzieć? Biuro prasowe
2024-04-17 | 10:00

Zabezpieczenie placów budowy - co warto wiedzieć?

W branży budowlanej, która operuje w warunkach niestabilnych czynników zewnętrznych, znaczenie bezpieczeństwa jest często pomijane, co niesie ze sobą duże ryzyko. Obecność
Bezpeczeństwo Ekspert komentuje: Kradzieże na placach budowy zwiększają koszty inwestycji
2024-04-09 | 10:00

Ekspert komentuje: Kradzieże na placach budowy zwiększają koszty inwestycji

Aleksander Wilczewski, Dyrektor Zarządzający BauWatch: Polska branża budowlana w ostatnich latach borykała się z widocznymi wzrostami cen. W lutym 2023 roku Polski Instytut Ekonomiczny
Bezpeczeństwo BRAK ZDJĘCIA
2024-04-03 | 01:00

Jak zwiększyć bezpieczeństwo w miastach? Z pomocą przychodzi technologia

Jak pokazują dane, w ostatnich latach w Polsce przestępczość zwłaszcza związana z kradzieżami, rośnie[1]. W tym niechlubnym rankingu na czoło wysuwają się, tradycyjnie już duże miasta[2]. We wszystkich z nich, co roku dochodzi

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Finanse

Zwolnienia lekarskie w prywatnej opiece medycznej są ponad dwa razy krótsze niż w publicznej. Oszczędności dla gospodarki to ok. 25 mld zł

Stan zdrowia pracujących Polaków wpływa nie tylko na konkurencyjność firm i koszty ponoszone przez pracodawców, ale i na całą gospodarkę. Jednak zapewnienie dostępu do szybkiej i efektywnej opieki zdrowotnej może te koszty znacząco zmniejszyć. Podczas gdy średnia długość zwolnienia lekarskiego w publicznym systemie ochrony zdrowia wynosi 10 dni, w przypadku opieki prywatnej to już tylko 4,5 dnia – wynika z badania Medicover. Kilkukrotnie niższe są też koszty generowane przez poszczególne jednostki chorobowe, co pokazuje wyraźną przewagę prywatnej opieki. Zapewnienie dostępu do niej może ograniczyć ponoszone przez pracodawców koszty związane z prezenteizmem i absencjami chorobowymi w wysokości nawet 1,5 tys. zł na pracownika.

Motoryzacja

Dwie duże marki chińskich samochodów w tym roku trafią do sprzedaży w Polsce. Są w stanie konkurować jakością z europejskimi producentami aut

Według danych IBRM Samar w Polsce w pierwszych dwóch miesiącach 2024 roku zarejestrowano 533 auta chińskich producentów. Jednak niedługo mogą się one pojawiać na polskich drogach znacznie częściej, ponieważ swoją obecność na tutejszym rynku zapowiedziało już kilku kolejnych producentów z Państwa Środka. Chińskich samochodów, przede wszystkim elektryków, coraz więcej sprzedaje się również w Europie. Prognozy zakładają, że ich udział w europejskim rynku do 2025 roku ma zostać niemal podwojony. – Jakość produktów dostarczanych przez chińskich producentów jest dzisiaj zdecydowanie lepsza i dlatego one z powodzeniem konkurują z producentami europejskimi – mówi Wojciech Drzewiecki, prezes IBRM Samar.

Ochrona środowiska

Temperatury w Europie rosną dwukrotnie szybciej niż globalnie. Za tym idą rekordowe zjawiska klimatyczne

Marzec 2024 roku był 10. miesiącem z rzędu, który pobił rekord temperatur w historii globalnych pomiarów dla danego miesiąca roku – wskazują dane Copernicus Climate Change Service (C3S). Średnia temperatura wyniosła 14,14 st. C, czyli o 0,73 st. C więcej niż średnia dla marca z lat 1991–2020. Marzec był też o 1,68 st. cieplejszy niż w okresie przedindustrialnym, do którego odnoszą się globalne cele zawarte w porozumieniu paryskim. Kolejny miesiąc z rekordem ciepła oznacza nasilone zjawiska klimatyczne, również te ekstremalne. 2023 rok był w Europie okresem rekordów w tym zakresie, m.in. największych pożarów, powodzi czy fal upałów – wynika z raportu C3S i Światowej Organizacji Meteorologicznej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.