Najskuteczniejszy antyoksydant!
Czym jest wodór molekularny?
Wodór molekularny to bezbarwny, bezwonny, nietoksyczny gaz, występujący naturalnie w przyrodzie. Choć znany jest od kilkuset lat, dopiero w 2007 r. zespół dr. Shigeo Ohta opublikował artykuł w czasopiśmie „Natura Medicina”, w którym wykazał, że wodór cząsteczkowy ma potencjał jako skuteczny przeciwutleniacz w zastosowaniach profilaktycznych i terapeutycznych.
Jego kluczową zaletą jest fakt, iż potrafi bardzo szybko przeniknąć do wszystkich tkanek i komórek organizmu. Zawdzięcza to niezwykle małemu rozmiarowi cząsteczki (to najmniejszy znany antyoksydant) oraz wysokiej rozpuszczalności w lipidach. Jest tak mały, że może przeniknąć błonę żołądka, by od razu działać wewnątrz komórek. Ma również postać gazową, dzięki czemu przenika przez komórki, pokonując bariery, które mogą uniemożliwiać innym antyoksydantom skuteczne działanie. - Wodór molekularny działa szybciej niż inne antyoksydanty, których cząsteczki są dużo większe i wymagają więcej czasu na wchłonięcie i rozpoczęcie eliminacji wolnych rodników - podkreśla Maja Koprowska, ekspert w Centrum Terapii Studio Sante, naturoterapeuta. – Bardzo istotny jest również fakt, iż wodór cząsteczkowy działa w sposób selektywny, eliminując wyłącznie szkodliwe wolne rodniki. Co ważne, nie można go „przedawkować” i nie wykazuje żadnych skutków ubocznych. Śmiało możemy więc go określić jako „antyoksydant idealny”.
Pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie
Istotą prozdrowotnego działania wodoru cząsteczkowego jest bezpośrednie neutralizowanie szkodliwych wolnych rodników i wspomaganie antyoksydacyjnego systemu obronnego. Stres oksydacyjny – czyli długookresowe szkody wywołane przez wolne rodniki, wiąże się nie tylko z procesami starzenia, ale też jest znany jako przyczyna wielu chorób. Dbałość o wzmocnienie antyoksydacyjnego systemu obronnego jest zatem niezbędna. Ważne jest tu holistyczne podejście, obejmujące zdrowszy tryb życia, regularną regenerację czy też obecność w codziennej diecie żywności bogatej w antyoksydanty.
Wysoce dobroczynne działanie wykazują inhalacje wodorem molekularnym. – Wodór cząsteczkowy niweluje stany zapalne na poziomie komórkowym, tym samym przedłuża żywotność komórek – mówi Maja Koprowska, ekspert w Centrum Terapii Studio Sante. – Działa przeciwzapalnie, antyalergicznie oraz niweluje wpływ wolnych rodników. Terapia wodorowa przynosi ulgę w wielu dolegliwościach, wpływając m.in. na redukcję chronicznego zmęczenia, ochronę przed starzeniem, poprawę pamięci i koncentracji. Wodór molekularny regeneruje tkanki, poprawia wydolność organizmu, zwłaszcza układu oddechowego, nerwowego i mięśniowego. Dlatego od wielu lat jest też wykorzystywany w sporcie wyczynowym. Wodór obniża zakwaszenie organizmu, będące przyczyną wielu problemów zdrowotnych. Poprawia także znacząco jakość snu. Inhalacje wodorem molekularnym są skuteczne w rehabilitacji układu oddechowego, przynosząc odczuwalną ulgę w dusznościach występujących po przebytych schorzeniach górnych dróg oddechowych. Inhalacje wodorem mogą stanowić wsparcie w leczeniu Covid-19 oraz szybszy powrót do formy po przebyciu tej choroby. Mogą też być wsparciem w leczeniu choroby Parkinsona, Alzheimera i innych chorób neurodegeneracyjnych mózgu. Wykazano także, ze wdychanie wodoru molekularnego wykazuje działanie pomocnicze w powrocie do zdrowia po udarze mózgu, bez niekorzystnych skutków ubocznych.
Z inhalacji wodorem molekularnym można skorzystać w Centrum Terapii Studio Sante. Są one wykonywane nowoczesnym inhalatorem H-1200, który umożliwia wygodne i bezpieczne inhalacje mieszanką wodoru i tlenu w optymalnej proporcji: 66,66% wodoru oraz 33,33% tlenu. Urządzenie produkuje wodór cząsteczkowy o czystości 99,9995% i umożliwia zindywidualizowaną terapię poprzez wybór odpowiedniej długości programu inhalacji. Urządzenie H-1200 posiada certyfikat FDA (amerykańskiej rządowej Agencji Żywności i Leków).
Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji
Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych
Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.