Komunikaty PR

Najskuteczniejszy antyoksydant!

2021-05-26  |  18:00
Biuro prasowe

Czym jest wodór molekularny?

Wodór molekularny to bezbarwny, bezwonny, nietoksyczny gaz, występujący naturalnie w przyrodzie. Choć znany jest od kilkuset lat, dopiero w 2007 r. zespół dr. Shigeo Ohta opublikował artykuł w czasopiśmie „Natura Medicina”, w którym wykazał, że wodór cząsteczkowy ma potencjał jako skuteczny przeciwutleniacz w zastosowaniach profilaktycznych i terapeutycznych.

Jego kluczową zaletą jest fakt, iż potrafi bardzo szybko przeniknąć do wszystkich tkanek i komórek organizmu. Zawdzięcza to niezwykle małemu rozmiarowi cząsteczki (to najmniejszy znany antyoksydant) oraz wysokiej rozpuszczalności w lipidach. Jest tak mały, że może przeniknąć błonę żołądka, by od razu działać wewnątrz komórek. Ma również postać gazową, dzięki czemu przenika przez komórki, pokonując bariery, które mogą uniemożliwiać innym antyoksydantom skuteczne działanie. - Wodór molekularny działa szybciej niż inne antyoksydanty, których cząsteczki są dużo większe i wymagają więcej czasu na wchłonięcie i rozpoczęcie eliminacji wolnych rodników - podkreśla Maja Koprowska, ekspert w Centrum Terapii Studio Sante, naturoterapeuta. – Bardzo istotny jest również fakt, iż wodór cząsteczkowy działa w sposób selektywny, eliminując wyłącznie szkodliwe wolne rodniki. Co ważne, nie można go „przedawkować” i nie wykazuje żadnych skutków ubocznych. Śmiało możemy więc go określić jako „antyoksydant idealny”.

Pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie

Istotą prozdrowotnego działania wodoru cząsteczkowego jest bezpośrednie neutralizowanie szkodliwych wolnych rodników i wspomaganie antyoksydacyjnego systemu obronnego. Stres oksydacyjny – czyli długookresowe szkody wywołane przez wolne rodniki, wiąże się nie tylko z procesami starzenia, ale też jest znany jako przyczyna wielu chorób. Dbałość o wzmocnienie antyoksydacyjnego systemu obronnego jest zatem niezbędna. Ważne jest tu holistyczne podejście, obejmujące zdrowszy tryb życia, regularną regenerację czy też obecność w codziennej diecie żywności bogatej w antyoksydanty.

Wysoce dobroczynne działanie wykazują inhalacje wodorem molekularnym. – Wodór cząsteczkowy niweluje stany zapalne na poziomie komórkowym, tym samym przedłuża żywotność komórek – mówi Maja Koprowska, ekspert w Centrum Terapii Studio Sante. – Działa przeciwzapalnie, antyalergicznie oraz niweluje wpływ wolnych rodników. Terapia wodorowa przynosi ulgę w wielu dolegliwościach, wpływając m.in. na redukcję chronicznego zmęczenia, ochronę przed starzeniem, poprawę pamięci i koncentracji. Wodór molekularny regeneruje tkanki, poprawia wydolność organizmu, zwłaszcza układu oddechowego, nerwowego i mięśniowego. Dlatego od wielu lat jest też wykorzystywany w sporcie wyczynowym. Wodór obniża zakwaszenie organizmu, będące przyczyną wielu problemów zdrowotnych. Poprawia także znacząco jakość snu. Inhalacje wodorem molekularnym są skuteczne w rehabilitacji układu oddechowego, przynosząc odczuwalną ulgę w dusznościach występujących po przebytych schorzeniach górnych dróg oddechowych. Inhalacje wodorem mogą stanowić wsparcie w leczeniu Covid-19 oraz szybszy powrót do formy po przebyciu tej choroby. Mogą też być wsparciem w leczeniu choroby Parkinsona, Alzheimera i innych chorób neurodegeneracyjnych mózgu. Wykazano także, ze wdychanie wodoru molekularnego wykazuje działanie pomocnicze w powrocie do zdrowia po udarze mózgu, bez niekorzystnych skutków ubocznych.

Z inhalacji wodorem molekularnym można skorzystać w Centrum Terapii Studio Sante. Są one wykonywane nowoczesnym inhalatorem H-1200, który umożliwia wygodne i bezpieczne inhalacje mieszanką wodoru i tlenu w optymalnej proporcji: 66,66% wodoru oraz 33,33% tlenu. Urządzenie produkuje wodór cząsteczkowy o czystości 99,9995% i umożliwia zindywidualizowaną terapię poprzez wybór odpowiedniej długości programu inhalacji. Urządzenie H-1200 posiada certyfikat FDA (amerykańskiej rządowej Agencji Żywności i Leków).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Symptomy sezonowego spadku energii Biuro prasowe
2024-04-12 | 16:00

Symptomy sezonowego spadku energii

Nadejście wiosny to czas, którego z reguły oczekuje się z utęsknieniem. Jednak paradoksalnie zdarza się, że zamiast cieszyć się tym ożywczym okresem, często odczuwa się
Medycyna DNA Medical Group poszerza dostępność zaawansowanych badań genetycznych w Polsce
2024-04-10 | 09:00

DNA Medical Group poszerza dostępność zaawansowanych badań genetycznych w Polsce

Branża badań genetycznych znajduje coraz szersze zastosowanie we wszystkich dziedzinach medycyny - szczególnie w zakresie badań prenatalnych oraz onkologicznych. Potencjał do rozwoju
Medycyna Bayer Pharmaceuticals przedstawia plany wprowadzenia nowych rozwiązań medycznych
2024-03-28 | 09:30

Bayer Pharmaceuticals przedstawia plany wprowadzenia nowych rozwiązań medycznych

Programy rozwojowe, znajdujące się na zaawansowanych etapach realizacji, oraz prace na wczesnych etapach nad dopełnieniem oferty wzmacniają pozycję firmy w kluczowych obszarach

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

IT i technologie

Nowy ośrodek w Krakowie będzie wspierać innowacje dla NATO. Połączy start-upy i naukowców z sektorem obronności

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.

Edukacja

Skutki zbyt długich sesji gier wideo mogą być bolesne. Naukowcy rekomendują, aby nie przekraczać 3 godz. dziennie [DEPESZA]

Zmęczenie oczu, ból głowy, pleców, dłoni i nadgarstka to dolegliwości najczęściej zgłaszane przez osoby regularnie grające w gry komputerowe. Na podstawie ankiety przeprowadzonej na grupie niemal tysiąca dorosłych osób amerykańscy naukowcy ustalili, że regularne sesje gier trwające co najmniej 3 godz. najbardziej przyczyniają się do powstania takich dolegliwości. Co ciekawe, u osób będących lub planujących zostać e-sportowcami natężenie dolegliwości nie rośnie gwałtownie, jak należałoby przypuszczać. Może to mieć związek z bardziej świadomym doborem sprzętu i lepszym zrozumieniem znaczenia ergonomii.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.