Komunikaty PR

Najnowsze technologie medyczne dostępne dla pacjentów kardiologicznych.

2021-08-27  |  10:38
Biuro prasowe

Choroba niedokrwienna serca zwana też chorobą wieńcową jest uznana za jedną z najczęstszych schorzeń układu krążenia w krajach wysoko rozwiniętych. Zawał serca bardzo często staje się przyczyną zgonu. Narodowy Instytut Kardiologii wskazuje, że rocznie pojawia się ok. 250-300 nowych przypadków na 100 000 mieszkańców. Zapadalność na tę chorobę rośnie wraz z wiekiem i jest podobna dla obu płci w wieku starszym, jednak w przedziale wiekowym 40-55 lat wykazano, że częściej zapadają na nią mężczyźni. Według Głównego Urzędu Statystycznego w 2020r. zmarło niemal 180 000 osób z powodu chorób układu krążenia, co stanowi ok. 37 proc. wszystkich zgonów w tym roku.

Sukces to dobro pacjentów

Dobro pacjentów to właściwa, dokładna diagnostyka i odpowiednie leczenie. By odpowiednio leczyć i co najważniejsze- wyleczyć pacjenta, trzeba właściwie zdiagnozować problem. Dlatego też tak ważna jest właściwa diagnostyka czyli taka, dzięki której lekarz precyzyjnie może określić problem i znaleźć jego źródło. Prawidłowa diagnoza jest podstawą do wdrożenia skutecznego leczenia i pomyślnego rokowania. Właściwa diagnostyka to również taka, która jest bezpieczna dla pacjenta.

Precyzyjna i bezpieczna diagnostyka kluczem do sukcesu

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca w Bielsku-Białej, dzięki współpracy z Philips Polska oraz Szpitalem Wojewódzkim w Bielsku-Białej zapewniają pacjentom bezpieczeństwo, najlepszą jakość i komfort. Dzięki tej współpracy przeprowadzono nowatorskie badanie diagnostyczne z wykorzystaniem nowego prowadnika OmniWire. Dla pacjentów oznacza to zwiększenie bezpieczeństwa diagnostyki w chorobach sercowo-naczyniowych, jednocześnie lekarze dysponują lepszą precyzją w ocenie fizjologicznej zmian w tętnicach wieńcowych co istotnie poprawia rokowanie pacjentów z chorobą wieńcową.

Nowatorskie metody jako skuteczne leczenie choroby wieńcowej

Dzięki współpracy PAKS ze Szpitalem Wojewódzkim w Bielsku-Białej przeprowadzono nowatorską procedurę litotrypsji w obrębie zmiany zwapniałej w tętnicy wieńcowej. Wprowadzenie tej techniki znacznie poprawiło szanse dla pacjentów podbeskidzkiego regionu na skuteczne leczenie choroby wieńcowej, a szczególnie jej najcięższych postaci, w których zwapnienia stanowią istotne wyzwania dla dotychczasowych standardowych technik zabiegowych.

"Bardzo cieszymy się, że udało nam się z prof. Krzysztofem Milewskim i zespołem skutecznie przeprowadzić innowacyjną procedurę litotrypsji z wykorzystaniem systemu Shockwave, który był jedyną opcją skutecznego leczenia chorego z zaawansowaną chorobą wieńcową po uprzednich zabiegach PCI.  Dodatkowo nasze armamentarium zostało uzupełnione o nowy, jeszcze bezpieczniejszy ale równie skuteczny ciśnieniowy prowadnik diagnostyczny. Dzięki całemu zespołowi i tym metodom kompletujemy wszystkie możliwości nowoczesnego leczenia zaawansowanej miażdżycy naczyń wieńcowych dla chorych Podbeskidzia." - prof. Piotr Buszman, kierownik Katedry Kardiologii Akademii Krakowskiej im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, kierownik ds. Badań Przedklinicznych Centrum Badawczo-Rozwojowego American Heart of Poland

Rozwijająca się medycyna, nowe technologie i innowacyjne projekty oparte na najwyższej jakości niosą pacjentom bezpieczeństwo i nadzieję na lepsze rokowania.

"Bezpieczeństwo, dobro i zdrowie pacjentów są wspólnym celem i misją Szpitala Wojewódzkiego oraz Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, o co wspólnie dbamy od lat. Naszym priorytetem jest niesienie chorym pomocy na miarę obecnych wyzwań zdrowotnych. Szczęśliwie technologia nadąża za rozwojem chorób. Beneficjentem jest pacjent i na tym zależy nam najbardziej." - prof. Krzysztof Milewski, ordynator bielskiego oddziału Polsko-Amerykańskich Klinik Serca

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji Biuro prasowe
2024-12-23 | 11:00

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych środków chemicznych czy niedobory
Medycyna Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych
2024-12-12 | 10:00

Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych

Placówki medyczne odgrywają kluczową rolę w ochronie zdrowia, jednak ich codzienna działalność wiąże się z istotnymi wyzwaniami w zakresie utrzymania higieny
Medycyna Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
2024-12-02 | 13:40

Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta

Pani Ida pierwsze niepokojące objawy zauważyła w czasie, kiedy była w ciąży. Na początku pojawiła się chrypka, a  potem stopniowo traciła głos. Leczyło ją wielu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Prawo

Bankowość

Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.