Komunikaty PR

Wymiana opon jest idealnym pretekstem do kontroli

2023-10-11  |  18:00
Biuro prasowe

Wrzesień jest czasem końca wakacji i powrotów do codziennej rutyny Jesienne ABC dla układu hamulcowego pomoże ci przemieszczać się bezpiecznie w trudnym dla kierowców okresie jesienno-zimowym.

Najwięcej wypadków na drogach zdarza się przy bardzo dobrej pogodzie, gdzie kierowcy czują się zbyt pewnie za kierownicą. Przyzwyczajenia do stabilnego poziomu przyczepności jezdni przenosimy w czas jesieni. Gdzie poranki potrafią być mroźne, a na asfalcie może pojawiać się błoto i bardzo śliskie liście. W tych nowych warunkach na drodze warto mieć sprawne hamulce.

Skutki wakacyjnych podróży

Większość kierowców porusza się autem w obszarze miasta. Relatywnie niskie prędkości usypiają czujność w kontekście nieprawidłowości układu hamulcowego. Dłuższy wakacyjny wyjazd, gdzie samochód jest mocniej obciążony i musi częściej hamować z większych prędkości, może mieć swoje konsekwencje.

Podczas rutynowej wizyty w serwisie dobrze jest zainteresować się kondycją układu hamulcowego. Być może ostatnie wakacje mocno zużyły warstwę cierną klocków hamulcowych i dla bezpieczeństwa na drodze rozsądnie jest wymienić klocki. W motoryzacji podobnie, jak w życiu bardzo często taniej i lepiej jest zapobiegać, niż usuwać skutki awarii.

Skorzystaj z okazji!

Innym bardzo dobrym momentem na dokładną inspekcję układu hamulcowego, jest zmiana opon z letnich na zimowe lub okresowa rotacja wielosezonowego ogumienia. Wtedy dobrze jest umieścić auto na podnośniku i spojrzeć nie tylko na poziom zużycia tarcz i klocków, ale także innych elementów układu hamulcowego.

Przyjmuje się, że klocek hamulcowy w okolicy 2 mm grubości kwalifikuje się już do wymiany. Dodatkowo, jeśli podczas jazdy do uszu kierowcy dobiegają piski, odgłosy tarcia metal o metal, to znak, że należy jak najszybciej udać się do serwisu. Rzeczą istotną są również drgania w trakcie hamowania.

Jesienne ABC - pamiętaj też o tym!

W przygotowaniach auta do sezonu jesienno-zimowego trzeba spojrzeć na układ hamulcowy w szerszej perspektywie. Błoto, z czasem sól drogowa, zwiększona wilgotność powietrza działają negatywnie na przewody hamulcowe i przepracowany płyn hamulcowy.

W związku z tym, jeśli przewody hamulcowe są skorodowane, widać zewnętrzne uszkodzenia, powinno się je wymienić. Również płyn hamulcowy ma tendencję do gromadzenia wody. W ten sposób jego parametry spadają, co wydłuża drogę hamowania. Możliwość szybkiego zatrzymania się w sytuacji awaryjnej jesienią, jest bardzo ważna.

W kwestii układu hamulcowego wszelkie kompromisy są obniżeniem poziomu bezpieczeństwa. Grubość tarcz i klocków hamulcowych w granicach zalecanych przez producentów norm, a także okresowa diagnostyka układu hamulcowego przed wymagającym sezonem jesienno-zimowym. Tak postępują odpowiedzialni mechanicy i kierowcy, dla których bezpieczeństwo jest bardzo ważne. Steinhof dysponuje wieloma modelami klocków hamulcowych, które są dostępne od ręki. Odkładanie wymiany klocków w czasie jest dużym błędem. Dzięki przystępnej cenie i rozbudowanej dystrybucji każdy ma okazję wejść w czas jesieni ze 100% sprawnym układem hamulcowym” 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków Biuro prasowe
2025-01-29 | 09:10

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Jeszcze 2-3 lata temu trudno było znaleźć właściciela ciężarówki dopuszczającego myśl o zamianie jej na elektryczną. Przez ten czas najwidoczniej wiele się zmieniło. Z
Motoryzacja Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III
2024-12-23 | 18:00

Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III

Dacia Duster III od momentu swojej premiery zyskała opinię jednego z najciekawszych SUV-ów segmentu. Teraz miłośnicy tego modelu otrzymują kolejną, niezwykle wartościową propozycję
Motoryzacja Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
2024-12-23 | 08:00

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę

To już pewne - międzynarodowy koncern branży motoryzacyjnej zainwestuje w Żagańskiej Strefie Gospodarczej. Mowa o firmie CEFA Poland, będącej częścią grupy Samvardhana

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Bankowość

Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.

Transport

Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE

Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.

Konsument

Za pół roku zacznie obowiązywać w Polsce system kaucyjny. Polacy obawiają się jego uciążliwości

1 października br. w Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny. Nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego, jakimi regułami będzie się rządzić. Eksperci podkreślają jednak, że podejście społeczeństwa jest pozytywne, choć wdrażaniu systemu towarzyszą pewne obawy. Ich zdaniem nie da się pewnie uniknąć na początku błędów i frustracji, ale pozytywne jest już to, że system zacznie działać.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.