Komunikaty PR

W Holandii wodorowe taksówki przejechały już 1,5 miliona kilometrów

2020-10-08  |  14:30
Biuro prasowe

Flota 35 wodorowych taksówek w Hadze przekroczyła w ciągu nieco ponad roku łączny przebieg 1,5 miliona km. Pierwsza flota taksówek na ogniwa paliwowe w Holandii liczy 35 sedanów Toyota Mirai. Auta służą jako socjalne środki transportu dla osób starszych i niepełnosprawnych.
 

Pierwsze taksówki wodorowe w Holandii w 15 miesięcy przekroczyły łączny dystans 1,5 miliona kilometrów. Flota taksówek firmy Noot Passenger Transport – która pierwotnie składała się z 35 Toyot Mirai, a teraz została rozszerzona do 40 – codziennie porusza się po Hadze, wożąc pasażerów w ramach społecznego wsparcia dla osób starszych i niepełnosprawnych. Toyota Mirai to przestronny, wygodny sedan z silnikiem elektrycznym zasilanym ogniwami paliwowymi, który nie emituje CO2 ani szkodliwych substancji. W rzeczywistości Mirai emituje tylko parę wodną! Flota wodorowych taksówek jeździ po Hadze od 1 czerwca 2019 r.

Transport pasażerski wodorowymi taksówkami Mirai firmy Noot Toyoty służy do realizacji tzw. transportu WMO w ramach pomocy społecznej. Tego rodzaju wsparcie otrzymują osoby, które nie mogą korzystać z komunikacji miejskiej ze względu na podeszły wiek, niepełnosprawność lub chorobę. Rocznie w Hadze około 6800 osób korzysta z transportu WMO. 

Pozytywny wpływ na jakość powietrza w mieście

Wybór bezemisyjnej Toyoty Mirai do serwisu WMO ma pozytywny wpływ na jakość powietrza w Hadze. Mirai to bezemisyjny samochód elektryczny, który nie wymaga długiego ładowania, dlatego flota taksówek jest lepiej wykorzystywana. Zestaw ogniw paliwowych Toyoty produkuje energię elektryczną w reakcji wodoru i tlenu, czego produktem ubocznym jest woda. Zbiorniki wodoru o pojemności 122 l zapewniają zasięg co najmniej 500 km, a silnik o mocy 154 KM rozpędza auto do setki w 9 sekund. Tankowanie Mirai do pełna trwa kilka minut.

Strzał w dziesiątkę

„Jeśli chcesz być przewoźnikiem oferującym bezemisyjny transport dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, zgodnie z wymogami transportu WMO, nie możesz ignorować technologii wodorowych. Duży zasięg Toyoty Mirai oraz krótki czas tankowania sprawiają, że jesteśmy w stanie sprostać wszystkim wymaganiom tego rodzaju transportu. Dodatkowym atutem jest to, że auto jest przestronne i wygodne. To strzał w dziesiątkę, co po przejechaniu 1,5 miliona kilometrów możemy potwierdzić z pełnym przekonaniem” – powiedział Martijn Kersing, dyrektor firmy Noot Passenger Transport.

30% większy zasięg

Toyota Mirai, najpopularniejszy na świecie samochód na ogniwa paliwowe, jest obecna na rynku od 2014 roku. Pod koniec tego roku zadebiutuje druga generacja Mirai, która do Holandii trafi na początku 2021 roku. Nowy model oferuje o 30% większy zasięg dzięki udoskonalonym ogniwom paliwowym i trzem zbiornikom wodoru zamiast obecnych dwóch. Nowy Mirai jest niższy, dłuższy i szerszy od poprzednika. Został zaprojektowany na nowej, lekkiej i wyjątkowo sztywnej platformie TNGA (Toyota New Global Architecture). Dzięki nowej platformie samochód ma nisko położony środek ciężkości i pewnie się powadzi, dając dużą przyjemność z jazdy. Ta pięcioosobowa limuzyna to nie tylko ekologiczny, bezemisyjny samochód – to także luksusowe auto o atrakcyjnej sylwetce nawiązującej do coupe i świetnych właściwościach jezdnych.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków Biuro prasowe
2025-01-29 | 09:10

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Jeszcze 2-3 lata temu trudno było znaleźć właściciela ciężarówki dopuszczającego myśl o zamianie jej na elektryczną. Przez ten czas najwidoczniej wiele się zmieniło. Z
Motoryzacja Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III
2024-12-23 | 18:00

Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III

Dacia Duster III od momentu swojej premiery zyskała opinię jednego z najciekawszych SUV-ów segmentu. Teraz miłośnicy tego modelu otrzymują kolejną, niezwykle wartościową propozycję
Motoryzacja Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
2024-12-23 | 08:00

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę

To już pewne - międzynarodowy koncern branży motoryzacyjnej zainwestuje w Żagańskiej Strefie Gospodarczej. Mowa o firmie CEFA Poland, będącej częścią grupy Samvardhana

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.