TomTom współtworzy Overture Maps Foundation
TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś wraz z Amazon Web Services (AWS), Meta i Microsoft, utworzenie Overture Maps Foundation. Ten wspólny wysiłek pod kierownictwem Linux Foundation ma na celu opracowanie interoperacyjnych, otwartych danych mapowych.
Ponieważ dane mapowe są wykorzystywane coraz częściej, wymagania dotyczące zawartości nowych map, ich kompletności, dokładności i aktualności są praktycznie nieograniczone. Aby sprostać wymaganiom branży, konieczne jest połączenie zasobów i opracowanie globalnego standardu map. Overture Maps Foundation zamierza stworzyć globalny system referencyjny i ustrukturyzowany schemat danych. Ułatwi to ekosystemowi użytkowników i współpracowników efektywne dzielenie się danymi mapowymi.
„Wspólne tworzenie map jest podstawą strategii firmy TomTom. Overture Maps Foundation zapewnia ramy dla przyspieszenia realizacji naszych celów” – powiedział Harold Goddijn, TomTom CEO. „Standaryzacja Overture i interoperacyjna mapa bazowa mają fundamentalne znaczenie dla łączenia informacji geoprzestrzennych z całego świata. TomTom Maps Platform wykorzysta połączenie mapy bazowej Overture, szerokiej gamy innych danych oraz danych własnych TomTom w postaci stale zintegrowanego i kontrolowanego pod względem jakości produktu. Będzie on służył szerokiemu zakresowi zastosowań, w tym najbardziej wymagającym aplikacjom, takim jak zaawansowana nawigacja, wyszukiwanie i zautomatyzowana jazda”.
Klienci TomTom dzięki nowej platformie TomTom Maps będą mogli korzystać z szybkiej integracji i kontroli jakości danych mapowych, a także z szerokiej gamy usług online, w tym wizualizacji map, wyszukiwania, wyznaczania tras, nawigacji, informacji o ruchu drogowym oraz cyfrowego kokpitu TomTom dla producentów samochodów. Platforma nowej generacji do tworzenia map została zaprojektowana z myślą o celach Overture Maps Foundation. TomTom podzieli się swoją wiedzą i obserwacjami, aby rozwinąć otwarty ekosystem wokół wspólnego tworzenia map.
Overture zamierza wydać swoje pierwsze dane w 1. połowie 2023 roku. Chociaż Overture zostało założone przez AWS, Meta, Microsoft i TomTom, celem jest zwiększenie liczby uczestników, także o dostawców usług i organizacje rządowe.

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.