Komunikaty PR

TomTom wprowadza na rynek TomTom GO Expert

2021-06-10  |  14:15
Biuro prasowe

TomTom (TOM2), producent map i specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś wprowadzenie na rynek TomTom GO Expert – nawigacji dla zawodowych kierowców ciężarówek, samochodów dostawczych i autobusów. Dzięki 7-calowemu ekranowi dotykowemu o wysokiej rozdzielczości (HD) i nowemu procesorowi, GO Expert jest cztery razy szybsza niż poprzednie nawigacje. Ponadto jest wyposażona w zaawansowane funkcje, w tym inteligentne wyznaczanie tras dla dużych pojazdów i dokładne informacje o ruchu drogowym, które sprawiają, że każda jazda jest bardziej efektywna.

TomTom GO Expert umożliwia kierowcom wprowadzenie rozmiaru, wagi, rodzaju ładunku i maksymalnej prędkości samochodu ciężarowego, dostawczego lub autobusu, dzięki czemu trasy są wyznaczane odpowiednio dla nich. Ponieważ mapy TomTom uwzględniają najnowsze funkcje ADR Tunnel Codes, ograniczenia UN Class oraz zakaz ruchu City Ban, kierowcy będą unikać dróg nieodpowiednich dla ich pojazdów. Nawet jeśli w systemie nawigacji nie ma zaplanowanej aktywnej trasy, ostrzeżenia o ograniczeniach będą informować kierowcę o tym, co czeka go na drodze. Będzie mógł on również otrzymywać aktualne powiadomienia o utrudnieniach, które, biorąc pod uwagę parametry jego pojazdu, mogą mieć wpływ na podróż, np.  wysokość mostów, tunele i miejsca poboru opłat. Ułatwia to kierowcom dostosowanie trasy w trakcie jazdy, co prowadzi do bardziej efektywnej i mniej stresującej jazdy.

Profesjonalni kierowcy, wyposażeni w dokładne i niezawodne mapy TomTom, docenią fakt, że mogą być one aktualizowane w urządzeniu GO Expert nawet trzy razy szybciej* za pośrednictwem sieci Wi-Fi®. Poza nawigacją, nowy procesor i zwiększona pamięć oznaczają, że urządzenie jest superszybkie  (cztery razy szybsze niż poprzednie generacje). Nowy, 7-calowy ekran dotykowy HD zapewnia wyjątkową wyrazistość i jest wyposażony w głośnik o dużej mocy, dzięki czemu urządzenie TomTom GO Expert jest idealnym towarzyszem podróży.

Inne wyróżniające cechy nawigacji to uwzględnienie dziesiątek tysięcy nowych punktów użyteczności publicznej przeznaczonych dla dużych pojazdów. Są wśród nich stacje paliw, miejsca parkingowe i centra serwisowe, które zostały starannie wybrane, aby spełnić potrzeby zawodowych kierowców. Ponadto, dzięki nowym i ulepszonym wskazówkom dotyczącym pasów ruchu, kierowcy będą pewnie poruszać się na trudnych skrzyżowaniach i zjazdach z autostrad. Mogą również połączyć swój telefon z urządzeniem za pomocą bezprzewodowej łączności Bluetooth®, uzyskując dostęp do zaufanych informacji drogowych od TomTom. Usługa TomTom Traffic pomaga kierowcom znaleźć najszybsze trasy i uzyskać dokładne szacunkowe czasy dotarcia do celu, a także ostrzeżenia o fotoradarach** - obie te funkcje są niezbędne dla kierowców zawodowych.

Mike Schoofs, Managing Director, TomTom Consumer, powiedział: „Bardziej niż kiedykolwiek zawodowi kierowcy odgrywają teraz kluczową rolę w transporcie towarów przez miasta i granice. Dzięki połączeniu naszego ponad 30-letniego doświadczenia w tworzeniu map, razem z najnowszą i najlepszą technologią, nowa nawigacja TomTom GO Expert jest wyposażona w takie funkcje, jak niestandardowe trasy dla dużych pojazdów i nowe ostrzeżenia o ograniczeniach. Została zaprojektowana specjalnie dla zawodowych kierowców, aby ułatwić im długie podróże i sprawić, że będą one bardziej wydajne, bezpieczniejsze i płynniejsze”.

Nawigacja TomTom GO Expert w wersji 6- i 7-calowej jest dostępna w Europie na stronie TomTom.com, u wybranych sprzedawców internetowych i w sklepach w cenie 1749 zł (6") / 1949 zł (7"). 7-calowa wersja urządzenia TomTom GO Expert z łącznością 4G za pomocą karty SIM ma być dostępna jeszcze w tym roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Nowa hulajnoga elektryczna Motus Pro 8.5 Lite już w sprzedaży! Biuro prasowe
2021-06-22 | 11:30

Nowa hulajnoga elektryczna Motus Pro 8.5 Lite już w sprzedaży!

15 czerwca ruszyła przedsprzedaż na najnowszy model hulajnogi elektrycznej Motus Pro 8.5 Lite. Urządzenie łączy w sobie wszystkie cechy idealnego środka transportu – zapewnia szybką i
Motoryzacja Cyfrowe lusterka wsteczne. W tych samochodach możesz je mieć
2021-06-16 | 15:00

Cyfrowe lusterka wsteczne. W tych samochodach możesz je mieć

Czy da się na nowo wynaleźć lusterko wsteczne? Ostatnie lata pokazały, że tak. Wśród rynkowych nowości nie brak samochodów, w których tradycyjne lusterka wsteczne
Motoryzacja Czy Toyota wygra wyścig o baterie nowej generacji?
2021-06-09 | 10:00

Czy Toyota wygra wyścig o baterie nowej generacji?

Technologia baterii ze stałym elektrolitem może okazać się przełomem dla branży motoryzacyjnej. Który ze światowych gigantów ma największe szanse na zaoferowanie przełomowej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kosmos i lotnictwo

Światowe metropolie zapadają się pod własnym ciężarem. Polskim miastom grozi zalanie

Według obliczeń geofizyka Toma Parsonsa z agencji United States Geological Survey miasta mogą się zapadać pod własnym ciężarem. Dla przykładu San Francisco miało się zapaść na przestrzeni lat o 8 cm. – Osiadanie tego miasta wynika z układu tektonicznego. Jeżeli miasto jest posadowione na stabilnym gruncie, nie grozi mu takie ryzyko – wyjaśniają naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej. Jak dodają, żadne z polskich miast nie jest zagrożone tym procesem, choć w wyniku postępujących zmian klimatycznych i podnoszenia się oceanów niektóre tereny w Polsce mogą zostać zalane w perspektywie kilkuset lat.

Biotechnologia

Pandemia koronawirusa napędza rozwój innowacyjnych rozwiązań w medycynie. Fundusze europejskie mogą pomóc je finansować

Wybuch pandemii koronawirusa spowodował nie tylko przyspieszenie wdrożeń technologii medycznych, takich jak szczepionki mRNA, lecz także pobudził kreatywność naukowców – twierdzą eksperci z Politechniki Warszawskiej. Duża część projektów realizowanych w CEZAMAT związana była w tym czasie m.in. z rozwiązaniami zapobiegającymi zakażeniom, takimi jak antyseptyczne włókna z jonami srebra i miedzi. Uczelnia planuje już kolejne projekty i liczy na ich finansowanie z nowej perspektywy unijnej.