TomTom, TRI-AD i DENSO pracują nad mapami dla samochodów autonomicznych
TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, Toyota Research Institute - Advanced Development, Inc. (TRI-AD) i DENSO, ogłosili metodę szybkiego tworzenia map w wysokiej rozdzielczości (HD), niezbędną dla bezpieczniejszego poruszania się samochodów autonomicznych.
Zostało to osiągnięte dzięki pojazdom testowym TRI-AD wyposażonym w czujniki firmy DENSO, platformie AMP TRI-AD (Automated Mapping Platform) oraz platformie mapowej TomTom opartej na chmurze. Czujniki pojazdów są wykorzystywane do gromadzenia obserwacji drogowych, które są przekształcane i korygowane przez AMP TRI-AD w celu wprowadzenia ich do platformy mapowania transakcyjnego firmy TomTom.
Te aktualizacje map wykorzystujące crowdsourcing są realizowane za pomocą TomTom Roadagrams, czyli wysoce dokładnych obrazów rzeczywistości pochodzących z czujników samochodowych.
W połączeniu z danymi z czujników pojazdów pomiarowych firmy TomTom, możliwe jest opracowywanie i aktualizacja map HD.
„W firmie TomTom wierzymy, że mapa HD zasilana wieloma źródłami jest niezbędna, aby umożliwić bezpieczniejszą, autonomiczną jazdę. Pojazdy pomiarowe, dane pozyskiwane dzięki crowdsourcingowi, ludzka moderacja, a także inne źródła danych sprawiają, że mapa HD firmy TomTom jest niezwykle aktualna i dokładna", powiedział Willem Strijbosch, Head of Autonomous Driving w TomTom. „Jesteśmy dumni z tego, że wspólnie z DENSO i TRI-AD z powodzeniem dostarczyliśmy szybką metodę tworzenia map, która sprawia, że TomTom HD Map jest zawsze aktualna”.
Mandali Khalesi, Vice President of Automated Driving Strategy and Mapping, TRI-AD, powiedział: „Współpracując z naszymi partnerami, zademonstrowaliśmy płynną integrację czujników samochodowych i skalowalne generowanie map HD poprzez AMP. To przybliża nas do przyszłości, w której zautomatyzowana mobilność na drogach jest dostępna dla wszystkich".
Norio Fujimori, Executive Fellow, DENSO, dodał: „Z niecierpliwością czekamy na owocną współpracę z firmami TRI-AD i TomTom. Dzięki naszym rozwiązaniom i oprogramowaniu przekształcimy przyszłą mobilność".
Firma TomTom była pierwszym dostawcą map HD, który osiągnął szerokie pokrycie autostrad
w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji Wschodniej. Otrzymała też wiele nagród za współpracę z globalnymi producentami, co czyni ją wiodącym dostawcą map HD.

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.