TomTom, TRI-AD i DENSO pracują nad mapami dla samochodów autonomicznych
TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, Toyota Research Institute - Advanced Development, Inc. (TRI-AD) i DENSO, ogłosili metodę szybkiego tworzenia map w wysokiej rozdzielczości (HD), niezbędną dla bezpieczniejszego poruszania się samochodów autonomicznych.
Zostało to osiągnięte dzięki pojazdom testowym TRI-AD wyposażonym w czujniki firmy DENSO, platformie AMP TRI-AD (Automated Mapping Platform) oraz platformie mapowej TomTom opartej na chmurze. Czujniki pojazdów są wykorzystywane do gromadzenia obserwacji drogowych, które są przekształcane i korygowane przez AMP TRI-AD w celu wprowadzenia ich do platformy mapowania transakcyjnego firmy TomTom.
Te aktualizacje map wykorzystujące crowdsourcing są realizowane za pomocą TomTom Roadagrams, czyli wysoce dokładnych obrazów rzeczywistości pochodzących z czujników samochodowych.
W połączeniu z danymi z czujników pojazdów pomiarowych firmy TomTom, możliwe jest opracowywanie i aktualizacja map HD.
„W firmie TomTom wierzymy, że mapa HD zasilana wieloma źródłami jest niezbędna, aby umożliwić bezpieczniejszą, autonomiczną jazdę. Pojazdy pomiarowe, dane pozyskiwane dzięki crowdsourcingowi, ludzka moderacja, a także inne źródła danych sprawiają, że mapa HD firmy TomTom jest niezwykle aktualna i dokładna", powiedział Willem Strijbosch, Head of Autonomous Driving w TomTom. „Jesteśmy dumni z tego, że wspólnie z DENSO i TRI-AD z powodzeniem dostarczyliśmy szybką metodę tworzenia map, która sprawia, że TomTom HD Map jest zawsze aktualna”.
Mandali Khalesi, Vice President of Automated Driving Strategy and Mapping, TRI-AD, powiedział: „Współpracując z naszymi partnerami, zademonstrowaliśmy płynną integrację czujników samochodowych i skalowalne generowanie map HD poprzez AMP. To przybliża nas do przyszłości, w której zautomatyzowana mobilność na drogach jest dostępna dla wszystkich".
Norio Fujimori, Executive Fellow, DENSO, dodał: „Z niecierpliwością czekamy na owocną współpracę z firmami TRI-AD i TomTom. Dzięki naszym rozwiązaniom i oprogramowaniu przekształcimy przyszłą mobilność".
Firma TomTom była pierwszym dostawcą map HD, który osiągnął szerokie pokrycie autostrad
w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji Wschodniej. Otrzymała też wiele nagród za współpracę z globalnymi producentami, co czyni ją wiodącym dostawcą map HD.

Nadchodzi Lexus LF-Z. Może być zapowiedzią elektrycznego SUV-a w stylu coupé

Royal Wilanów z najszybszą w stolicy stacją do ładowania aut elektrycznych

Co zamiast fotelika samochodowego?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Przyspiesza cyfryzacja polskiej służby zdrowia. Powstaje centralna baza wszystkich przypadków nowotworów
Już za niewiele ponad rok w miejsce działającego od lat 50. Krajowego Rejestru Nowotworów ma powstać elektroniczny rejestr pod nazwą e-KRN+. To doskonała informacja dla lekarzy onkologów i pacjentów chorych na nowotwory. Dzięki cyfryzacji zbieranych od kilkudziesięciu lat informacji na temat przypadków chorób onkologicznych nowa platforma ułatwi kreowanie polityki onkologicznej w Polsce. Rejestr pozwoli na publiczny dostęp do danych pacjenta na poziomie centralnym, ale dane osobowe będą zanonimizowane. Eksperci i lekarze będą mieli łatwiejszy dostęp do danych w celu analizy profilaktyki leczenia, jak również epidemiologii.
Kosmos i lotnictwo
W 2025 roku ruszy budowa pierwszej prywatnej stacji kosmicznej. Amerykański start-up chce wytworzyć w kosmosie sztuczną grawitację [DEPESZA]

Świat wkracza w nową erę turystyki kosmicznej. NASA w styczniu 2022 roku otworzy Międzynarodową Stację Kosmiczną dla trzech turystów, których dostarczy rakieta SpaceX. Orion Span zaproponował czterogwiazdkowy hotel kosmiczny o nazwie Aurora Station, który ma przyjąć pierwszych gości w 2022 roku. Gateway Foundation, start-up z Kalifornii, planuje prawdopodobnie najbardziej ambitny projekt. W 2025 roku chce rozpocząć budowę prywatnej stacji kosmicznej Voyager ze sztuczną grawitacją. – To będzie kolejna rewolucja przemysłowa – przekonuje John Blincow, dyrektor generalny Gateway Foundation.