TomTom przedstawia rozszerzony pakiet technologii EV
Firma TomTom (TOM2) zwiększa swoje zaangażowanie na rzecz czystszego świata poprzez przyspieszenie rewolucji w obszarze pojazdów elektrycznych, we współpracy z partnerami i innowacyjną technologią. Holenderska marka zaprezentowała szereg ulepszeń w swoim pakiecie dla pojazdów elektrycznych (EV), w tym unowocześnione funkcje zasięgu i wyznaczania tras oraz wiodące w branży dane dotyczące punktów ładowania. Jest to następstwem niedawnych zapowiedzi współpracy z firmami Hubject i Eco-Movement, która ma na celu poprawę wrażeń kierowców z jazdy pojazdami elektrycznymi. Nowa funkcja TomTom Routing and Range będzie dostępna w wybranych modelach elektrycznych klientów TomTom jeszcze w tym roku za pośrednictwem bezprzewodowej aktualizacji (eng. over-the-air). Funkcja ta zostanie szerzej udostępniona wraz z wprowadzeniem opartej na chmurze nawigacji TomTom Navigation for Automotive.
„Jeśli chcemy przyszłości z czystszym powietrzem, musimy napędzać rewolucję pojazdów elektrycznych od samego początku. Oznacza to zmniejszenie przeszkód utrudniających wybór tych samochodów i przyjęcie postawy 360°, która odróżnia nas od konkurencji”, powiedział Antoine Saucier, Managing Director, TomTom Automotive. „Nie jest zaskoczeniem, że nasz bogaty pakiet zintegrowanych technologii lokalizacyjnych dla pojazdów elektrycznych jest wybierany przez wiodących producentów samochodów, aby napędzać tę rewolucję”.
Przewidywanie zasięgu pojazdów elektrycznych uwzględnia aktualny i maksymalny poziom naładowania baterii, prędkość jazdy, rodzaj drogi i jej nachylenie, a także dane historyczne i dane o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym. Podczas gdy prognozy zasięgu wielu modeli elektrycznych znacznie się wahają, zawyżając, a następnie zaniżając zasięg o ponad 30%, TomTom, wspólnie z OEM, zademonstrowali jednocyfrową dokładność zasięgu dla podróży na odległość co najmniej 180 km. Ta niezwykle precyzyjna prognoza przedstawiona na mapie TomTom sprawi, że kierowcy będą wiedzieć, jak daleko dojedzie ich pojazd.
Pełne naładowanie nie zawsze wystarcza na długą podróż. Uzyskanie informacji na temat tego kiedy, gdzie i jak długo ładować, może okazać się niełatwym zadaniem. Dlatego TomTom EV Routing automatycznie podaje kierowcom zoptymalizowane trasy w oparciu o zasięg i sposób ładowania pojazdu, sytuację na drodze oraz pochodzące z wiodącej w branży bazy danych informacje o punktach ładowania w czasie rzeczywistym. Ładowanie zazwyczaj nie odbywa się w tym samym tempie, co oznacza, że kilka krótszych postojów może okazać się lepszym rozwiązaniem. Wyznaczanie tras dla aut elektrycznych zapewnia kierowcom bezproblemowe, błyskawiczne przeliczenie trasy, która umożliwia najszybsze dotarcie do miejsca docelowego.
TomTom Navigation for Automotive to najnowsza usługa nawigacyjna firmy TomTom. Jest to rozwiązanie hybrydowe, które oferuje lepszą integrację z pojazdami niż kiedykolwiek wcześniej. W przypadku pojazdów elektrycznych usługa ta przynosi korzyści w postaci obsługi takich funkcji, jak wstępne przygotowanie akumulatora z informacjami o zbliżającym się ładowaniu. Dzięki temu można uzyskać jego optymalne działanie w trybie szybkiego ładowania, co skraca czas oczekiwania na ładowarkę, wydłuża żywotność akumulatora i obniża całkowity koszt posiadania.
Podobnie jak w przypadku systemu TomTom Navigation for Automotive, pakiet EV firmy TomTom jest dostępny w postaci łatwych w użyciu interfejsów API do prostej integracji z aplikacjami towarzyszącymi i stronami internetowymi, umożliwiając producentom OEM i partnerom z branży e-mobilności tworzenie spójnych rozwiązań, w ramach własnej marki.
Kierowcy mogą również znaleźć dostępne punkty ładowania pojazdów elektrycznych w aplikacji TomTom GO Navigation (dostępnej do pobrania w Google Play, App Store i Huawei AppGallery) oraz w najnowszej nawigacji TomTom GO Discover.
Czy miasta są gotowe na nowe środki transportu? 55% Europejczyków uważa, że nie.
TomTom i CARIAD uruchamiają nawigację nowej generacji
Hak holowniczy Steinhof do chińskich samochodów BAIC
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.