Komunikaty PR

TomTom prezentuje nawigację opartą na chmurze

2021-03-25  |  12:14
Biuro prasowe

TomTom (TOM2), wiodący, niezależny specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś wprowadzenie na rynek TomTom Navigation for Automotive, hybrydowego rozwiązania nawigacyjnego opartego na chmurze, opracowanego dla branży motoryzacyjnej.

Nawigacja TomTom jest popularna wśród producentów samochodów jak żadna inna. Jej najnowsza wersja jest oparta na chmurze i umożliwia korzystanie z superszybkich i aktualnych funkcji wyznaczania i wyszukiwania tras oraz dokładnych map, a jednocześnie oferuje w pełni funkcjonalny tryb offline. Gdy nie można pobrać danych w czasie rzeczywistym, rozwiązanie przełącza się na swoje oprogramowanie pokładowe i mapy, dzięki czemu jest dostępne w każdych okolicznościach.

„Dzięki dostarczaniu danych w chmurze w sercu nowej nawigacji TomTom Navigation for Automotive połączyliśmy bezpieczeństwo i wygodę systemu montowanego w desce rozdzielczej z zawsze aktualną i superszybką aplikacją na smartfona,” powiedział Antoine Saucier, Managing Director, TomTom Automotive.

Kierowcy będą mogli korzystać z nowego interfejsu użytkownika, zaprojektowanego zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i łatwości obsługi. Intuicyjny interfejs może być wyświetlany na konsoli środkowej, panelu przyrządów, wyświetlaczu head-up (HUD) i ekranach pasażera w różnych rozmiarach i proporcjach. Takie zintegrowane podejście oznacza, że ważne informacje, takie jak instrukcje nawigacyjne dotyczące zakrętów i pasa ruchu, a także ostrzeżenia o ruchu drogowym i zagrożeniach, mogą być wyświetlane na ekranie HUD pojazdu lub na panelu przyrządów, zwiększając bezpieczeństwo i komfort kierowcy. Może on również korzystać z nawigacji TomTom za pośrednictwem łatwej w obsłudze pomocy głosowej - Amazon Alexa, Cerence lub Houndify.

Nawigacja nowej generacji od TomTom może być zintegrowana z czujnikami pojazdu, dzięki czemu ma możliwość wyświetlania istotnych informacji związanych z zaawansowanymi systemami wspomagania kierowcy oraz potrzebą tankowania lub ładowania samochodu. Dynamiczne mapowanie zasięgu pomaga kierowcom w jego wizualizacji - jest to szczególnie ważne w przypadku samochodów elektrycznych. Jeśli zasięg jest niewystarczający, aby dojechać do wybranego celu, kierowca otrzymuje ostrzeżenie o konieczności znalezienia dostępnych miejsc ładowania oraz porównanie ich kosztów. Wybrany punkt jest następnie dodawany do trasy kierowcy.

Antoine Saucier dodał: „Nieustannie dążymy do zapewnienia bezpieczniejszych dróg, łatwiejszego prowadzenia pojazdów i czystszego powietrza. Nowa, w pełni wyposażona i wbudowana w system pojazdu nawigacja TomTom jest gotowa już dziś, aby wykorzystać możliwości zautomatyzowanych i elektrycznych samochodów przyszłości”.

Producenci samochodów mogą wdrożyć nową nawigację TomTom w sposób szybki i efektywny kosztowo. Technologię tę można łatwo zintegrować z dowolnym systemem multimedialnym w pojeździe, co udowodniło już wielu wiodących producentów. To adaptowalne rozwiązanie może współpracować z różnymi markami, liniami samochodowymi - podstawowymi, seryjnymi lub premium - oraz typami pojazdów, w dowolnym miejscu na świecie. Rozwiązanie jest oferowane jako jeden wstępnie zintegrowany pakiet i dostarczane za pośrednictwem łatwych w użyciu zestawów SDK i interfejsów API.

Rozwiązanie TomTom Navigation for Automotive będzie wdrażane w wielu markach i liniach samochodów przez wiodących producentów na całym świecie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Nowy Mio MiVue C595W Dual – bezpieczeństwo samochodu podczas jazdy i postoju Biuro prasowe
2024-04-11 | 13:50

Nowy Mio MiVue C595W Dual – bezpieczeństwo samochodu podczas jazdy i postoju

Wideorejestartor pełen niezbędnych funkcji Mio MiVue C595WD posiada wbudowane moduły GPS oraz Wi-Fi. Dzięki dobrze znanej  matrycy Sony STARVIS CMOS nagrania są wysokiej jakości
Motoryzacja Barwa światła jak w żarówkach halogenowych!
2024-03-28 | 18:00

Barwa światła jak w żarówkach halogenowych!

W przypadku serii Ultinon Classic, konstruktorom chodziło o jak najdokładniejsze zastąpienie tradycyjnych żarówek halogenowych odpowiednikami LED, tak aby z jednej strony umożliwić
Motoryzacja Środki smarne ELF rekomendowane przez SsangYong
2024-03-27 | 18:00

Środki smarne ELF rekomendowane przez SsangYong

ELF, marka środków smarnych należąca do TotalEnergies, umacnia swoją pozycję na polskim rynku. Rekomendacja SsangYonga w segmencie samochodów terenowych i SUV podkreśla

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Infrastruktura

Szybko rośnie udział odnawialnych źródeł w krajowym miksie energetycznym. Potrzebne przyspieszenie w inwestycjach w sieci przesyłowe

W ubiegłym roku odnawialne źródła energii stanowiły już ponad 40 proc. mocy zainstalowanej w krajowym miksie energetycznym i odpowiadały za 27 proc. całkowitej produkcji energii. Tym samym Polska pobiła kolejne rekordy, ale w kontekście rozwoju OZE na rodzimym rynku wciąż pozostaje wiele do zrobienia. Eksperci i branża wskazują m.in. na konieczność aktualizacji strategicznych dokumentów wyznaczających kierunki polityki energetycznej, szerszego wdrożenia magazynów energii, a przede wszystkim – pilną potrzebę rozwoju systemu przesyłowego i dystrybucyjnego oraz regulacji sprzyjających inwestorom. – Zielona energia potrzebuje przede wszystkim stabilności regulacyjnej i niskiego kosztu kapitału. To kluczowe elementy, które definiują ryzyko i tempo, w jakim możemy budować nowe źródła – mówi Piotr Maciołek, członek zarządu Polenergii.

Edukacja

Polskie uczelnie są coraz bliższe wprowadzenia mikropoświadczeń. Dla studentów takie certyfikaty to szansa na wzmocnienie pozycji na rynku pracy

Coraz więcej absolwentów i studentów inwestuje w kursy i szkolenia, aby zdobyć praktyczne umiejętności i stać się bardziej atrakcyjnym dla potencjalnych pracodawców. Jedną z odpowiedzi edukacji na te wymagania są mikropoświadczenia, czyli dowód na określone umiejętności. W Polsce są stosunkowo mało popularne, jednak wdrożenie ich przez uczelnie mogłoby przynieść szereg korzyści – zarówno szkołom, jak i studentom i absolwentom.

Ochrona środowiska

Zmiany klimatu coraz mocniej uderzają w polskie rolnictwo. W adaptacji wspierają rolników nowe technologie

60 proc. polskich rolników ocenia, że zmiany klimatu mają już duży wpływ na kondycję sektora. 75 proc. z nich obawia się skutków suszy i innych ekstremalnych zjawisk pogodowych, takich jak huraganowe wiatry, grad czy nawalne deszcze. Co trzeci ocenia, że zmiany klimatu są obecnie dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego – wynika z raportu opublikowanego w ubiegłym roku przez Instytut Spraw Publicznych. Eksperci wskazują, że adaptacja do zmian klimatycznych jest niezbędna, żeby utrzymać zarówno rentowność gospodarstw rolnych, jak i ciągłość produkcji żywności. Rolników w coraz większym stopniu wspierają w tym nowe technologie.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.