TomTom Orbis Maps wyznacza nowy standard tworzenia map
TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji ogłosił, że jego Orbis Maps pokrywają swym zasięgiem bezprecedensowe 86 milionów kilometrów sieci transportowych. Łącząc najlepsze otwarte oraz własne źródła danych oraz dodając zaawansowaną wizualizację, platforma TomTom do tworzenia map dostarcza bogatszą i bardziej atrakcyjną wizualnie zawartość map.
Bazując na możliwościach sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, TomTom Orbis Maps wykorzystuje bogactwo OpenStreetMap (OSM) z milionami aktywnych edytorów. Platforma mapowa firmy integruje to doskonałe źródło z wieloma innymi, które są powszechnie dostępne, wraz z zastrzeżonymi danymi. Pozwala to stworzyć mapę, która może zasilać najbardziej zaawansowane przypadki użycia, od usług na żądanie po zautomatyzowaną jazdę.
TomTom Orbis Maps są oparte na standardowej specyfikacji uzgodnionej i promowanej przez Overture Maps Foundation, której współzałożycielami są firmy TomTom, AWS, Meta i Microsoft. Zapewnia to jednolitość i spójność danych dotyczących lokalizacji. Skalowalny sposób, w jaki TomTom zarządza i agreguje dane, staje się jeszcze potężniejszy, ponieważ platforma firmy do tworzenia map umożliwia klientom elastyczność w zakresie dodawania własnych danych do mapy i tworzenia niestandardowych rozwiązań.
TomTom Orbis Maps zasila również nowe rozwiązanie firmy w obszarze wyświetlania map premium, które zapewnia bardziej realistyczny widok otoczenia, umożliwiając kierowcom doskonałe wrażenia z nawigacji 3D. Wysoce konfigurowalne rozwiązanie do wizualizacji map obejmuje elementy mapy, takie jak pasy ruchu, budynki i roślinność oraz efekty atmosferyczne, a także umożliwia nakładanie dynamicznych warstw, takich jak ruch drogowy, pojazdy elektryczne i inne usługi z zakresu bezpieczeństwa i komfortu.
„Jestem niezwykle dumny, że możemy zaoferować mapy, które są wszechstronne, precyzyjne i uniwersalne oraz oparte na standardzie, który jest coraz częściej wdrażany przez branżę” – powiedział Mike Schoofs, Chief Revenue Officer TomTom. „Podczas rozwijania naszych nowych map ściśle współpracujemy z firmami, od startupów po liderów branży technologicznej i motoryzacyjnej. Wszyscy oni dostrzegają wartość, jaką TomTom Orbis Maps wnosi dzięki wysokiej jakości, niezawodnym mapom, które są łatwe w integracji i przyszłościowe. TomTom uwalnia moc wspólnego tworzenia map, prowadząc do powstania mapy, która rozwija się szybciej niż jakakolwiek inna”.
Czy miasta są gotowe na nowe środki transportu? 55% Europejczyków uważa, że nie.
TomTom i CARIAD uruchamiają nawigację nowej generacji
Hak holowniczy Steinhof do chińskich samochodów BAIC
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.