TomTom Orbis Maps wyznacza nowy standard tworzenia map
TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji ogłosił, że jego Orbis Maps pokrywają swym zasięgiem bezprecedensowe 86 milionów kilometrów sieci transportowych. Łącząc najlepsze otwarte oraz własne źródła danych oraz dodając zaawansowaną wizualizację, platforma TomTom do tworzenia map dostarcza bogatszą i bardziej atrakcyjną wizualnie zawartość map.
Bazując na możliwościach sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, TomTom Orbis Maps wykorzystuje bogactwo OpenStreetMap (OSM) z milionami aktywnych edytorów. Platforma mapowa firmy integruje to doskonałe źródło z wieloma innymi, które są powszechnie dostępne, wraz z zastrzeżonymi danymi. Pozwala to stworzyć mapę, która może zasilać najbardziej zaawansowane przypadki użycia, od usług na żądanie po zautomatyzowaną jazdę.
TomTom Orbis Maps są oparte na standardowej specyfikacji uzgodnionej i promowanej przez Overture Maps Foundation, której współzałożycielami są firmy TomTom, AWS, Meta i Microsoft. Zapewnia to jednolitość i spójność danych dotyczących lokalizacji. Skalowalny sposób, w jaki TomTom zarządza i agreguje dane, staje się jeszcze potężniejszy, ponieważ platforma firmy do tworzenia map umożliwia klientom elastyczność w zakresie dodawania własnych danych do mapy i tworzenia niestandardowych rozwiązań.
TomTom Orbis Maps zasila również nowe rozwiązanie firmy w obszarze wyświetlania map premium, które zapewnia bardziej realistyczny widok otoczenia, umożliwiając kierowcom doskonałe wrażenia z nawigacji 3D. Wysoce konfigurowalne rozwiązanie do wizualizacji map obejmuje elementy mapy, takie jak pasy ruchu, budynki i roślinność oraz efekty atmosferyczne, a także umożliwia nakładanie dynamicznych warstw, takich jak ruch drogowy, pojazdy elektryczne i inne usługi z zakresu bezpieczeństwa i komfortu.
„Jestem niezwykle dumny, że możemy zaoferować mapy, które są wszechstronne, precyzyjne i uniwersalne oraz oparte na standardzie, który jest coraz częściej wdrażany przez branżę” – powiedział Mike Schoofs, Chief Revenue Officer TomTom. „Podczas rozwijania naszych nowych map ściśle współpracujemy z firmami, od startupów po liderów branży technologicznej i motoryzacyjnej. Wszyscy oni dostrzegają wartość, jaką TomTom Orbis Maps wnosi dzięki wysokiej jakości, niezawodnym mapom, które są łatwe w integracji i przyszłościowe. TomTom uwalnia moc wspólnego tworzenia map, prowadząc do powstania mapy, która rozwija się szybciej niż jakakolwiek inna”.

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]
Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Prawo
Mikro-, małe i średnie firmy liczą na lepszy dostęp do finansowania. To coraz istotniejszy klient dla sektora bankowego

Sektor MŚP stanowi 99 proc. firm w Polsce i odpowiada za prawie połowę polskiego PKB. Dlatego od jego rozwoju w dużej mierze uzależniony jest wzrost gospodarczy. Ekonomiści wskazują jednak, że poziom inwestycji jest zbyt niski, by budować silne podstawy rozwoju. Jak wskazuje Rzecznik MŚP, przedsiębiorcy liczą na lepszy dostęp do finansowania bankowego. Chodzi nie tylko o wsparcie inwestycji w kraju, lecz również w ekspansji zagranicznej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.