TomTom dostarczy technologię nawigacyjną dla nowego Opla Astra
TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś kolejny, ważny etap swojej współpracy z producentem samochodów Stellantis, po wprowadzeniu na rynek nowej Astry firmy Opel. Popularny hatchback jest wyposażony w kompleksowe rozwiązanie nawigacyjne TomTom nowej generacji. Zawiera ono aktualizacje over-the-air, zapewniające dokładne mapy, przyjazne użytkownikom usługi connected oraz nowe, oparte na mapach oprogramowanie zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS), gwarantujące większe bezpieczeństwo.
Informacje o nowych mapach i przyjazne dla kierowcy wskazówki nawigacyjne od TomTom są dostępne na ekranach cyfrowego kokpitu z generacji Pure Panel. Praktyczna nawigacja jest również dostępna poprzez łatwe w użyciu sterowanie głosem, co pomaga utrzymać wzrok kierowcy na drodze.
Nowy model Opla jest wyposażony w pełną gamę usług TomTom, od wiodących w branży informacji
o ruchu drogowym, pomagających kierowcom unikać zatorów, po najlepsze w swojej klasie usługi dla pojazdów elektrycznych. Dzięki ponad 560 tys. punktom ładowania w 100 krajach, kierowcy nowej hybrydowej Astry typu plug-in będą mieli dostęp do najobszerniejszej bazy danych, co sprawi, że ładowanie będzie bezstresowym doświadczeniem.
„Całkowicie nowa, zelektryfikowana Astra podbije rynek swoim rewelacyjnym wyglądem i innowacyjną technologią” - powiedział Tobias Gubitz, Opel Head of Product and Pricing. „Nasza współpraca z wiodącym dostawcą usług geolokalizacyjnych i partnerem w dziedzinie e-mobilności, firmą TomTom, oznacza, że nowy Opel Astra jest wyposażony w aktualne mapy, najlepszą nawigację i najbardziej kompletne informacje o stacjach ładowania pojazdów elektrycznych. Dzięki innowacyjnej technologii TomTom, nasi kierowcy będą spokojni o to, że otrzymują najlepsze wskazówki i najbardziej wiarygodne szacunki czasu podróży”.
Zwiększające bezpieczeństwo rozwiązanie ADAS Map i Virtual Horizon od TomTom w nowej Astrze są zintegrowane z systemem wspomagania Intelli-Drive 2.0. Dzięki temu zna on drogę przed sobą, poza zasięgiem swoich czujników. Z pomocą technologii ADAS system może dostosować prędkość na zakrętach, wydawać zalecenia dotyczące prędkości i wykonywać półautomatyczne zmiany pasa ruchu.
„Wysoce precyzyjna mapa ADAS i elektroniczne oprogramowanie horyzontu firmy TomTom pozwalają uzyskać informacje wykraczające poza pole widzenia kierowców i czujników pojazdu, zapewniając bezprecedensowy poziom bezpieczeństwa i komfortu w nowym Oplu Astra”, powiedział Antoine Saucier, Managing Director, TomTom Automotive.

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.