TomTom dostarcza mapy i usługi traffic dla Hyundai Motor Group
TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś, że jego mapy i dane o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym zostały wybrane przez Hyundai Motor Group (HMG) dla całej linii pojazdów w Europie. W ciągu najbliższych lat miliony pojazdów HMG będą wyposażone w tę technologię w standardzie.
Tak jak to już miało miejsce w przypadku kierowców Genesis, wszyscy klienci Hyundai i Kia w Europie będą teraz mogli korzystać z wysokiej jakości map TomTom. Wspierają one nawigację w desce rozdzielczej pojazdów oraz funkcje zautomatyzowanej jazdy poziomu drugiego. Genesis, marka premium firmy HMG, wprowadziła swoją linię modelową w Europie latem ubiegłego roku, wyposażoną w mapy i technologię ruchu drogowego firmy TomTom.
Zaawansowane mapy TomTom pomagają producentom samochodów przesuwać granice automatyzacji, umożliwiając zaawansowanym systemom wspomagania kierowcy (ADAS) lepsze przewidywanie sytuacji na drodze. Mapa TomTom ADAS dostarcza tym systemom wysokiej jakości informacje o trasach, w tym o nachyleniu dróg, pasach ruchu, zakrętach i ograniczeniach prędkości, zwiększając bezpieczeństwo, komfort i wydajność ekologiczną. Innowacyjny system Highway Driving Assist (HDA) firmy HMG opiera się na tych danych, aby niezależnie zmieniać prędkość w przypadku zmiany obowiązującego limitu, a także automatycznie zwalniać i poruszać się po rampach i łukach autostradowych w bezpieczniejszy sposób. Mapy TomTom zapewniają bardzo dokładne, zweryfikowane dane dotyczące wszystkich rodzajów ograniczeń prędkości w całej Europie, tym samym pomagają w przestrzeganiu regulacji ISA, które weszły w życie w lipcu 2022 r.
„Cieszymy się, że wszyscy kierowcy Hyundai i Kia w Europie będą mogli korzystać z komfortu i bezpieczeństwa zapewnianego przez najlepszą w swojej klasie technologię geolokalizacyjną firmy TomTom”, powiedział Haeyoung Kwon, Vice President and Head of Infotainment Development Group, HMG. „Firma TomTom jest partnerem, któremu ufamy w zakresie dostarczania bardzo dokładnych danych mapowych. Wspomagają one naszą technologię Highway Driving Assist, oraz dostarczają również informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, które pomagają nam optymalizować wskazówki nawigacyjne i przewidywany czas przybycia”.
„Z przyjemnością rozszerzamy naszą współpracę z Hyundai Motor Group, dzięki czemu każdy z ich samochodów w Europie będzie wyposażony w technologię TomTom”, powiedział Antoine Saucier, Managing Director, TomTom Automotive. „Hyundai Motor Group jest jednym z najbardziej innowacyjnych i myślących przyszłościowo graczy w branży motoryzacyjnej i z radością oczekujemy współpracy w nadchodzącej dekadzie, tworząc pionierskie rozwiązania, które zapewniają swobodę ruchu w bezpieczny, przyjemny oraz przejrzysty sposób”.

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.