Technologia zaawansowanego mapowania TomTom w nowym Nissanie Qashqai
TomTom (TOM2), producent map i specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji ogłosił, że kierowcy nowego Nissana Qashqai w Europie będą mogli korzystać z zaawansowanej technologii mapowania TomTom i usług connected. Najnowocześniejsze mapy zostaną wdrożone w zmodernizowanym systemie wspomagania kierowcy ProPILOT z Navi-link w nowym Nissanie Qashqai oraz wbudowanej nawigacji w systemie informacyjno-rozrywkowym NissanConnect.
Nowa wersja ProPILOT automatyzuje kierowanie pojazdem, przyspieszanie i hamowanie w obrębie jednego pasa ruchu na autostradach, pomagając kierowcom zachować bezpieczną odległość od samochodu jadącego z przodu. Zaktualizowany system może dostosować prędkość pojazdu do dodatkowych okoliczności zewnętrznych: gdy samochód wjeżdża w strefę o niższej dopuszczalnej prędkości na autostradzie. Nissan Qashqai wykorzystuje czujniki do odczytywania znaków drogowych i czerpie informacje z zaawansowanego systemu wspomagania kierowcy (ADAS Map) firmy TomTom, aby zwolnić do odpowiedniej prędkości.
Nowy system ProPILOT z Navi-link wykorzystuje również wzbogacone dane map TomTom, aby dostosować prędkość jazdy do łuków lub zjazdów.
„Czujniki widzą tylko to, co można zauważyć. Jeśli brakuje znaku, na drodze stoi ciężarówka, pogoda jest zła lub za następnym wzniesieniem jest ostry zakręt, nie wystarczą, aby dostarczyć pojazdowi odpowiednią informację zwrotną”, powiedział Antoine Saucier, Managing Director, TomTom Automotive. „TomTom ADAS Map zwiększa komfort, wydajność i bezpieczeństwo jazdy, dostarczając wysokiej jakości informacje o nachyleniu terenu, pasach ruchu i ograniczeniach prędkości zaawansowanym systemom, takim jak nowy ProPILOT z Navi-link firmy Nissan”.
Firma TomTom dostarczy systemowi informacyjno-rozrywkowemu NissanConnect w nowym modelu Quashqai, innowacyjne rozwiązanie do aktualizacji map w trybie bezprzewodowym (over-the-air). Technologia ta łączy niezawodność danych mapowych TomTom we wbudowanej nawigacji z możliwościami aplikacji w smartfonie, automatycznie aktualizując poszczególne części mapy, co nie wymaga dodatkowych działań ze strony kierowcy. Urządzenie wykrywa, kiedy dostępne są odpowiednie aktualizacje, pobierając i instalując je w tle za pomocą różnych, przyjaznych dla użytkownika metod (USB, Wi-Fi® itp.).
„Nowy Qashqai jest wyposażony w szereg świetnych funkcji, które zazwyczaj można znaleźć tylko w modelach z segmentu premium,” powiedział Marco Fioravanti, Vice President, Product Planning, Nissan Europe. „Innowacyjne i nowoczesne technologie mapowania firmy TomTom zapewniają bezproblemowe wsparcie lokalizacyjne dla niektórych z tych nowych funkcji, oferując kierowcom Qashqaia jeszcze wygodniejszą, płynniejszą i bezpieczniejszą jazdę”.
Podobnie jak w przypadku najnowszych modeli Nissan LEAF, Navara i JUKE, kierowcy nowego Qashqaia będą mogli korzystać z map firmy TomTom oraz szerokiej gamy usług connected. Nowy, w pełni elektroniczny, 12,3-calowy ekran TFT multi-information o wysokiej rozdzielczości oraz nowy, 10,8-calowy wyświetlacz (head-up) zapewnią kierowcom łatwy dostęp do wiodących w branży informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, ostrzeżeń o fotoradarach, cen paliwa oraz informacji pogodowych i wyszukiwania online.

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.