Szybkie ładowanie samochodów elektrycznych na wyciągnięcie ręki… w Manufakturze
Manufaktura w Łodzi kontynuuje działania na rzecz środowiska. Inicjatywy, wpisane w strategię Manufaktury Dobrej Energii wprowadzają innowacyjne rozwiązania w branży retail. Po uruchomieniu farmy fotowoltaicznej na dachu galerii handlowej, przyszedł czas na kolejne działania, tym razem dla zwolenników elektromobilności. W łódzkim kompleksie ruszyła właśnie szybka stacja ładowania pojazdów elektrycznych uruchomiona przez Budimex Mobility.
Zielona zmiana
W Manufakturze działają dwie samoobsługowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz hybrydowych z silnikami elektrycznymi. Decyzja o ich montażu była nieprzypadkowa: - Zwolenników elektromobilności z roku na rok przybywa. W miarę rosnącej liczby elektrycznych pojazdów na drogach, istnieje także coraz większa potrzeba budowy infrastruktury ładowania. Inwestycje w ładowarki do aut elektrycznych są nie tylko potrzebne, ale także strategicznie istotne dla przyszłości tego sektora gospodarki. Oczywiście, należy też pamiętać o kwestiach formalnych, m.in. regulacjach prawnych Unii Europejskiej, która kładzie duży nacisk na zielony transport. Mając na uwadze, że coraz więcej naszych Gości przyjeżdża do Manufaktury tzw. elektrykami – chcemy wychodzić naprzeciw realnym potrzebom klientów – mówi Monika Długosz-Łempicka, dyrektor marketingu Manufaktury.
Do istniejących już ładowarek, dołączyła właśnie nowa stacja, która oferuje dostęp do trzech różnych typów wtyczek: CCS (szybkie złącze) o mocy 120kW, TYP 2 o mocy 22kW, CHAdeMO o mocy 50kW. Największą innowacją, która wyróżnia nową stację, jest złącze CCS, które umożliwia szybkie i efektywne ładowanie samochodu. Dostępna moc pozwala na naładowanie pojazdu od 20% do 80% w imponująco krótkim czasie: do 30 minut (przy założeniu baterii 100kWh).
Proces płatności jest prosty – wystarczy pobrać aplikację ELO City, która umożliwia zarówno rozpoczęcie procesu ładowania, jak i dokonanie płatności. Instrukcja obsługi ładowarki dostępna jest przy urządzeniu, a w razie problemów podany jest także numer kontaktowy do biura obsługi klienta. W aplikacji można także sprawdzić czy stacja jest dostępna (zaznaczone na zielono) lub czy jest używana (na niebiesko).
Warto również pamiętać, że w stacji dostępne są miejsca dla dwóch pojazdów ładowanych jednocześnie, jednak dla użytkowników wtyczki TYP 2 konieczne jest posiadanie własnego kabla.
Nowa stacja ładowania pojazdów znajduje się przy budynku galerii handlowej od strony ul. Drewnowskiej. Aby do niej dotrzeć, trzeba wjechać za szlaban obok sklepu Pepco. Dwa stanowiska znajdują się w niedalekiej odległości od otworzonych w 2021 roku trzech innych stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych, których operatorem jest ELOCITY.

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje
Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.
Konsument
Za trzy miesiące ruszy w Polsce system kaucyjny. Wątpliwości budzą kwestie rozliczeń i podatków

Zaledwie trzy miesiące zostały do startu systemu kaucyjnego w Polsce. Kaucje obejmą szklane i plastikowe butelki oraz puszki z napojami. To duża zmiana dla producentów napojów, sklepów i konsumentów oraz pośredniczących w zbiórce operatorów systemów kaucyjnego. Na razie przepisy są na tyle niedoprecyzowane, że budzą wiele wątpliwości w kwestii rozliczania podatków czy rozliczeń z operatorami. Producenci będą musieli płacić podatek od niezwróconych butelek, co zwiększy ich koszty.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.