Premiera kamery samochodowej polskiej marki Xblitz.
Na rynek wprowadzona została kamera samochodowa Xblitz GO2 marki Xblitz. Urządzenie to jest najnowszym przedstawicielem serii wideorejestatorów Xblitz GO. Kamera cechuje się wysoką rozdzielczością nagrywanych filmów (2.7K), 170-stopniowym kątem widzenia obiektywu. Wideo nagrane przez Xblitz GO2 są poddane kompresji przez kodek H.265, dzięki czemu zajmują one mało miejsca bez strat na jakości. Filmy o rozdzielczości 1080p mogą być nagrywane przez tę kamerę w 60 klatkach na sekundę. Dzięki sensorowi Sony Starvis oraz doświetleniu przez 8 diod na światło podczerwone, wideorejestrator może nagrywać filmy o wysokiej jakości nawet w nocy. Xblitz GO2 obsługuje karty pamięci microSD o pojemności do 256GB oraz jest wyposażony w funkcje nagrywania w pętli, G-Sensor oraz tryb parkingowy. Do kamery można podłączyć dodatkowy moduł GPS by mogła ona rejestrować prędkość ruchu pojazdu oraz jego położenie na mapie. Moduł nie jest dołączony w zestawie.
Więcej o kamerze na stronie producenta: https://xblitz.pl/pl/xblitz-go-2

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.