Premiera kamery samochodowej polskiej marki Xblitz.
Na rynek wprowadzona została kamera samochodowa Xblitz GO2 marki Xblitz. Urządzenie to jest najnowszym przedstawicielem serii wideorejestatorów Xblitz GO. Kamera cechuje się wysoką rozdzielczością nagrywanych filmów (2.7K), 170-stopniowym kątem widzenia obiektywu. Wideo nagrane przez Xblitz GO2 są poddane kompresji przez kodek H.265, dzięki czemu zajmują one mało miejsca bez strat na jakości. Filmy o rozdzielczości 1080p mogą być nagrywane przez tę kamerę w 60 klatkach na sekundę. Dzięki sensorowi Sony Starvis oraz doświetleniu przez 8 diod na światło podczerwone, wideorejestrator może nagrywać filmy o wysokiej jakości nawet w nocy. Xblitz GO2 obsługuje karty pamięci microSD o pojemności do 256GB oraz jest wyposażony w funkcje nagrywania w pętli, G-Sensor oraz tryb parkingowy. Do kamery można podłączyć dodatkowy moduł GPS by mogła ona rejestrować prędkość ruchu pojazdu oraz jego położenie na mapie. Moduł nie jest dołączony w zestawie.
Więcej o kamerze na stronie producenta: https://xblitz.pl/pl/xblitz-go-2
Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Smarować, czy nie smarować? Kierowcy nadal popełniają ten błąd! Poradnik
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Infrastruktura
Ustawa o ochronie ludności i obronie cywilnej wchodzi w życie. Najważniejszym zadaniem przygotowanie społeczeństwa na zagrożenia
1 stycznia weszła w życie większość zapisów ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej. MSWiA i MON, autorzy przepisów, podkreślają, że pozwolą one stworzyć nowy system reagowania na różnego typu zagrożenia w czasie pokoju i wojny. Legislacja to jednak pierwszy etap tego procesu, który teraz wymaga wysiłków w praktyce, również w obszarze edukacji społeczeństwa. Kwestie ochrony ludności i obrony cywilnej mają być jednym z priorytetów polskiej prezydencji w UE w obszarze spraw wewnętrznych.
Prawo
Hazard coraz poważniejszym problemem dla zdrowia publicznego. Najbardziej zagrożone są dzieci
Z badania Komisji Zdrowia Publicznego „Lancet” ds. hazardu wynika, że na całym świecie stanowi on większe zagrożenie dla zdrowia publicznego, niż do tej pory sądzono. Jego szybki rozwój za pośrednictwem telefonów komórkowych i internetu sprawia, że kasyno można mieć dziś w kieszeni, dlatego zdaniem naukowców należy go traktować podobnie jak tytoń i alkohol. Zaburzenia związane z hazardem dotykają niemal 16 proc. dorosłych korzystających z kasyn online lub automatów, coraz częściej narażone są na nie także dzieci.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.