Premiera kamery samochodowej polskiej marki Xblitz.
Na rynek wprowadzona została kamera samochodowa Xblitz GO2 marki Xblitz. Urządzenie to jest najnowszym przedstawicielem serii wideorejestatorów Xblitz GO. Kamera cechuje się wysoką rozdzielczością nagrywanych filmów (2.7K), 170-stopniowym kątem widzenia obiektywu. Wideo nagrane przez Xblitz GO2 są poddane kompresji przez kodek H.265, dzięki czemu zajmują one mało miejsca bez strat na jakości. Filmy o rozdzielczości 1080p mogą być nagrywane przez tę kamerę w 60 klatkach na sekundę. Dzięki sensorowi Sony Starvis oraz doświetleniu przez 8 diod na światło podczerwone, wideorejestrator może nagrywać filmy o wysokiej jakości nawet w nocy. Xblitz GO2 obsługuje karty pamięci microSD o pojemności do 256GB oraz jest wyposażony w funkcje nagrywania w pętli, G-Sensor oraz tryb parkingowy. Do kamery można podłączyć dodatkowy moduł GPS by mogła ona rejestrować prędkość ruchu pojazdu oraz jego położenie na mapie. Moduł nie jest dołączony w zestawie.
Więcej o kamerze na stronie producenta: https://xblitz.pl/pl/xblitz-go-2
Czy miasta są gotowe na nowe środki transportu? 55% Europejczyków uważa, że nie.
TomTom i CARIAD uruchamiają nawigację nowej generacji
Hak holowniczy Steinhof do chińskich samochodów BAIC
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.