PETRONAS i IVECO: Wspólnie na drodze ku przyszłości zrównoważonego transportu
PETRONAS Poland dumnie wspierał IVECO Poland podczas tegorocznej edycji IVECO S-Way Tour 2024. Cykl wydarzeń, podczas których prezentowane są najnowsze modele pojazdów IVECO, odbył się w czternastu lokalizacjach na terenie Polski i był wyjątkową okazją, by zaprezentować innowacje technologiczne obu marek, dedykowane zrównoważonej mobilności i przyszłości transportu ciężkiego.
IVECO S-Way Tour 2024
IVECO S-Way Tour 2024 to cykl spotkań, które odbywały się na terenie całej Polski, od Szczecina po Rzeszów i Gdańska po Kraków. Klienci odwiedzający wydarzenie mieli szansę nie tylko poznać nowy model IVECO S-Way roku modelowego 2024, ale także szeroką gamę usług wspierających efektywność zarządzania flotą, tworząc tym samym kompleksowe rozwiązania transportowe. Dla firm transportowych była to szansa na bezpośredni kontakt z ekspertami oraz możliwość przetestowania nowoczesnych rozwiązań wspierających codzienne zarządzanie flotą. PETRONAS jako partner wspierał te działania, rekomendując stosowanie odpowiednich środków smarnych, takich jak URANIA IVECO Next, co przekłada się na realne korzyści – zmniejszenie przestojów, optymalizację kosztów konserwacji oraz dłuższą żywotność pojazdów.
Nowoczesna formuła i oszczędność w jednym
W centrum współpracy znajduje się nowoczesny olej silnikowy PETRONAS URANIA IVECO Next 0W-16 spełniający najbardziej rygorystyczne wymagania współczesnych pojazdów. Został on zaprojektowany specjalnie z myślą o potrzebach IVECO. Dzięki technologii Ultra Low Ash, olej ten nie tylko minimalizuje emisję spalin, ale również umożliwia wydłużone okresy między wymianami oleju – aż do 150 000 km, nawet przy zastosowaniu paliw z biokomponentami. Produkt spełnia najwyższe standardy branżowe i odpowiada na rosnące potrzeby firm transportowych, które stawiają na oszczędność paliwa, redukcję emisji CO2 oraz zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych.
„Cieszymy się, że mogliśmy być częścią IVECO S-Way Tour 2024, gdzie wspólnie z naszym partnerem prezentowaliśmy, jak innowacyjne rozwiązania technologiczne wpływają na przyszłość transportu ciężkiego. Partnerstwo z IVECO umożliwia nam pokazanie, jak nasze produkty, takie jak PETRONAS URANIA IVECO Next, realnie wpływają na efektywność floty, zmniejszając zarówno zużycie paliwa, jak i emisję CO2. To idealne połączenie innowacyjnej technologii z dbałością o środowisko” dodaje Danuta Michałus-Sokołowska, Dyrektor ds. Marketingu na Europę Centralną i Północną w PETRONAS.
Technologia przyszłości dla transportu ciężkiego
PETRONAS i IVECO razem dążą do realizacji wspólnej wizji przyszłości transportu ciężkiego. Współpraca obu marek pozwala na bliższy kontakt z klientami i umożliwia wspólną prezentację najnowszych osiągnięć technologicznych w dziedzinie środków smarnych oraz pojazdów użytkowych. IVECO S-Way Tour 2024 było idealną okazją, aby poznać w praktyce korzyści płynące z używania zaawansowanych środków smarnych, takich jak PETRONAS URANIA IVECO Next 0W-16, które zmieniają oblicze transportu ciężkiego, minimalizując jego wpływ na środowisko.

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.