PETRONAS i IVECO: Wspólnie na drodze ku przyszłości zrównoważonego transportu
PETRONAS Poland dumnie wspierał IVECO Poland podczas tegorocznej edycji IVECO S-Way Tour 2024. Cykl wydarzeń, podczas których prezentowane są najnowsze modele pojazdów IVECO, odbył się w czternastu lokalizacjach na terenie Polski i był wyjątkową okazją, by zaprezentować innowacje technologiczne obu marek, dedykowane zrównoważonej mobilności i przyszłości transportu ciężkiego.
IVECO S-Way Tour 2024
IVECO S-Way Tour 2024 to cykl spotkań, które odbywały się na terenie całej Polski, od Szczecina po Rzeszów i Gdańska po Kraków. Klienci odwiedzający wydarzenie mieli szansę nie tylko poznać nowy model IVECO S-Way roku modelowego 2024, ale także szeroką gamę usług wspierających efektywność zarządzania flotą, tworząc tym samym kompleksowe rozwiązania transportowe. Dla firm transportowych była to szansa na bezpośredni kontakt z ekspertami oraz możliwość przetestowania nowoczesnych rozwiązań wspierających codzienne zarządzanie flotą. PETRONAS jako partner wspierał te działania, rekomendując stosowanie odpowiednich środków smarnych, takich jak URANIA IVECO Next, co przekłada się na realne korzyści – zmniejszenie przestojów, optymalizację kosztów konserwacji oraz dłuższą żywotność pojazdów.
Nowoczesna formuła i oszczędność w jednym
W centrum współpracy znajduje się nowoczesny olej silnikowy PETRONAS URANIA IVECO Next 0W-16 spełniający najbardziej rygorystyczne wymagania współczesnych pojazdów. Został on zaprojektowany specjalnie z myślą o potrzebach IVECO. Dzięki technologii Ultra Low Ash, olej ten nie tylko minimalizuje emisję spalin, ale również umożliwia wydłużone okresy między wymianami oleju – aż do 150 000 km, nawet przy zastosowaniu paliw z biokomponentami. Produkt spełnia najwyższe standardy branżowe i odpowiada na rosnące potrzeby firm transportowych, które stawiają na oszczędność paliwa, redukcję emisji CO2 oraz zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych.
„Cieszymy się, że mogliśmy być częścią IVECO S-Way Tour 2024, gdzie wspólnie z naszym partnerem prezentowaliśmy, jak innowacyjne rozwiązania technologiczne wpływają na przyszłość transportu ciężkiego. Partnerstwo z IVECO umożliwia nam pokazanie, jak nasze produkty, takie jak PETRONAS URANIA IVECO Next, realnie wpływają na efektywność floty, zmniejszając zarówno zużycie paliwa, jak i emisję CO2. To idealne połączenie innowacyjnej technologii z dbałością o środowisko” dodaje Danuta Michałus-Sokołowska, Dyrektor ds. Marketingu na Europę Centralną i Północną w PETRONAS.
Technologia przyszłości dla transportu ciężkiego
PETRONAS i IVECO razem dążą do realizacji wspólnej wizji przyszłości transportu ciężkiego. Współpraca obu marek pozwala na bliższy kontakt z klientami i umożliwia wspólną prezentację najnowszych osiągnięć technologicznych w dziedzinie środków smarnych oraz pojazdów użytkowych. IVECO S-Way Tour 2024 było idealną okazją, aby poznać w praktyce korzyści płynące z używania zaawansowanych środków smarnych, takich jak PETRONAS URANIA IVECO Next 0W-16, które zmieniają oblicze transportu ciężkiego, minimalizując jego wpływ na środowisko.
Polska ma na ulicach swój autobus elektryczny
Zwrot kasy od Mio – akcja „Cashback” trwa!
Czy miasta są gotowe na nowe środki transportu? 55% Europejczyków uważa, że nie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.