Mitsubishi wprowadza na rynek nowy Eclipse Cross z TomTom Connected Navigation
TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji ogłosił, że jego pełny pakiet komponentów nawigacyjnych – mapy, nawigacja connected i usługi traffic w czasie rzeczywistym – zostały wybrane przez Mitsubishi dla systemu informacyjno-rozrywkowego nowego Eclipse Cross. Odświeżony SUV to najnowszy model Mitsubishi, który ma być wyposażony w rozwiązanie TomTom dla branży motoryzacyjnej – wcześniej dotyczyło to modeli Outlander, ASX/Outlander Sport/RVR i Pajero Sport.
Nowy Eclipse Cross posiada pierwszą w branży funkcjonalność w zakresie wbudowanej nawigacji. TomTom połączył bowiem siły z firmą what3words, która zapewni kierowcom Mitsubishi na całym świecie, nawet w trybie offline, swoją innowacyjną usługę związaną z wyszukiwaniem adresów. Żadna aplikacja, dane lub połączenie komórkowe nie jest wymagane do wprowadzenia lub nawigacji do adresu what3words. Usługa ta doskonale uzupełnia mapy firmy TomTom, umożliwiając użytkownikom szybkie i łatwe znalezienie dowolnej lokalizacji i nawigację do niej. W rozwiązaniu what3words świat podzielony jest na siatkę kwadratów o wymiarach 3m x 3m, a każdemu kwadratowi przypisany jest unikatowy adres w postaci trzech słów. Na przykład, adres na szczycie Red Steps na Times Square w Nowym Jorku to ///dłużej.grupowa.ramowy.
„Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z Mitsubishi i wyposażyć kolejnych kierowców na całym świecie w nasze wiodące technologie lokalizacyjne,” powiedział Antoine Saucier, Managing Director, TomTom Automotive. „Współpraca TomTom z what3words widoczna w nowym Eclipse Cross jest kolejnym przykładem naszych pionierskich wysiłków w zakresie nawigacji w pojazdach i ciągłego zaangażowania w dostarczanie kierowcom na całym świecie łatwych w użyciu rozwiązań”.
Minoru Uehara, Chief Product Specialist w Mitsubishi Motors Corporation, powiedział: „Firma TomTom nieustannie udoskonala doświadczenia kierowców Mitsubishi na całym świecie. Technologia what3words, w połączeniu z niezawodną nawigacją, mapami i usługami traffic firmy TomTom, gwarantuje, że kierowcy Eclipse Cross bez problemu dotrą do miejsca docelowego.”
Clare Jones, CCO w what3words, dodała: „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą TomTom i podekscytowani możliwościami, które dostarczymy użytkownikom Mitsubishi Eclipse Cross. Skorzystają oni z przełomowej technologii, która umożliwi im znalezienie dowolnego adresu na świecie i nawigację do tego miejsca, nawet jeśli są całkowicie offline.”

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.