Mio MiVue C420 Dual – dwie kamery na pokładzie
Pełen obraz sytuacji z przodu
Główna kamera zestawu posiada matrycę umożliwiającą zapis materiału wideo w rozdzielczości Full HD 1080p. Wysokiej jakości jasny obiektyw, w połączeniu z przetwornikiem CMOS, pozwala na rejestrację jasnego, pełnego szczegółów obrazu w ruchu przy zapisie 30 klatek na sekundę.
Jeśli na drodze dojdzie do niebezpiecznej sytuacji, nagrany materiał wideo zostanie automatycznie umieszczony w bezpiecznym katalogu, co uchroni go przed dalszym nadpisaniem. Funkcję tę gwarantuje 3-osiowy G-Sensor – czujnik wstrząsów, który wykrywa nagłe zmiany ruchu lub kolizje. Z tego powodu kamera MiVue C420 Dual pozwala uzyskać materiał, którego wartość dowodowa będzie bezdyskusyjna.
Wideorejestrator oferuje rzeczywisty kąt widzenia wynoszący 135 stopni, co pozwala uchwycić każdy istotny fragment na drodze. W obu kamerach zestawu zastosowano autorską technologię Mio Crystal Vision, która automatycznie dostraja obraz tak, aby uzyskać jak najlepszy materiał dowodowy. Kamera włącza się automatycznie. Wystarczy wsunąć kartę SD i podłączyć kamerę do zasilania w samochodzie, aby rozpocząć nagrywanie wraz z uruchomieniem silnika.
– Wprowadzając Mio MiVue C420 Dual na rynek w niższej cenie, marka Mio nie myślała o kompromisie technologicznym. Produkt zawiera w sobie wszystko to, co każda kamera ze średniej półki mieć powinna, m.in. dobrej jakości optykę, Full HD, szeroki kąt widzenia, czy czujnik wstrząsów. Zależało nam na stworzeniu zestawu kamer w atrakcyjnej dla odbiorcy cenie – powiedział Łukasz Tetkowski, CEE & DACH Country Marketing Manager Mitac Europe.
Szybkie spojrzenie wstecz
Uzupełnieniem zestawu MiVue C420 Dual jest tylna, dyskretna kamerka, która rejestruje obraz w rozdzielczości Full HD. Kamerkę tę montujemy na dedykowanym uchwycie do tylnej szyby. Uchwyt zaś przyklejamy do statycznej naklejki, która zabezpiecza szybę przed zniszczeniem oraz umożliwia szybki i łatwy demontaż kamery. Do instalacji kamery T20 służy 6,5-metrowy przewód, który z powodzeniem sprawdzi się w każdym osobowym aucie. Tylna kamera Mio MiVue C420 Dual posiada 130-stopniowy kąt widzenia, jasne szkło z przesłoną f1.8, tak jak w przypadku przedniej kamery.
Wideorejestrator Mio MiVue C420 Dual jest dostępny w cenie 549 zł.
Czy miasta są gotowe na nowe środki transportu? 55% Europejczyków uważa, że nie.
TomTom i CARIAD uruchamiają nawigację nowej generacji
Hak holowniczy Steinhof do chińskich samochodów BAIC
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Konsument
Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców
Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.
Ochrona środowiska
Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia
Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.