Mio MiVue 848 z superkondensatorem – wideorejestrator na długie lata
Mio MiVue 848 jest bliźniaczym modelem do cenionego wśród kierowców Mio MiVue 846. W przeciwieństwie do swojego starszego brata, wideorejestrator Mio MiVue 848 jest zasilany nie akumulatorem, lecz nowym superkondensatorem. Tym sposobem producent daje klientom możliwość wyboru takiego rozwiązania, które będzie najlepiej spełniać ich potrzeby i wymagania.
Doskonałe nagrania przy minimalnej ilości światła
Mio MiVue 848 posiada duży i czytelny wyświetlacz o przekątnej 2,7″. Wyposażony jest w wysokiej jakości sensor optyczny STARVIS CMOS oraz Technologię Mio Night Vsion Pro, który zapewnia obraz z doskonałym kontrastem oraz jasną i bogatą kolorystyką, nawet przy bardzo słabym oświetleniu. Jak wiadomo, wysoka jakość nagrań w dzień jak i w nocy ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza gdy materiał ma być przekazany ubezpieczycielowi bądź policji.
Aktywny HDR, czyli szeroki zakres dynamiki obrazu (ang. HDR – High Dynamic Range) staje się jedną z ważniejszych cech wyróżniających kamery samochodowe Mio. MiVue 848 automatycznie rejestruje wiele klatek z różnymi wartościami ekspozycji, a następnie łączy te klatki, aby utworzyć pojedynczy obraz, który jest zoptymalizowany jako jaśniejszy i czytelniejszy, z mniejszą ilością szumów. Aktywny HDR pozwala na odczytywanie tablic rejestracyjnych.
Wideorejestrator bez funkcji HDR Mio MiVue 848 z funkcją HDR
Skuteczna ochrona przed mandatem – asystent przejazdu przez odcinkowy pomiar prędkości
Mio MiVue 848 posiada także funkcję informowania o odcinkowym pomiarze prędkości. W trakcie jazdy alert dźwiękowy oraz świetlny poinformuje kierowcę, że auto znajduje się w strefie pomiaru lub zbliża się do niej. Powiadomienie otrzyma również, gdy na weryfikowanym odcinku będzie poruszał się za szybko. Mio MiVue 848 oszacuje czas i prędkość jakie są konieczne, by pokonać trasę bez mandatu. Jest to możliwe, dzięki wbudowanemu modułowi GPS, który na bieżąco weryfikuje położenie samochodu. Kierowca może być pewien, że jego wideorejestrator będzie miał zawsze aktualne informacje, ponieważ producent gwarantuje bieżącą aktualizację baz z informacją, gdzie znajdują się fotoradary oraz odcinkowy pomiar prędkości.
Łączność WIFI – dla szybkich, bezprzewodowych transferów
Za pomocą smartfona można pobierać i aktualizować oprogramowanie, dane fotoradarów i wersje głosowe urządzenia, bez konieczności wyjmowania karty pamięci
Gdy dojdzie do zdarzenia, kamera automatycznie zapisze plik w folderze zdarzeń i wyśle materiał wideo do MiVue Pro app przez WIFI w czasie rzeczywistym (funkcja tworzenia kopii zapasowej wideo WIFI nie zużywa danych 3G/4G, wykorzystuje protokół połączenia punkt-punkt).
Mio MiVue 848 jest dostępny w wybranych sieciach handlowych w cenie 799 zł.

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.