Jak przygotować motocykl do sezonu?
Po zimie na drogach znajduje się mnóstwo zanieczyszczeń, w tym przede wszystkim soli. Sól działa niszcząco dla lakieru oraz elementów podwozia, dlatego po pierwszej przejażdżce warto motocykl starannie umyć. Następnie należy naładować akumulator, nasmarować łańcuch, napełnić bak. Sprawdź również poziom oleju oraz cieczy w układzie chłodzenia. Zrób ogólny przegląd: sprawdź czy działają wszystkie światła: przednia i tylna lampa, światło stopu, kierunkowskazy oraz światła pozycyjne. Skontroluj działanie hamulców oraz poziom płynu hamulcowego.
Jest pewien ważny aspekt, z którego nie każdy motocyklista zdaje sobie sprawę. Pamiętając o tym, że przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka, warto sobie uświadomić, że w przeciągu zimy wielu kierowców samochodów mogło "zapomnieć", że dzielą drogi z motocyklistami. Kiedy więc zaczniesz wyjeżdżać na pierwsze wiosenne wypady, zachowaj szczególną ostrożność! Unikaj bardzo szybkiej jazdy i nie "wyskakuj" nagle zza kolumny samochodów – daj kierowcom czas na bezpieczną reakcję.
Aby wojaże były w pełni bezpieczne, warto dodatkowo zaopatrzyć swój motocykl w wideorejestrator, który w razie jakichkolwiek trudności na drodze nagra całe niebezpieczne zdarzenie. Idealnym rozwiązaniem będzie wybór urządzenia, które zarejestruje zarówno to, co dzieje się z przodu, jak i z tyłu, np. wideorejestrator Mio MiVueTM M760D z tylną kamerą w zestawie. Urządzenie nagrywa w jakości Full HD, posiada super jasny obiektyw o przesłonie F1.6 oraz rzeczywisty kąt widzenia 130°. Wbudowany moduł GPS pozwala na precyzyjną lokalizację czasu i miejsca zdarzenia. Dzięki autorskiej technologii MioTM Night Vision Pro nagrane obrazy są jasne i wyraźne nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Wbudowane Wi-Fi pozwoli na szybkie wykonanie kopii zapasowej filmów na smartfonie oraz ich udostępnianie w mediach społecznościowych.
Innym rozwiązaniem może być zakup kamery dla jednośladów Mio MiVueTM M700, która może być użyta nie tylko przez motocyklistów, ale również rowerzystów. Ta kamera nagrywa filmy w jakości Full HD 1080P z szybkością 60 klatek na sekundę. Nagrania są rejestrowane w jakości 2K/1440p o szerokim kącie widzenia 140°, co pozwala na zapisania każdego szczegółu podczas jazdy. Metalowa obudowa oraz utwardzone szkła powodują, że kamera posiada wodoodporność typu IP67, dlatego jest odporna i wytrzymała na różne warunki atmosferyczne.
- Do końca marca br. planujemy wprowadzić kamerę tylną M40 na jednoślady, którą będzie można podłączyć do modelu Mio MiVueTM M700. Dzięki wysokiej wartości przysłony (F1.6), sensorowi STARVIS klasy premium kamera jasno i wyraźnie uchwyci to, co dzieje się za motocyklem czy motorowerem, czy rowerem elektrycznym – powiedział Łukasz Tetkowski, CEE & DACH Country Marketing Manager Mitac Europe.
Nie spiesz się – jeszcze zdążysz w tym sezonie nacieszyć się jazdą! Pamiętaj, że od tego, jak dokładnie i starannie przygotujesz swój motocykl do jazdy, zależy bezpieczeństwo twoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Życzymy wielu udanych wojaży oraz szerokiej drogi!
Czy miasta są gotowe na nowe środki transportu? 55% Europejczyków uważa, że nie.
TomTom i CARIAD uruchamiają nawigację nowej generacji
Hak holowniczy Steinhof do chińskich samochodów BAIC
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Konsument
Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców
Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.
Ochrona środowiska
Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia
Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.