Komunikaty PR

Jak przygotować motocykl do sezonu?

2022-03-18  |  11:00
Biuro prasowe

Po zimie na drogach znajduje się mnóstwo zanieczyszczeń, w tym przede wszystkim soli. Sól działa niszcząco dla lakieru oraz elementów podwozia, dlatego po pierwszej przejażdżce warto motocykl starannie umyć. Następnie należy naładować akumulator, nasmarować łańcuch, napełnić bak. Sprawdź również poziom oleju oraz cieczy w układzie chłodzenia. Zrób ogólny przegląd: sprawdź czy działają wszystkie światła: przednia i tylna lampa, światło stopu, kierunkowskazy oraz światła pozycyjne. Skontroluj działanie hamulców oraz poziom płynu hamulcowego.

Jest pewien ważny aspekt, z którego nie każdy motocyklista zdaje sobie sprawę. Pamiętając o tym, że przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka, warto sobie uświadomić, że w przeciągu zimy wielu kierowców samochodów mogło "zapomnieć", że dzielą drogi z motocyklistami. Kiedy więc zaczniesz wyjeżdżać na pierwsze wiosenne wypady, zachowaj szczególną ostrożność! Unikaj bardzo szybkiej jazdy i nie "wyskakuj" nagle zza kolumny samochodów – daj kierowcom czas na bezpieczną reakcję.

Aby wojaże były w pełni bezpieczne, warto dodatkowo zaopatrzyć swój motocykl w wideorejestrator, który w razie jakichkolwiek trudności na drodze nagra całe niebezpieczne zdarzenie. Idealnym rozwiązaniem będzie wybór urządzenia, które zarejestruje zarówno to, co dzieje się z przodu, jak i z tyłu, np. wideorejestrator Mio MiVueTM M760D z tylną kamerą w zestawie. Urządzenie nagrywa w jakości Full HD, posiada super jasny obiektyw o przesłonie F1.6 oraz rzeczywisty kąt widzenia 130°. Wbudowany moduł GPS pozwala na precyzyjną lokalizację czasu i miejsca zdarzenia. Dzięki autorskiej technologii MioTM Night Vision Pro nagrane obrazy są jasne i wyraźne nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Wbudowane Wi-Fi pozwoli na szybkie wykonanie kopii zapasowej filmów na smartfonie oraz ich udostępnianie w mediach społecznościowych.

Innym rozwiązaniem może być zakup kamery dla jednośladów Mio MiVueTM M700, która może być użyta nie tylko przez motocyklistów, ale również rowerzystów. Ta kamera nagrywa filmy w jakości Full HD 1080P z szybkością 60 klatek na sekundę. Nagrania są rejestrowane w jakości 2K/1440p o szerokim kącie widzenia 140°, co pozwala na zapisania każdego szczegółu podczas jazdy. Metalowa obudowa oraz utwardzone szkła powodują, że kamera posiada wodoodporność typu IP67, dlatego jest odporna i wytrzymała na różne warunki atmosferyczne.

- Do końca marca br. planujemy wprowadzić kamerę tylną M40 na jednoślady, którą będzie można podłączyć do modelu Mio MiVueTM M700. Dzięki wysokiej wartości przysłony (F1.6), sensorowi STARVIS klasy premium kamera jasno i wyraźnie uchwyci to, co dzieje się za motocyklem czy motorowerem, czy rowerem elektrycznym – powiedział Łukasz Tetkowski, CEE & DACH Country Marketing Manager Mitac Europe.

Nie spiesz się – jeszcze zdążysz w tym sezonie nacieszyć się jazdą! Pamiętaj, że od tego, jak dokładnie i starannie przygotujesz swój motocykl do jazdy, zależy bezpieczeństwo twoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Życzymy wielu udanych wojaży oraz szerokiej drogi!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Klocki hamulcowe w ciężarówkach - poradnik Steinhof Biuro prasowe
2024-04-25 | 18:00

Klocki hamulcowe w ciężarówkach - poradnik Steinhof

Pojazdy ciężarowe są jednymi z najcięższych użytkowników dróg, jakich możemy spotkać każdego dnia. Sprawne hamulce w ciężarówkach są jedną z absolutnych podstaw
Motoryzacja Nowa lampa warsztatowa LED pod maskę
2024-04-25 | 18:00

Nowa lampa warsztatowa LED pod maskę

Gamę lamp roboczych Philips poszerza model Xperion 3000 Under bonnet. Ma wyjątkową konstrukcję, ponieważ łączy zalety typowej ręcznej latarki z mocną lampą, którą można
Motoryzacja Częstochowa centrum innowacji. Komercyjny tor zderzeniowy otrzymuje homologację.
2024-04-25 | 15:00

Częstochowa centrum innowacji. Komercyjny tor zderzeniowy otrzymuje homologację.

Ważny krok dla branży bezpieczeństwa dzieci w podróżach samochodowych. Polski producent fotelików samochodowych Avionaut uzyskuje homologację dla swojego toru testowego. To

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Infrastruktura

Polskie rolnictwo potrzebuje inwestycji infrastrukturalnych. Niezbędna jest budowa agroportów i rozwój połączeń kolejowych

Brak inwestycji w porty i kolej ogranicza potencjał eksportu rolnego, oznacza też problem z tranzytem ukraińskiego zboża. Konieczna jest przede wszystkim budowa agroportów. – Mierzymy się z dużą nadwyżką zboża, którą trzeba wywieźć jak najszybciej, żeby zwolnić powierzchnie magazynowe do żniw na kolejny sezon, i w związku z tym potrzebne jest coraz szybsze tempo wywożenia – mówi Stefan Krajewski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. Część ekspertów zastanawia się jednak nad długofalowym uzasadnieniem takich inwestycji.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.