Innowacyjne opakowania olejów PETRONAS trafiają do Europy
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
PETRONAS Lubricants International (PLI) wprowadza właśnie na cały rynek europejski ekologiczne opakowania Bag In Box (BIB). Kartonowe pudełka z plastikowym wkładem i wbudowanym kranem stanowią znaczący krok naprzód na drodze firmy do zrównoważonego rozwoju. Oleje z linii Syntium w opakowaniach BIB będą dostępne w Polsce w drugim kwartale 2023 roku.
Firma PETRONAS dokładnie prześledziła cykl życia swoich produktów, a także ich opakowań. Począwszy od powstania, poprzez logistykę, aż po zużycie i przetworzenie odpadów. Na podstawie tej analizy zaprojektowano nowoczesne opakowania kartonowe Bag In Box, które otrzymały certyfikat UN Mark. Świadczy on o tym, że BIB spełniają wszystkie przepisy transportowe dotyczące pakowania i wysyłki towarów niebezpiecznych – jest to niespotykany certyfikat w branży olejowej.
Produkcja PETRONAS Syntium BIB wiąże się z mniejszą emisją dwutlenku węgla, ograniczoną ilością odpadów i zastosowaniem materiałów pochodzących z recyklingu. W rezultacie, firma zredukowała zużycie tworzyw sztucznych o 92%! W efekcie podczas procesu pakowania olejów zużywane jest do 85% materiałów mniej w porównaniu do tradycyjnych butelek. Nowatorskie opakowanie składa się z dwóch uzupełniających się elementów: zewnętrznej części kartonowej oraz wewnętrznej torby z miękkiego tworzywa sztucznego przeznaczonej dla produktów płynnych. Takie połączenie gwarantuje bezpieczny i bezproblemowy transport produktu z magazynu do punktu docelowego.
Solidny karton nadaje się w 100% do przetworzenia. Opakowanie posiada wysokiej jakości nadruk, dzięki czemu klienci mogą łatwo odróżnić produkty PETRONAS Syntium BIB. Wewnętrzna torba wykonana jest z wytrzymałej folii nylonowej LX. Zastosowany materiał w porównaniu z innymi tworzywami uszczelniającymi charakteryzuje się większą wytrzymałością na rozciąganie, przebicie, wydłużenie i zgrzewanie. Zintegrowany kurek zapewnia skuteczną barierę aromatyczną, a także wygodne nalewanie, wolne od rozlewania i zacieków. Dzięki temu użytkownik może wykorzystać produkt w 100%. Opakowanie wewnętrzne i zewnętrzne łączy w sobie zrównoważony rozwój z wygodą i trwałością. Stanowi to znaczącą zmianę na korzyść ekologicznych opakowań w branży olejów silnikowych.
W warsztacie Bag in Box umożliwia za to wygodniejszą ekspozycję, użytkowanie i przechowywanie w porównaniu z tradycyjnymi opakowaniami w butelkach. Dostosowane metalowe stojaki na dozowniki zapewniają ergonomiczną prezencję, umożliwiając nalewanie produktu wprost z kartonu do dzbanka za pomocą poręcznego kranu. PETRONAS Syntium BIB jest również wygodniejszy w użyciu niż beczki z uwagi na swoje rozmiary i masę. Dzbanki na olej umieszczone na półce poniżej przyczyniają się do sprawniejszej wymiany oleju, a ponieważ jest ich sześć, po jednym na każdy rodzaj oleju Syntium, zapobiegają również ewentualnym zanieczyszczeniom pomiędzy różnymi produktami.
Oprócz korzyści ekologicznych, technologia BIB pomaga również ograniczyć zajmowaną przestrzeń w warsztatach. Dzięki nowatorskiej ekspozycji, regały z olejem zajmują o 9% mniej miejsca niż tradycyjne beczki czy butelki.
– Wprowadzenie opakowań Bag In Box stanowi kluczowy krok naprzód w realizacji celu zerowej emisji netto w 2030 roku przez PETRONAS Lubricants International. Dobro naszej planety, a także zadowolenie naszych konsumentów stawiamy na pierwszym miejscu. Jesteśmy dumni z tego, że tworzymy wysokiej jakości produkty, które odpowiadają na wyzwania środowiskowe. Nasi klienci zachęcają nas do rozwijania ekologicznych innowacji. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację zielonej transformacji i już zastanawiamy się, co możemy dalej zrobić, aby rozwijać się w sposób zrównoważony – tłumaczy Domenico Ciaglia, Dyrektor Regionu EMEA dla PETRONAS Lubricants International.

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.