Monitory interaktywne Newline w Laboratoriach Przyszłości!
Program Laboratoria Przyszłości powstał jako inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech działającym przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jego cel to uatrakcyjnianie zdobywania wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii. Programowi towarzyszył Katalog sprzętu dla szkół podstawowych, na którego zakup placówki otrzymały wsparcie finansowe od państwa.
Aktualnie program kontynuowany jest w formie Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, aby wesprzeć szkoły i pokazać jak z tego nowoczesnego sprzętu kreatywnie i efektywnie korzystać. Inicjatywa ta jest realizowana w dwóch formach – zajęć aranżowanych bezpośrednio w szkołach oraz stacjonarnych warsztatów w showroomach.
W Showroomie Laboratoriów Przyszłości w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 47a edukatorzy korzystają z monitorów interaktywnych Newline. Przedstawiciele szkół mogą przyjeżdżać i czerpać inspiracje podczas zajęć dla uczniów realizowanych w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni.
Newline Interactive oraz Agraf Sp. z o.o. dystrybutor marki Newline na terenie Polski - zyskali tytuł – „Partner Programu Laboratoria Przyszłości”.
Budowanie wśród uczniów kompetencji z tzw. kierunków STEAM (ang. science, technology, engineering, arts, math, czyli nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka) to podejście interdyscyplinarne, innowacyjne i zwiększające zainteresowanie nauką. Niemniej ważna jest umiejętność kreatywnego i konsekwentnego wykorzystania sprzętu. Edukatorzy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości od września 2022 r. do kwietnia 2023 r. odwiedzili łącznie 1631 szkół. i przeprowadzili bezpłatne warsztaty. Showroomy Laboratoriów Przyszłości to miejsca gdzie stacjonarnie są przeprowadzane zajęcia oraz prezentacje sprzętu inspirujące do kreatywnych zajęć w szkołach.
Do showroomu Laboratoriów Przyszłości w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 47a trafiły trzy monitory interaktywne Newline – 65-calowy i 75-calowy Newline Lyra na podstawach mobilnych Newline HW86 z wygodną regulacją wysokości, praktycznymi półkami na akcesoria i możliwością wygodnego przemieszczania monitora między salami oraz 27-calowy, nabiurkowy monitor Newline FLEX.
„Bardzo cieszy nas tytuł Partnera Programu Laboratoria Przyszłości, przede wszystkim dlatego, że najnowsze rozwiązania technologiczne i innowacje są wpisane w markę Newline. Monitory Newline mają bardzo dobre płyty główne, ośmiordzeniowe procesory – najszybsze jeśli chodzi o monitory interaktywne na rynku. Jakość obrazu jest świetna, a urządzenia są bardzo responsywne. Dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników – stosujemy powłoki antybakteryjne i sprzętowe filtry niebieskiego światła, a także gwarantujemy zestaw aplikacji wspierających tworzenie kreatywnych zajęć. Edukacja ma prawo oczekiwać tego co najlepsze.” – informuje Robert Pusz, Sales Manager Eastern Europe, Newline Interactive
Monitory Newline w Showroomach
Wielkoformatowe monitory interaktywne, które trafiły do showroomu to stworzone z myślą o edukacji, pierwsze na rynku monitory z Android 11 – Newline Lyra. Gwarantują one znakomity obraz w rozdzielczości 4K z filtrem niebieskiego światła, który nie zmienia barw wyświetlanych na ekranie. Urządzenia są łatwe w obsłudze i nowoczesne. Można korzystać z dołączonego pisaka, albo dłoni. Monitor rozpoznaje obiekty. Wystarczy zbliżyć pisak, aby notować czy używać gestów znanych z obsługi smartfona, żeby poruszać się po dokumentach. Komputer można podłączyć za pomocą kabla USB-C, który zapewnia obraz, obsługę dotykową oraz ładowanie komputera (power delivery).
Możliwość tworzenia profili użytkowników w warunkach szkolnych jest bezcenne. Dzięki temu można zapisać indywidualne preferencje poszczególnych nauczycieli. To oszczędność czasu i wygoda. Kolejna sprawa to pakiet oprogramowania, który pomaga stworzyć kreatywne zajęcia i ułatwia codzienną pracę. W Newline Lyra nauczyciele mają do dyspozycji klasyczna tablicę (Whiteboard) ekosystem aplikacji Newline – Cast, Broadcast oraz Display Management – wspierających zdalną komunikacje oraz przeznaczone dla edukacji - Newline Engage oraz Classroom Tools. Na tym jednak nie koniec, ponieważ monitory oferują również dostęp do sklepu z aplikacjami dla Androida.
W warszawskim showroomie dostępny jest również 27-calowy, nabiurkowy monitor 4K - Newline FLEX. Połączenie dotykowej powierzchni z zestawem wysokiej klasy akcesoriów – kamerą 4K, 8 mikrofonami i głośnikami z subwooferem sprawia, że Newline FLEX jest gotowy do kreatywnej pracy zaraz po wyjęciu z pudełka. Monitor wyposażono w USB-C power delivery co oznacza, że laptopa wystarczy połączyć jednym kablem z urządzeniem zyskując przesyłanie obrazu i dźwięku, dotyku oraz ładowania. Można swobodnie zmieniać kąt nachylenia monitora, aby pisać przy użyciu aktywnego rysika współpracującego z Windows Ink. To wspaniałe narzędzie do prowadzenia zdalnych zajęć, wideokonferencji i kreatywnej pracy z dziećmi.
Bogata oferta warsztatów
W ramach Mobilnych Laboratoriów Przyszłości zostały przygotowane konkretne programy warsztatów, które edukatorzy proponują szkołom. Dyrekcja podczas rozmowy wybiera konkretny – mając do dyspozycji - druk 3d, gogle vr, zajęcia z robotami, zajęcia z Lego, mikrokontrolery, zajęcia ze sztuczną inteligencją - jak widzi komputer?, długopisy 3d, Minecraft i obróbkę drewna. Warsztaty mogą odbyć się w szkole, albo stacjonarnie w Showroomie Laboratoriów Przyszłości.
Zajęcia realizowane w ramach Mobilnych Laboratoriów Przyszłości są inspiracją dla nauczycieli - jak wykorzystywać sprzęt, który jest dostępny w szkole. Łatwo się przekonać, że zajęcia z wykorzystaniem technologii są ciekawsze i znacznie przyjemniejsze dla uczniów, którzy dzięki temu łatwiej i chętniej chłoną wiedzę.
„Idea Mobilnych Laboratoriów Przyszłości jest nam szczególnie bliska. W ramach naszej długoletniej współpracy z nauczycielami zrealizowaliśmy setki szkoleń, warsztatów i webinariów, żeby pokazać uczestnikom, jak w pełni wykorzystać potencjał nowoczesnych urządzeń – monitorów interaktywnych, cyfrowych laboratoriów, drukarek 3D czy robotów do nauki programowania. Uczestnicy warsztatów w showroomie przy ul. Nowogrodzkiej, pracując na monitorach interaktywnych Newline, sami mogą się przekonać, że ekran dotykowy to nie wyświetlacz, ale responsywne narzędzie, które może znacznie zwiększyć aktywność i zaangażowanie w trakcie lekcji” – komentuje Kamila Nowicka, Specjalista ds. Marketingu, Agraf sp. z o.o.
Szkoły zainteresowane bezpłatnymi warsztatami mogą skorzystać z formularza na stronie internetowej.
Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25
AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
Acer i Google wspierają współczesną edukację
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.