Komunikaty PR

Monitory interaktywne Newline w Laboratoriach Przyszłości!

2023-05-31  |  16:00
Biuro prasowe

Program Laboratoria Przyszłości powstał jako inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech działającym przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jego cel to uatrakcyjnianie zdobywania wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii. Programowi towarzyszył Katalog sprzętu dla szkół podstawowych, na którego zakup placówki otrzymały wsparcie finansowe od państwa.

Aktualnie program kontynuowany jest w formie Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, aby wesprzeć szkoły i pokazać jak z tego nowoczesnego sprzętu kreatywnie i efektywnie korzystać. Inicjatywa ta jest realizowana w dwóch formach – zajęć aranżowanych bezpośrednio w szkołach oraz stacjonarnych warsztatów w showroomach. 

W Showroomie Laboratoriów Przyszłości w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 47a edukatorzy korzystają z monitorów interaktywnych Newline. Przedstawiciele szkół mogą przyjeżdżać i czerpać inspiracje podczas zajęć dla uczniów realizowanych w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni.

Newline Interactive oraz Agraf Sp. z o.o. dystrybutor marki Newline na terenie Polski - zyskali tytuł – „Partner Programu Laboratoria Przyszłości”.

Budowanie wśród uczniów kompetencji z tzw. kierunków STEAM (ang. science, technology, engineering, arts, math, czyli nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka) to podejście interdyscyplinarne, innowacyjne i zwiększające zainteresowanie nauką. Niemniej ważna jest umiejętność kreatywnego i konsekwentnego wykorzystania sprzętu. Edukatorzy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości od września 2022 r. do kwietnia 2023 r. odwiedzili łącznie 1631 szkół.  i przeprowadzili bezpłatne warsztaty. Showroomy Laboratoriów Przyszłości to miejsca gdzie stacjonarnie są przeprowadzane zajęcia oraz prezentacje sprzętu inspirujące do kreatywnych zajęć w szkołach.

Do showroomu Laboratoriów Przyszłości w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 47a trafiły trzy monitory interaktywne Newline – 65-calowy i 75-calowy Newline Lyra na podstawach mobilnych Newline HW86 z wygodną regulacją wysokości, praktycznymi półkami na akcesoria i możliwością wygodnego przemieszczania monitora między salami oraz 27-calowy, nabiurkowy monitor Newline FLEX.

„Bardzo cieszy nas tytuł Partnera Programu Laboratoria Przyszłości, przede wszystkim dlatego, że najnowsze rozwiązania technologiczne i innowacje są wpisane w markę Newline. Monitory Newline mają bardzo dobre płyty główne, ośmiordzeniowe procesory – najszybsze jeśli chodzi o monitory interaktywne na rynku. Jakość obrazu jest świetna, a urządzenia są bardzo responsywne. Dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników – stosujemy powłoki antybakteryjne i sprzętowe filtry niebieskiego światła, a także gwarantujemy zestaw aplikacji wspierających tworzenie kreatywnych zajęć. Edukacja ma prawo oczekiwać tego co najlepsze.” – informuje Robert Pusz, Sales Manager Eastern Europe,  Newline Interactive

Monitory Newline w Showroomach

Wielkoformatowe monitory interaktywne, które trafiły do showroomu to stworzone z myślą o edukacji, pierwsze na rynku monitory z Android 11 – Newline Lyra. Gwarantują one znakomity obraz w rozdzielczości 4K z filtrem niebieskiego światła, który nie zmienia barw wyświetlanych na ekranie. Urządzenia są łatwe w obsłudze i nowoczesne. Można korzystać z dołączonego pisaka, albo dłoni. Monitor rozpoznaje obiekty. Wystarczy zbliżyć pisak, aby notować czy używać gestów znanych z obsługi smartfona, żeby poruszać się po dokumentach. Komputer można podłączyć za pomocą kabla USB-C, który zapewnia obraz, obsługę dotykową oraz ładowanie komputera (power delivery).

Możliwość tworzenia profili użytkowników w warunkach szkolnych jest bezcenne. Dzięki temu można zapisać indywidualne preferencje poszczególnych nauczycieli. To oszczędność czasu i wygoda. Kolejna sprawa to pakiet oprogramowania, który pomaga stworzyć kreatywne zajęcia i ułatwia codzienną pracę. W Newline Lyra nauczyciele mają do dyspozycji klasyczna tablicę (Whiteboard) ekosystem aplikacji Newline – Cast, Broadcast oraz Display Management – wspierających zdalną komunikacje oraz przeznaczone dla edukacji - Newline Engage oraz Classroom Tools. Na tym jednak nie koniec, ponieważ monitory oferują również dostęp do sklepu z aplikacjami dla Androida.

W warszawskim showroomie dostępny jest również 27-calowy, nabiurkowy monitor 4K -  Newline FLEX. Połączenie dotykowej powierzchni z zestawem wysokiej klasy akcesoriów – kamerą 4K, 8 mikrofonami i głośnikami z subwooferem sprawia, że Newline FLEX jest gotowy do kreatywnej pracy zaraz po wyjęciu z pudełka. Monitor wyposażono w USB-C power delivery co oznacza, że laptopa wystarczy połączyć jednym kablem z urządzeniem zyskując przesyłanie obrazu i dźwięku, dotyku oraz ładowania. Można swobodnie zmieniać kąt nachylenia monitora, aby pisać przy użyciu aktywnego rysika współpracującego z Windows Ink. To wspaniałe narzędzie do prowadzenia zdalnych zajęć, wideokonferencji i kreatywnej pracy z dziećmi.

Bogata oferta warsztatów

W ramach Mobilnych Laboratoriów Przyszłości zostały przygotowane konkretne programy warsztatów, które edukatorzy proponują szkołom.  Dyrekcja podczas rozmowy wybiera konkretny – mając do dyspozycji - druk 3d, gogle vr, zajęcia z robotami, zajęcia z Lego, mikrokontrolery, zajęcia ze sztuczną inteligencją - jak widzi komputer?, długopisy 3d, Minecraft i obróbkę drewna. Warsztaty mogą odbyć się w szkole, albo stacjonarnie w Showroomie Laboratoriów Przyszłości.

Zajęcia realizowane w ramach Mobilnych Laboratoriów Przyszłości są inspiracją dla nauczycieli - jak wykorzystywać sprzęt, który jest dostępny w szkole. Łatwo się przekonać, że zajęcia z wykorzystaniem technologii są ciekawsze i znacznie przyjemniejsze dla uczniów, którzy dzięki temu łatwiej i chętniej chłoną wiedzę.

„Idea Mobilnych Laboratoriów Przyszłości jest nam szczególnie bliska. W ramach naszej długoletniej współpracy z nauczycielami zrealizowaliśmy setki szkoleń, warsztatów i webinariów, żeby pokazać uczestnikom, jak w pełni wykorzystać potencjał nowoczesnych urządzeń – monitorów interaktywnych, cyfrowych laboratoriów, drukarek 3D czy robotów do nauki programowania. Uczestnicy warsztatów w showroomie przy ul. Nowogrodzkiej, pracując na monitorach interaktywnych Newline, sami mogą się przekonać, że ekran dotykowy to nie wyświetlacz, ale responsywne narzędzie, które może znacznie zwiększyć aktywność i zaangażowanie w trakcie lekcji” – komentuje Kamila Nowicka, Specjalista ds. Marketingu, Agraf sp. z o.o.

Szkoły zainteresowane bezpłatnymi warsztatami mogą skorzystać z formularza na stronie internetowej. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja OSHEE nawiązuje współpracę z Fundacją SEXEDPL Biuro prasowe
2024-11-24 | 21:00

OSHEE nawiązuje współpracę z Fundacją SEXEDPL

OSHEE, lider na rynku napojów funkcjonalnych, od lat angażuje się w działania, które mają poprawić dobrostan psychiczny, szczególnie dzieci i młodzieży. Teraz marka
Edukacja Najlepsi innowatorzy w Polsce. Znamy zwycięzców Explory 2024
2024-11-15 | 01:00

Najlepsi innowatorzy w Polsce. Znamy zwycięzców Explory 2024

Do tegorocznej edycji prestiżowego konkursu dla młodych innowatorów zgłoszonych zostało rekordowe 334 projektów, 33 z nich dotarły do wielkiego Finału. Podczas trzech dni
Edukacja Program edukacyjny Next Engineers w Polsce
2024-11-14 | 15:00

Program edukacyjny Next Engineers w Polsce

Fundacja GE Aerospace ogłosiła nawiązanie współpracy z Fundacją Perspektywy w celu uruchomienia programu edukacyjnego Next Engineers w Polsce. Warszawa została wybrana jako pierwsza z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media i PR

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje marketing. Narzędzia AI dają drugie życie tradycyjnym formom reklamy

Z badań GroupM wynika, że już w najbliższym czasie połowa inwestycji w media będzie oparta na decyzjach wspomaganych przez sztuczną inteligencję, a do 2028 roku będą to już dwie na trzy transakcje. Prawie 9 na 10 przedstawicieli branży wskazuje AI jako technologię, która będzie mieć w najbliższym czasie największy wpływ na marketing. Debata o potencjale tej technologii rozgrzewa branżę, a możliwości jej wykorzystania wciąż przybywa – od planowania i optymalizowania kampanii reklamowych, przez influencer marketing, po media postrzegane jako tradycyjne, które dzięki innowacjom zyskują „drugie życie”.

Farmacja

Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej

Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią  raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.

Rolnictwo

Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu

Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.