Młodzież z całego świata nagrała piosenkę dla rówieśników z Ukrainy.
Uczennice korzystając z możliwości, jakie dają nowe technologie, nagrały piosenkę wspólnie z rówieśnikami z całego świata. W akcję zaangażowały się m.in. szkoły z Ghany, Włoch, Australii czy Filipin. Jest to wyraz solidarności w stosunku do nastolatek z Ukrainy, które obecnie przeżywają horror wojny.
Pomysł nagrania powstał w dniu, kiedy jedna z uczennic ukraińskiego pochodzenia, zaraz po rozpoczęciu wojny w jej kraju, zamiast schronić się w naszym kraju i korzystać z możliwości życia w pokoju - zdecydowała się razem z mamą wrócić do kraju, aby tam pomagać swojej rodzinie - opowiada Katarzyna Kondej, na co dzień odpowiadająca za promocję Liceum Sióstr Nazaretanek.
Data premiery nie jest przypadkowa, bo I września to 82 rocznica Wybuchu II Wojny Światowej, ale też początek roku szkolnego - również w Ukrainie. Polacy kilkadziesiąt lat temu byli w dokładnie takiej samej sytuacji.
Dzisiejsza premiera jest dopiero początkiem. 21 września w Międzynarodowy Dzień Pokoju szkoła zaprezentuje drugi teledysk, w którym udział wezmą młodzi ludzie z kolejnych zakątków świata. Również Ty możesz wziąć udział w klipie. Wystarczy, że wyślesz swoją wersję piosenki z video na adres mailowy weareukraine@nazaretanki.edu.pl. Udowodnijmy, że głos tysięcy młodych osób jest ważny!

Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Jak uczyć o ekologii? Ogólnopolski Klub EkoEdukatora zaprasza na nieodpłatne szkolenia dla nauczycieli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.