Komunikaty PR

Mixed Reality odciąży laboratoria

2020-07-01  |  14:00
Biuro prasowe
Do pobrania IP ( 0.05 MB )

Nagły wzrost zapotrzebowania na usługi laboratoriów diagnostycznych, którego przyczyną jest pandemia COVID-19, spowodował, że laboranci są mocno obciążeni pracą. Dziś nie tylko wykonują standardowe badania, ale przeprowadzają również tysiące testów dziennie, osób potencjalnie zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Presja czasu i duże obciążenie pracą zwiększają ryzyko popełnienia błędu. Polski start-up Holo4Labs opracował rozwiązanie, które pozwala na odciążenie laborantów i zdalne przeprowadzanie procedur analitycznych.

 
Spółka w czerwcu z sukcesem przeprowadziła kampanię crowdfundingu udziałowego w 10 dni pozyskując 1,2 mln zł od inwestorów. Rozwiązanie proponowane przez ekspertów od Mieszanej Rzeczywistości (Mixed Reality) z Holo4Labs pozwala maksymalnie zautomatyzować proces analizy próbek, minimalizując ryzyko popełnienia błędu przez laboranta, również w laboratorium diagnostycznym, ale nie tylko. System opracowany przez Polaków korzysta z najnowszej generacji wirtualnych gogli Microsoft HoloLens 2 oraz jest zintegrowany z oprogramowaniem LIMS wykorzystywanym w laboratoriach.

 

Szybsza analiza

Holo4Labs działa jak przenośny komputer, którego nieskończony ekran użytkownik zawsze ma przed oczami. Laborant korzystający z rozwiązania nie musi wprowadzać ręcznie danych do komputera, a ponadto dzięki goglom posiada podgląd do kluczowych informacji na temat próbek z dowolnego miejsca.  – Cały proces analizy badanego materiału wspomagany jest poprzez nasze autorskie rozwiązanie. Oprogramowanie automatycznie skanuje próbkę i podpowiada laborantowi, jaki następny krok powinien wykonać. W dodatku wszystko może się odbywać pod nadzorem zewnętrznego supervisora, który będąc poza laboratorium może śledzić proces i poinstruować personel, co do warunków przeprowadzenia bardziej skomplikowanych i wieloetapowych procedur – mówi Przemysław Budnicki, CEO Holo4Labs.

 

Zdalna współpraca

Rozwiązanie, dzięki możliwości pracy zdalnej audytorów czy szefów zespołów badawczych, pozwala na znaczne przyspieszenie prac, które muszą być nadzorowane przez starszy rangą personel. Laborant w razie potrzeby może połączyć się z wybranym ekspertem, który będzie mógł dosłownie rysować po otaczającej laboranta przestrzeni dzięki hologramom wyświetlanym przed jego oczami, wskazując kluczowe kroki procedury, udostępni mu swój pulpit, czy prześle odpowiednie pliki. Sama procedura procesu wprowadzania danych czy generowania raportów jest także dużo szybsza i może odbywać się automatycznie. – Integracja naszego rozwiązania z oprogramowaniem LIMS pozwala na przesyłanie wyników do osób upoważnionych. Korzystając z kompleksowego systemu laborant wpisuje dane bezpośrednio w interfejsie wirtualnym, a pozostałe dane są pobierane z podłączonych instrumentów laboratoryjnych i łączone w systemie. System w momencie otrzymania wyniku z urządzenia badawczego generuje raport i jeżeli jest to możliwe przesyła go do odpowiedniej osoby. – dodaje Budnicki.
 

Rzeczywiste wirtualne wsparcie

System ułatwia zarządzanie takimi obszarami, jak zdalne szkolenia, zapewnienie zgodności procedur, zarządzanie instrumentami badawczymi i umożliwia pracę na wirtualnych instrumentach laboratoryjnych. Automatyzacja procesu analizy materiału pozwala efektywniej wykorzystywać czas pracy laborantów przyspieszając w ten sposób sam czas badania próbek.

 

Opracowane przez Holo4Labs narzędzie wykorzystujące najnowszą technologię Mieszanej Rzeczywistości pozwala na optymalizację całego procesu analizy i ograniczenie obecności pracowników w laboratorium do absolutnego minimum. Wirtualna praca pozwala lepiej wykorzystywać zasoby doświadczonych pracowników, którzy z poziomu własnego komputera mogą nadzorować pracę całych zespołów w wielu lokalizacjach. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Wirtualna rzeczywistość Finał Black Sales Weeks w Komfort - satysfakcjonujące zakończenie kampanii Biuro prasowe
2024-12-02 | 13:00

Finał Black Sales Weeks w Komfort - satysfakcjonujące zakończenie kampanii

Początek grudnia to kulminacja pięciotygodniowej kampanii Black Sales Weeks marki Komfort, która przez 5 tygodni przyciągała klientów nowoczesnym podejściem do promocji i
Wirtualna rzeczywistość Metaverse, techsolucjonizm – czy mamy się bać nowej rewolucji cyfrowej?
2022-10-03 | 13:10

Metaverse, techsolucjonizm – czy mamy się bać nowej rewolucji cyfrowej?

Czy dołączyć do świata Metaverse? Czy techsolucjonizm jest odpowiedzią na wszystkie nasze problemy? Na te i inne pytania dotyczące świata cyfrowego odpowiedzą goście trzeciego spotkania
Wirtualna rzeczywistość Immersion Games zapowiada nową grę VR – Divine Duel
2022-06-21 | 10:00

Immersion Games zapowiada nową grę VR – Divine Duel

Immersion Games – notowany na NewConnect producent gier VR – ujawnia szczegóły dotyczące swojej najnowszej gry. Divine Duel to największy do tej pory projekt warszawskiej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.