Komunikaty PR

Mięśniaki macicy? Sprawdź jak sobie pomóc na: www.leczymymiesniaki.pl

2023-10-25  |  11:30
Biuro prasowe
Kontakt
Jakub Karasek
Public Policy

Frascati 1/28d
00-492 Warszawa
jakub.karasek|publicpolicy.pl| |jakub.karasek|publicpolicy.pl
793 554 487
www.publicpolicy.pl

Objawy mięśniaków macicy, najczęstszego schorzenia ginekologicznego, bywają tak dotkliwe, że poważnie zaburzają jakość życia. Zawsze wymagają właściwego leczenia, nie zawsze jednak konieczna jest operacja. Jak leczyć mięśniaki macicy nowocześnie i skutecznie wyjaśnią treści zawarte w nowym serwisie skierowanym do kobiet www.leczymymiesniaki.pl.

Mięśniaki macicy to jedno z najpowszechniejszych schorzeń ginekologicznych. W zależności od grupy wiekowej mogą dotyczyć nawet około 30-70 proc. kobiet w wieku okołomenopauzalnym. Objawy mięśniaków macicy mogą być różnie intensywne, zależy to od ich wielkości i umiejscowienia. Często bywają tak dokuczliwe, że mogą powodować wręcz wykluczenie z normalnego  życia  cierpiącej na nie pacjentki. Do charakterystycznych objawów choroby zaliczyć można między innymi: obfite, przedłużające się miesiączki  a nawet krwotoki i związaną z nimi anemię, powiększenie brzucha, bóle podbrzusza/krzyża, utrudniony odpływ moczu z nerek, częstomocz, zaparcia czy ból podczas współżycia. Mięśniaki macicy mogą również odpowiadać za niepłodność, powikłania w trakcie ciąży, poronienia i przedwczesne porody.

Metody leczenia mięśniaków macicy lub ich objawów to: procedury chirurgiczne (usunięcie macicy lub wycięcie mięśniaka), zabiegi wewnątrznaczyniowe (na przykład embolizacja tętnic macicznych) lub metody farmakologiczne.

Eksperci kliniczni podkreślają, że sposób leczenia mięśniaków macicy oraz ich objawów powinien być dostosowany do indywidualnej sytuacji klinicznej każdej pacjentki, a także uwzględniać jej preferencje. Wybór metody leczenia powinien być wspólną decyzją lekarza prowadzącego oraz pacjentki. Zdaniem ekspertów nie każda kobieta może i powinna być zakwalifikowana do inwazyjnych procedur zabiegowych. Coraz więcej pacjentek chce być leczonych metodami nieoperacyjnymi i wiele z nich do takiego leczenia się kwalifikuje.

Przez wiele lat mięśniaki były najczęstszą przyczyną operacji usunięcia macicy, zwykle z jajnikami i jajowodami. Wybór takiego sposobu leczenia był motywowany ryzykiem onkologicznym i pozornym brakiem „użyteczności” macicy po urodzeniu dzieci. Obie sytuacje są iluzoryczne, ponieważ ani zagrożenie onkologiczne nie jest duże, ani usunięcie macicy nie jest obojętne dla samopoczucia kobiety – zaznacza dr n. med. Grzegorz Południewski, specjalista ginekolog.

Zdaniem eksperta objawy mięśniaków macicy nie muszą łączyć się jedynie z radykalnymi formami terapii, w tym z usunięciem macicy, co w przypadku kobiet, które jeszcze nie rodziły, oznacza utratę szansy na macierzyństwo.

Istnieją zachowujące macicę metody leczenia, które można zastosować w oparciu o indywidualną sytuację kliniczną i preferencję pacjentki. Jedną z nich jest możliwość leczenia objawów mięśniaków macicy za pomocą nowoczesnej farmakoterapii. Zarówno badania jak i praktyka kliniczna pokazują, że ta forma terapii zapewnia równowagę między skutecznością oraz bezpieczeństwem leczenia a także optymalną kontrolę hormonalną. Terapia istotnie zmniejsza obfite krwawienia menstruacyjne oraz ból związany z mięśniakami. Leczenie farmakologiczne objawów mięśniaków macicy może być wskazane między innymi dla pacjentek, które chcą zachować płodność albo nie mogą lub nie chcą skorzystać z inwazyjnych procedur zabiegowych – wyjaśnia dr Grzegorz Południewski.

Kobiety, które poszukują informacji na temat mięśniaków macicy, ich objawów czy metod leczenia, mogą znaleźć zweryfikowane pod względem merytorycznym treści na serwisie edukacyjnym www.leczymymiesniaki.pl. Na portalu dostępne są między innymi informacje o tym, jak wygląda diagnostyka mięśniaków macicy, z czym wiążą się poszczególne metody terapii mięśniaków macicy oraz ich objawów, a także odpowiedzi na wiele pytań, które często nurtują pacjentki. Patronat merytoryczny nad stroną www.leczymymiesniaki.pl objął dr Grzegorz Południewski. Partnerem serwisu jest Gedeon Richter Polska Sp. z o.o.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Public Policy
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Startuje Wielkopolska Akademia Menedżerów Zdrowia Biuro prasowe
2024-11-19 | 12:30

Startuje Wielkopolska Akademia Menedżerów Zdrowia

Medycyna to jedna z branż, w których każdy dzień przynosi nowe odkrycia i możliwości. Dotyczy to nie tylko metod leczenia, ale też zarządzania sektorem zdrowotnym. Wymiana wiedzy i
Medycyna Mity na temat estrów etylowych – co warto wiedzieć?
2024-11-19 | 08:00

Mity na temat estrów etylowych – co warto wiedzieć?

Kwasy tłuszczowe z grupy omega-3 są niezbędne dla naszego zdrowia, a ich suplementacja staje się coraz bardziej powszechna. Na rynku dostępne są różne formy kwasów
Medycyna Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit
2024-11-07 | 17:30

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Rolnictwo

Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu

Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.

Prawo

Nałóg nikotynowy wśród nieletnich zaczyna się najczęściej od e-papierosów. Przyciągają ich słodkie, owocowe smaki tych produktów

Co czwarty uczeń ma za sobą inicjację nikotynową, a dla większości z nich pierwszym produktem, po jaki sięgnęli, był e-papieros. Zdecydowana większość uczniów używających nikotyny korzysta właśnie z e-papierosów, a prawie połowa nie ma problemu z ich zakupem – wskazują nowe badania przeprowadzone z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Eksperci podkreślają, że niebezpiecznym produktem, z uwagi na ryzyko uzależnienia behawioralnego, są także e-papierosy beznikotynowe. Trwają prace nad przepisami, które m.in. zakażą ich sprzedaży nieletnim.

Problemy społeczne

Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi

Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.