Komunikaty PR

Międzynarodowa ofensywa polskiego producenta sprzętu medycznego

2022-01-28  |  01:00
Biuro prasowe

Pregnabit Pro, system mobilnego KTG dla kobiet w ciąży zyskał międzynarodowego dystrybutora. Oznacza to, że innowacyjne rozwiązania telemedyczne, które wdrożone są już między innymi w Finlandii, będą dostępne teraz na kolejnych europejskich rynkach. To ważny krok firmy Nestmedic, która prężnie rozwija się na rynku międzynarodowym.

Nestmedic S.A. to producent innowacyjnego technologicznie, mobilnego rozwiązania telemedycznego Pregnabit do zdalnego badania dobrostanu płodu – badania kardiotokograficznego (KTG). Urządzenie do samodzielnego badania generuje zapis tak wysokiej jakości, jak tradycyjny sprzęt dostępny w każdym szpitalu. Zapis badania przesyłany jest na platformę Pregnabit Cloud, gdzie nad bezpieczeństwem pacjentek całodobowo czuwa wykwalifikowany personel medyczny. Dzięki temu kobiety w ciąży mogą monitorować stan płodu także poza gabinetem lekarskim.

Spółka podpisała pięcioletnią umowę z międzynarodowym dystrybutorem, co sprawia, że urządzenia Pregnabit Pro będą dostępne na terytorium krajów Europy Zachodniej. Współpraca obejmuje zarówno wypożyczenie sprzętu pacjentkom, jak i dystrybucję ich do instytucji medycznych i szpitali. Do 2024 roku do międzynarodowego obiegu trafi przeszło 1000 urządzeń Pregnabit Pro.

– To bardzo ważne dla nas partnerstwo. Faza wdrożeniowa współpracy z tym dystrybutorem potrwa kilkanaście tygodniu, a po tym okresie Pregnabit Pro trafi do użytku. Wtedy będziemy mogli podzielieć bardziej szczegółowymi informacjami dotyczącymi współpracy. Chcemy, by urządzenie Pregnabit, które jest certyfikowanym wyrobem medycznym, trafiło do możliwie najszerszego grona przyszłych mam. To rozwiązanie, które ma szansę zmienić obraz polskiej i światowej medycyny. Zagraniczne służby medyczne oraz międzynarodowa społeczność lekarska odważnie podchodzą do tematu telemedycyny, co znacznie odciąża ich system opieki szpitalnej i daje możliwość objęcia pacjentki opieką także w domu.podkreśla Jacek Gnich, prezes Nestmedic.

W Polsce system Pregnabit dostępny jest aktualnie w 35 szpitalach i placówkach medycznych oraz do samodzielnego wypożyczenia bezpośrednio od spółki Nestmedic. Ambicją firmy jest to, by w przyszłości korzystanie z tego nowoczesnego rozwiązania było dostępne dla każdej, potrzebującej regularnego badania KTG kobiety w ciąży. System Pregnabit zyskał uznanie na rynkach zagranicznych przez państwa Europy Zachodniej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji Biuro prasowe
2024-12-23 | 11:00

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych środków chemicznych czy niedobory
Medycyna Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych
2024-12-12 | 10:00

Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych

Placówki medyczne odgrywają kluczową rolę w ochronie zdrowia, jednak ich codzienna działalność wiąże się z istotnymi wyzwaniami w zakresie utrzymania higieny
Medycyna Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
2024-12-02 | 13:40

Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta

Pani Ida pierwsze niepokojące objawy zauważyła w czasie, kiedy była w ciąży. Na początku pojawiła się chrypka, a  potem stopniowo traciła głos. Leczyło ją wielu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Motoryzacja

Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.