Manipulacje czy narzędzie terapeutyczne – czym jest hipnoza?
Czary, magia czy wymazywanie złych wspomnień z pamięci, sterowanie przez manipulacje czy też pokonywanie swoich problemów takich jak: uzależnienia, bóle oraz lęk. Jak działa hipnoza i do kogo jest skierowana? O przebiegu hipnozy wypowie się ekspert ds.hipnozy - Maksym Komar.
Hipnoza od dawna fascynuje, a jednocześnie budzi obawy. Narosło wokół niej wiele mitów, jednak jak się okazuje zastosowanie hipnozy w terapii może pomóc. - Hipnoza nie funkcjonuje tak, jak pokazywane jest to na filmach. Człowiek nie zasypia, nie traci przytomności i nie traci kontroli nad sobą - mówi Maksym Komar, dyplomowany i certyfikowany hipnoterapeuta. - Jest to interakcja pomiędzy terapeutą, a człowiekiem, który chce rozwiązać i przepracować problem, który kryje się wewnątrz psychiki - w podświadomości.
Hipnoza – kiedy warto zgłosić się do specjalisty?
Bywają różne tematy z którymi zgłaszają się klienci od małych stanów lękowych poprzez ogromne traumy. Ogólnie to co jest związane z psychosomatyką, mentalne problemy czy też fizyczne. Wiele kobiet pochodzi z Ukrainy i zgłasza się z traumą jaką przeżyła podczas wojny, to jakie emocje im towarzyszą - to jest nie do opisania. Najważniejsze w ich przypadku jest rozmowa, wysłuchanie i nakierowanie co dalej mają robić w nowym miejscu, nowej sytuacji, w innym kraju - mówi ekspert Maksym Komar.
Autohipnoza – czym jest to zjawisko?
Autohipnoza jest przykładem indywidualnej hipnozy, w którą wprowadza się sam hipnotyzer. Ten proces nie wymaga czynnika zewnętrznego w postaci specjalisty. W poznaniu zasad i celów autohipnozy pomaga znajomość podstaw samej hipnozy.
Pojęcie pochodzi od greckiego słowa „hypnos”, oznaczającego „sen”. Wywoływanie hipnozy było znane już w XVIII wieku. Przeprowadzanie umysłu w stan rozluźnienia i spokoju traktowano jako jedną z form leczenia zaburzeń psychicznych.
Prawidłowy proces wprowadzenia umysłu we właściwy trans wymaga spełnienia 4 elementów:
- sugestii,
- skupienia uwagi,
- relaksu,
- wywołania oczekiwanego obrazu
Gwiazdy, które oddały się hipnozie
Jackie Kennedy Onassis
Jego życie było naznaczone tragedią. W rzeczywistości jego małżeństwo z Johnem F. Kennedym nie było dokładnie bajką, ale nękały go wzloty i upadki, do których doszła tragiczna śmierć. Hipnoza pomogła byłej pierwszej damie Stanów Zjednoczonych poradzić sobie z najbardziej traumatycznymi wydarzeniami z przeszłości.
Matt Damon
Zdobywca Oscara za scenariusz filmu "The Indomitable Will Hunting" uciekł się do hipnozy, aby rzucić palenie, I nie ukrywa tego, w programie telewizyjnym publicznie przyznał, że "używanie hipnozy było najlepszą decyzją w moim życiu".
Łukasz Nowicki
W programie Pytanie na Śniadanie prowadzący program Łukasz Nowicki oddał się hipnozie, która została przeprowadzona przez Maksyma Komara. Ten krótki stan pokazał fanom programu jak w 1/10 działa hipnoza.
Sesja u terapeuty ds. hipnozy
Hipnoza – to sposób myślenia i fenomen naszego umysłu, który może zwalczyć nasz ból, pozbyć się strachu, czy złych nawyków. Ważne, aby podczas sesji, terapii skupić się na tym co nas trapi. Pamiętajmy o tym, że jeden klient może mieć jedną sesje, a inny będzie potrzebował tych sesji dziesięć.
*Maksym Komar ekspert ds. hipnozy i pracy nad umysłem ludzkim, który jest autorem metody terapeutycznej tz. hipnozy niewerbalnej. Maksym jest dyplomowanym i certyfikowanym Hipnoterapeytą Klinicznym, Master Hipnoterapii, Hipnolog, NLP Master Coach. Dyrektor i założyciel Professional Hypnosis Training Institute oraz sekretarz Polskiego Przedstawicielstwa Eastern European Association of Hypnotherapists and Clinical Psychologists. Autor publikacji naukowych na temat Hipnoterapii oraz metod wpływu na psychikę człowieka, prowadzi szkolenia w USA i Europie.
https://maksymkomar.com/

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji

Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych

Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Bankowość
Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.