Komunikaty PR

Magiczny Dywan onEVO – nowa generacja podłogi interaktywnej

2020-05-29  |  06:00
Biuro prasowe
Kontakt
Michał Zębik
Good One PR

ul. Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
michal.zebik|goodonepr.pl| |michal.zebik|goodonepr.pl
796 996 253
www.goodonepr.pl

Stworzona przez polską firmę Funtronic interaktywna podłoga, już od kilku lat pomaga szkołom na całym świecie w prowadzeniu nowoczesnych zajęć. Teraz lekcje z użyciem Magicznego Dywanu będą jeszcze bardziej atrakcyjne. Do szkół i przedszkoli trafi wkrótce Magiczny Dywan onEVO, który zapewnia większą interaktywność oraz lepszą jakość wyświetlanych na podłodze gier i quizów edukacyjnych. Z możliwości urządzenia placówki będą mogły skorzystać w pełni dopiero po powrocie do normalnego trybu zajęć, ale już teraz mogą składać zamówienia. Funtronic nie zapomina też o swoich dotychczasowych klientach - oferuje im wsparcie serwisowe, aktualizacje aplikacji, a także niespodziankę z okazji swoich piątych urodzin.

Obecnie z Magicznego Dywanu korzysta niemal 10. tysięcy placówek w 20. krajach świata. Urządzenie łączy nowoczesną technologię i tradycyjne metody nauczania, dzięki czemu może być stosowane w każdym systemie pedagogicznym. Jego największą zaletą jest to, że spaja aktywność umysłową z fizyczną, pełni rolę edukacyjną i socjalizuje, a dzięki bezdotykowej obsłudze zapewnia bezpieczeństwo i higienę. Magiczny Dywan onEVO to kolejny etap ewolucji urządzenia, które już teraz jest wykorzystywane przez setki polskich szkół, przedszkoli, świetlic czy innych placówek.

Technologia dla edukacji

Technologie w edukacji stają się coraz bardziej powszechne, a branża edu-tech rozwija się niezwykle dynamicznie. Funtronic nie pozostaje w tyle i na bieżąco podąża za najnowszymi trendami w tym obszarze. W styczniu tego roku wzięliśmy udział w najważniejszym wydarzeniu branży edukacyjno-technologicznej w Europie targach BETT SHOW w Londynie. W ich trakcie zaprezentowaliśmy Magiczny Dywan, a pozytywne reakcje, z jakimi spotkał się on ze strony odwiedzających, utwierdziły nas w przekonaniu, że zmiany jakie proponuje Magiczny Dywan onEVO to krok w dobrym kierunku – mówi Wojciech Muliński, członek zarządu firmy Funtronic.

Czego możemy spodziewać się po zmodernizowanej wersji urządzenia? Przede wszystkim jest to lepsza grafika gier i quizów, które zostały stworzone specjalnie z myślą o nowej platformie. Ułatwieniem dla użytkowników ma być wygodne i funkcjonalne menu. Nauka na interaktywnej podłodze będzie bardziej atrakcyjna nie tylko ze względu na większą rozdzielczość wyświetlanego obrazu, ale także dzięki wbudowanym głośnikom stereo. Magiczny Dywan EVO został wyposażony w pakiet 100 startowy gier, a jego bardziej ergonomiczna konstrukcja oraz komponenty – dostosowane do najnowszych, międzynarodowych standardów.

Magiczny Dywan jest inteligentną odpowiedzią na potrzebę cyfryzacji szkół. Podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli jest dziś nie tylko potrzebą, ale i koniecznością. Doskonale pokazał to okres kwarantanny i zdalnego nauczania, kiedy na technologii musiał oprzeć się cały system edukacyjny. We wrześniu dzieci i młodzież będą już przyzwyczajone do innych form nauki niż te, które były stosowane do tej pory. Warto wykorzystać zdobyte w ostatnim czasie umiejętności, by po powrocie do normalnych lekcji wprowadzić do nich więcej nowoczesnych rozwiązań. To dobry moment, by pokazać jak mądrze i odpowiedzialnie korzystać z technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji. Zwłaszcza, jeśli technologie te przyczyniają się nie tylko do pogłębiania wiedzy, ale też rozwijania umiejętności społecznych, integracji czy ucznia pracy w grupie.

Z myślą o wszystkich użytkownikach

Nowe pakiety aplikacji edukacyjnych Funtronic będą pisane pod kątem Magicznego Dywanu EVO, użytkownicy jego starszej wersji nie mają jednak powodów do niepokoju. Producent zapewnia im wsparcie serwisowe oraz aktualizacje aplikacji. Co więcej, z okazji swoich piątych urodzin, Funtronic przygotował dla użytkowników Magicznego Dywanu specjalny, jubileuszowy pakiet gier. W celu otrzymania bezpłatnego pakietu 12 gier muszą oni jedynie wejść na stronę www.magicznydywanna5.pl i pozostawić dane kontaktowe swojej placówki.

Funtronic, który w tym roku świętuje 5-lecie zaczynał jako technologiczny start-up. W ciągu zaledwie kilku lat, polska firma przekształciła się w producenta o zasięgu globalnym. Dziś sprzedaje swoje urządzenie w większości krajów europejskich, ale też w USA, krajach arabskich oraz w południowej Afryce. Firma nieustannie rozwija się i zdobywa kolejne rynki. Funtronic regularnie wprowadza nowe pakiety aplikacji, aktualizuje oprogramowanie oraz dba o to, by urządzenie spełniało wszelkie najnowsze normy.


Funtronic to polska firma, która rozpoczęła swoją działalność w 2014 roku. Jest producentem i dystrybutorem Magicznego Dywanu – interaktywnego urządzenia projekcyjnego (podłogi oraz stołu), które stanowi innowacyjną pomoc dydaktyczną i rehabilitacyjną. Urządzenie zawiera zestaw multimedialnych ćwiczeń, gier
i zabaw ruchowych oraz aplikacji rewalidacyjnych, przeznaczonych do pracy z dziećmi w wieku szkolnym
i przedszkolnym, a także rehabilitacji dorosłych i seniorów. Funtronic jest liderem w dostarczaniu takiego rozwiązania zarówno na rynku polskim, jak i na rynkach zagranicznych. Z okazji swojego jubileuszu, Funtronic przygotował dla użytkowników Magicznego Dywanu specjalny pakiet gier. W celu otrzymania bezpłatnego pakietu 12 gier należy wejść na stronę www.magicznydywanna5.pl i pozostawić dane kontaktowe swojej placówki.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SZACHÓW Biuro prasowe
2020-07-15 | 15:00

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SZACHÓW

Od 1966 roku 20 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Szachów na pamiątkę utworzenia Międzynarodowej Federacji Szachowej, która powstała w Paryżu właśnie 20 lipca 1924r.
Edukacja Pekao Leasing wspiera młode talenty
2020-07-15 | 14:10

Pekao Leasing wspiera młode talenty

Pekao Leasing postanowiło wspierać młodzież, mającą pasję oraz zapał do rozwijania swoich umiejętności. Jedną z takich osób jest piętnastoletni Bartosz Lenk, młody
Edukacja Niepełnosprawność nie wyklucza! II edycja kampanii STOP Barierom
2020-07-15 | 11:00

Niepełnosprawność nie wyklucza! II edycja kampanii STOP Barierom

Sytuacja osób z niepełnosprawnością na rynku pracy, w ciągu minionych lat, znacząco się poprawiła, lecz wciąż nie jest zadowalająca. Według Badania Aktywności Ekonomicznej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Sprzęt i gadżety

Pandemia napędziła rekordową sprzedaż komputerów, zwłaszcza w segmencie laptopów. Boom na rynku jest jednak chwilowy [DEPESZA]

W wyniku restrykcji pandemicznych wzrosło zainteresowanie komputerami osobistymi. Masowe przechodzenie pracowników na model pracy zdalnej oraz postawienie na edukację domową wymusiło na wielu firmach oraz użytkownikach zakup nowego sprzętu. Z szacunków firmy analitycznej Gartner wynika, że w drugim kwartale 2020 roku sprzedano 64,8 mln komputerów, a motorem napędowym tego sektora gospodarki okazały się urządzenia mobilne.

Kosmos i lotnictwo

Nadchodzi era odkryć w kosmosie. Nowe dyrektywy NASA zapewnią bezpieczeństwo biologiczne ciałom niebieskim i umożliwią dalszą eksplorację kosmosu [DEPESZA]

Ciała niebieskie, które mogły kiedyś mieć środowisko odpowiednie do życia, są szczególnie wrażliwe na skażenie mikrobiologiczne. Ochrona planetarna polega nie tylko na ochronie ciał Układu Słonecznego przed zanieczyszczeniem przez życie na Ziemi, ale też na ochronie Ziemi. Biuro Ochrony Planetarnej NASA promuje odpowiedzialną eksplorację Układu Słonecznego, dlatego niedawno ogłosiło dwie nowe dyrektywy dotyczące ochrony planet w przypadku misji na Księżyc i Marsa. – Te nowe wytyczne otworzą nową erę odkryć – przekonuje Jim Bridenstine, administrator NASA.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.