Lekcja online z mozaBook
Spacer po starożytnych Atenach czy wyprawa... do wnętrza ludzkiego ucha? Z mozaBook każda lekcja staje się pasjonującą przygodą! Ponad 1000 interaktywnych modeli 3D, zdjęcia, filmy, aplikacje i gry – ożyw swoje lekcje online z bogatymi zasobami mediateki!
Jak to zrobić? Dowiesz się na bezpłatnym webinarium Lekcja Online z mozaBook (1 kwietnia, godz. 15.00). Wystarczy się zarejestrować: https://agraf.clickmeeting.pl/lekcja-online-z-mozabook/register
Tysiące multimediów
Ponad 1000 interaktywnych modeli 3D, kilkaset edukacyjnych filmów wideo i materiałów dźwiękowych oraz zadań, które obudzą w uczniach pasję do nauki i chęć odkrywania.
Wciągające aplikacje
Baza ponad 70 tematycznych aplikacji pomaga w opanowaniu materiału i pogłębianiu zdobytej wiedzy. Obok wielu aplikacji rozwijających umiejętności, wizualizujących i pozwalających na ćwiczenie wiedzy, można w nich znaleźć doświadczalne narzędzia pełniące rolę „domowego” laboratorium.
Import książek lub prezentacji
mozaBook potrafi otwierać dokumenty PDF, z których w kilku prostych krokach można wyczarować e-publikacje. W ten sposób nasze własne książki przemieniają się w interaktywne podręczniki.
Wypróbuj mozaBook bezpłatnie przez 30 dni!
Plik instalacyjny możesz pobrać ze strony Agraf, polskiego dystrybutora mozaBook: https://agraf-it.pl/ftp/mozaBook_v4.5.5.379_Setup.exe Jak to zrobić krok po kroku, dowiesz się na webinarze 1 kwietnia o godz. 15.00, wystarczy się zarejestrować: https://agraf.clickmeeting.pl/lekcja-online-z-mozabook/register. Podczas spotkania online ogłosimy niespodziankę, nie może cię zabraknąć!
OSHEE nawiązuje współpracę z Fundacją SEXEDPL
Najlepsi innowatorzy w Polsce. Znamy zwycięzców Explory 2024
Program edukacyjny Next Engineers w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.