LEICA DG VARIO-SUMMILUX 25-50mm (H-X2550)
Panasonic z dumą przedstawia nowy teleobiektyw zmiennoogniskowy LEICA DG VARIO-SUMMILUX 25-50mm / F1.7 ASPH. (H-X2550). Ten model odznacza się dużą przysłoną F1,7 w całym zakresie ogniskowej 50-100mm (odpowiednik 35mm) z wysoką jakością optyczną, spełniającą rygorystyczne standardy LEICA. LEICA DG VARIO-SUMMILUX 25-50mm / F1.7 ASPH jest idealny nie tylko do robienia zdjęć. Sprawdzi się doskonale również podczas nagrywania filmów i spełni wymagania profesjonalnych fotografów oraz filmowców.
Nowy teleobiektyw LEICA DG VARIO-SUMMILUX 25-50mm / F1.7 ASPH. (H-X2550) został zaprojektowany tak, aby idealnie współgrać z LEICA DG VARIO-SUMMILUX 10-25mm / F1.7 ASPH. (H-X1025). Obiektyw ten jest już dostępny na rynku od dłuższego czasu i może pochwalić się dużym uznaniem twórców. Oba obiektywy pokrywają odległość ogniskowania od szerokiego kąta do teleobiektywu, czego efektem jest zastąpienie ośmiu obiektywów zmiennoogniskowych (20mm / 24mm / 28mm / 35mm / 50mm / 75mm / 85mm / 100mm, odpowiednik aparatu 35mm). To rozwiązanie zapewnia taki sam, a nawet wyższy poziom pracy i komfortu, niż można osiągnąć zestawem obiektywów stałoogniskowych. Obydwa modele są wyposażone w pełnozakresową przysłonę F1,7, zapewniającą efekt bokeh oraz wysoką jakość obrazu. Obiektywy posiadają także ten sam kształt przysłony oraz taką samą obsługę, co pozwoli twórcom na pełną swobodę podczas tworzenia treści.
Składający się z 16 elementów w 11 grupach, system soczewek zawiera soczewkę asferyczną oraz trzy soczewki ED (o superniskim rozproszeniu), które tłumią aberrację chromatyczną powiększenia oraz osiową. Aberracja sferyczna oraz dystorsja są korygowane przez soczewki asferyczne, czego efektem jest wyjątkowo wysoka rozdzielczość. Zastosowanie optymalnej konstrukcji oraz asferycznych soczewek objawia się świetnymi parametrami oraz niewielkimi rozmiarami i wagą.
Zgodność z szybkim napędem matrycy o maksymalnej szybkości 240 kl./s zapewnia szybkie i precyzyjne automatyczne ustawienie ostrości. Nowy obiektyw wykazuje się wysoką wydajnością w filmowaniu dzięki bezstopniowemu pierścieniowi przysłony i systemowi napędu mikrokrokowego, aparat płynnie dostosuje się do zmieniającej się jasności, podczas zmiany ogniskowej lub wykonywania ujęć panoramicznych.. Pierścień regulacji ostrości został wyposażony w sprzęgło, które pozwoli na ręczne, intuicyjne ustawienie ostrości. Obiektyw można także przełączać między zachowaniem liniowym i nieliniowym przy manualnym ustawianiu ostrości. LEICA DG VARIO-SUMMILUX 25-50mm / F1.7 ASPH wyróżnia się także wysoką jakością nagrywania wideo, dzięki mechanizmowi zmiejszającemu efekt tzw. „oddychaniu obiektywu”.
The LEICA DG VARIO-SUMMILUX 25-50mm / F1.7 ASPH odznacza się minimalną odległością ostrzenia 0,28 mm (0,31 przy tele) i maksymalnym współczynniku powiększenia 0,42x (odpowiednik aparatu 35mm). Wytrzymała konstrukcja zapewnia wysoką mobilność oraz jest odporna na kurz oraz zachlapanie* wytrzyma użytkowanie w trudnych warunkach, w tym temperaturze do 10 stopni poniżej zera. Średnica filtra wynosi 77mm.
The LUMIX H-X2550 to produkt kwalifikujący się do program LUMIX PRO. Program LUMIX PRO powstał, aby wspierać użytkowników LUMIX, gdy tego potrzebują, oferując im szereg korzyści dostępnych w wielu krajach.
Sprawdź stronę www.lumix-pro.com aby dowiedzieć się więcej o programie.
* Odporność na kurz oraz zachlapania nie gwarantuje, że uszkodzenie nie nastąpi w przypadku kontaktu obiektywu z wodą lub kurzem.
* Projekt oraz specyfikacja mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
Fujifilm przedstawia bezlusterkowy aparat cyfrowy FUJIFILM X-M5
Fujifilm przedstawia obiektyw FUJINON XF16-55mmF2.8 R LM WR II
Fujifilm wprowadza obiektyw FUJINON XF500mmF5.6 R LM OIS WR
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.