Jak wykorzystać wakacje do nauki języka obcego?
W końcu nadeszły upragnione wakacje! Dla jednych będzie to czas wypoczynku, błogiego relaksu i słodkiego lenistwa, dla innych okres letni będzie stanowił motywację do zwiększonej aktywności i nowych doświadczeń. Jeśli należysz do drugiej grupy i pragniesz latem rozwinąć swoje kompetencje językowe, mamy dla Ciebie kilka pomysłów!
Istnieje wiele metod nauki, które mają wysoką skuteczność i jednocześnie czynią proces uczenia się bardzo przyjemnym, również podczas letniego urlopu! Oto kilka praktycznych wskazówek, jak to zrobić!
Poświęć jeden dzień w tygodniu na samodzielną naukę
Stwórz plan nauki na wakacje. Ustal konkretne cele i harmonogram. Dobrym pomysłem jest wyznaczenie sobie jednego dnia w tygodniu na doskonalenie językowych umiejętności. Przykładowo, jeśli uczysz się języka angielskiego, zacznij dzień od typowej nauki z podręcznikiem. Następnie, dla rozluźnienia, umów się ze znajomymi na kawę i rozmawiajcie tylko po angielsku. Możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i wieczorem obejrzeć film lub serial w oryginalnym języku. To doskonały sposób na naukę nowych słów, potocznego języka oraz akcentu. Możesz także korzystać z napisów, aby lepiej zrozumieć dialogi. Przewertuj nowości Netflix, może zainteresuje Cię któraś z niedawno dodanych pozycji? Z pewnością będziesz się dobrze bawić, jednocześnie doskonaląc swoje umiejętności językowe.
Zapisz się na intensywny kurs językowy
Wakacje to idealny moment, aby zapisać się na kurs językowy. Poszukaj w swoim mieście szkoły językowej, która oferuje takie zajęcia lub zapisz się na internetowy kurs, który łączy lekcje z lektorem z ćwiczeniami na platformie on-line. Platformy, takie jak Preply, umożliwiają naukę angielskiego online (oraz innych języków obcych) we własnym domu. Możesz uczyć się dowolnym momencie na komputerze, tablecie lub telefonie, niezależnie od tego, gdzie jesteś – w domu czy za granicą. Wystarczy dostęp do internetu. Dodatkowymi zaletami tego rodzaju kursu jest dostosowanie tempa nauki do Twoich indywidualnych potrzeb i ogromna wygoda. Sprawdź kursy w Preply. Ucz się, jak lubisz i mów, co myślisz w każdym języku!

Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Jak uczyć o ekologii? Ogólnopolski Klub EkoEdukatora zaprasza na nieodpłatne szkolenia dla nauczycieli
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.