Komunikaty PR

JAK WYGLĄDA OPIEKA SENIORALNA W POLSCE?

2020-07-22  |  11:00
Biuro prasowe

W Polsce z roku na rok zwiększa się liczba osób starszych wymagających specjalistycznej opieki. Jej ciężar spada na najbliższą rodzinę, której członkowie często mieszkają w innych miastach i nie mają możliwości sprawowania odpowiedniej pieczy. Na szczęście na terenie całego kraju powstaje coraz więcej placówek medycznych, które gwarantują opiekę na najwyższym poziomie.

Polskie społeczeństwo staje się coraz starsze. Opiekę nad seniorami powierza się ich bliskim, którzy nie zawsze mają czas, aby poświęcić im maksimum uwagi. Własne problemy i obowiązki, praca, dzieci, pochłaniają ich bez reszty i nie są oni w stanie w odpowiedni sposób zająć się starszymi członkami swojej rodziny, szczególnie tymi, którzy wymagają całodobowej opieki. W Polsce jest coraz więcej miejsc, gdzie seniorzy mogą poczuć się w pełni zaopiekowani.

– Priorytetem takich placówek jest stworzenie jak najlepszej atmosfery dla seniorów. W większości takich miejsc pracownicy, jak i właściciele starają się stworzyć bardzo rodzinne relacje. Seniorzy to często osoby bardzo nieufne do obcych, jednak my staramy się przełamać ich strach i zagwarantować im nie tylko opiekę na najwyższym poziomie, ale również warunki jak najbardziej zbliżone do tych w domu. Samopoczucie psychiczne jest tak samo ważne jak fizyczne, a my staramy się to zapewnić. Oczywiście nasi seniorzy są często odwiedzani przez swoich najbliższych, którzy mogą ponownie wziąć swojego członka rodziny do domu w dowolnym momencie, gdy tylko jego stan ulegnie poprawie i będzie on mógł funkcjonować samodzielnie lub z niewielką pomocą medyczną w domu – mówi Beata Drzazga, właścicielka Centrum Medycznego BetaMed S.A.

Placówki świadczące usługi opieki senioralnej zazwyczaj umożliwiają krótkoterminowe, jak i długoterminowe pobyty. Są one dostosowane do osób całkowicie niesamodzielnych oraz tych, które wymagają pomocy jedynie przy konkretnych czynnościach. Programy zdrowotne oferowane w takich placówkach są w różnych wariantach, zgodnie ze stanem zdrowia i potrzebami pacjentów. Tworzone są one indywidualnie dla każdego pacjenta, na bazie kompleksowych świadczeń z zakresu lecznictwa, pielęgnacji, rehabilitacji oraz psychoterapii.

– W trakcie pobytu w placówce seniorzy mają zapewnioną nie tylko opiekę medyczną, ale również szereg udogodnień oraz atrakcji. Ogród jest niezmiernie częstym miejscem wypraw naszych podopiecznych, szczególnie w ciepłe dni, kiedy mają oni ochotę pooddychać świeżym powietrzem. Poza tym oferujemy również spotkania o tematyce zdrowotnej, aby każdy senior wiedział, jak ważne jest dbanie o siebie w dojrzałym wieku. Naszą placówkę odwiedzają również artyści, dzięki czemu możemy zapewnić seniorom występy muzyczne, jak i teatralne, a także przedstawienia przedszkolaków. Dodatkowo oferujemy zajęcia manualne, terapeutyczne, przy których mogą porozmawiać i miło spędzić czas. Dla bardziej rozrywkowych seniorów oferujemy również dancingi, gdzie mogą wspólnie się pobawić – dodaje Beata Drzazga.

Pobyt w takim miejscu nie musi kojarzyć się jedynie z zabiegami i różnymi innymi formami leczniczymi, ale jest to również okazja dla seniorów do odbudowania relacji towarzyskich. Zazwyczaj starsze osoby mieszkają same w swoim domu i nie mają bezpośredniego kontaktu z osobami w swoim wieku. W takim miejscu mogą spotkać ludzi z podobnymi doświadczeniami i miło spędzić czas przy herbacie czy też przy różnego rodzaju grach bądź innych zajęciach relaksacyjnych.

– Kontakt z drugą osobą jest jak najbardziej potrzebny osobom w podeszłym wieku. Dzięki temu mogą one poczuć, że przynależą do pewnej grupy ludzi, że nadal mają przyjaciół i ludzi, którzy ich kochają. A jak wiadomo, każdy człowiek chce czuć, że wciaż jest ważny i potrzebny. Tak zbudowana jest psychika każdego człowieka, bez względu na wiek. Umożliwiamy naszym podopiecznym kontakty z innymi, żeby tworzyli jak największe siatki znajomości. Pobyt w takiej placówce może jedynie pomóc naszym bliskim, by w jak najlepszy sposób spędzili swoje seniorskie lata – tłumaczy Beata Drzazga.

 

BetaMed S.A.– centrum medyczne istniejące na rynku od niemal 20 lat. Posiada 91 filii na terenie 11 województw, a jego główna siedziba znajduje się w Chorzowie. Spółka jest największą firmą medyczną w Polsce świadczącą usługi z zakresu opieki domowej i stacjonarnej, w tym opiekę senioralną.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Badania COVID pod lupą – wiarygodność, jakość, bezpieczeństwo Biuro prasowe
2020-09-24 | 10:00

Badania COVID pod lupą – wiarygodność, jakość, bezpieczeństwo

Badanie, a potwierdzenie zakażenia Liczba zakażonych SARS CoV-2 z dnia na dzień rośnie, co analogicznie zwiększa ryzyko nowych zachorowań. Po okresie wakacyjnego wypoczynku
Medycyna Sterylis - polskie urządzenie niszczy koronawirusa SARS-CoV-2 w ułamku sekundy
2020-09-23 | 15:05

Sterylis - polskie urządzenie niszczy koronawirusa SARS-CoV-2 w ułamku sekundy

Sterylis - polskie urządzenie niszczy koronawirusa SARS-CoV-2 w ułamku sekundy MILOO-ELECTRONICS stworzyło Sterylis – urządzenie, które w bezpieczny sposób niszczy
Medycyna Dwa leki podane razem efektywniej niszczą komórki nowotworowe
2020-09-18 | 12:00

Dwa leki podane razem efektywniej niszczą komórki nowotworowe

Naukowcy z Narodowego Instytutu Leków i Uniwersytetu Warszawskiego odkryli, że jednoczesne podanie dwóch substancji organicznych stosowanych w terapiach onkologicznych skutkuje

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Festiwal Biegowy Tauron 2020

Energetyka

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Robotyka i SI

Przyspieszenie cyfryzacji szkół i administracji w dobie pandemii wymaga zmian systemowych. To szansa dla polskich firm informatycznych

Pandemia koronawirusa postawiła firmy i urzędy w obliczu konieczności przyspieszenia cyfryzacji. Choć dzięki zdalnej komunikacji udało się utrzymać kontakty interpersonalne, to w dłuższej perspektywie w kwestii automatyzacji procesów niewiele się zmieniło. Pomimo że wzrosła sprzedaż sprzętu komputerowego i pojawiło się wzmożone zapotrzebowanie na usługi z sektora IT, to wciąż zbyt słabo rozwija się m.in. sektor cyberbezpieczeństwa, który stanowi fundament bezpiecznej cyfryzacji. Sytuacja związana z pandemią może być szansą dla polskich firm z branży IT.