Jak dyrektorzy szkół widzą przyszłość?
Kinnarps Polska
ul. Puławska 354/356
02-819 Warszawa
aleksandra.krawsz|kinnarps.pl| |aleksandra.krawsz|kinnarps.pl
+48 22 314 64 70
www.kinnarps.pl
Spośród 200 dyrektorów szwedzkich szkół, którzy wzięli udział w badaniu, połowa deklaruje, że zwiększono dystans między krzesłami w salach, a 66% z nich zmieniło meble w stołówkach. Niezależnie od wszystkich niezbędnych zmian, wśród odpowiedzi, czego brakuje w szwedzkich szkołach, wysoko na liście życzeń znalazł się „bardziej elastyczny wystrój wnętrz”. Na pierwszy plan w dobie pandemii wysuwa się znaczenie środowiska fizycznego, a teraz bardziej niż kiedykolwiek ważne stało się rozważenie przyszłej aranżacji przestrzeni do nauki. Jak tworzyć zrównoważone rozwiązania szkolnych wnętrz?
Wraz z pandemią COVID-19 szkoła – rozumiana zarówno jako budynek, jak i metody nauczania – stanęła przed zupełnie nowymi wyzwaniami. Środowiska edukacyjne musiały zostać szybko przekształcone, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się infekcji, a w niektórych miejscach konieczne było częściowe lub całkowite przestawienie się na nauczanie zdalne. Pojawiły się nowe możliwości nauczania i korzystania ze szkolnych pomieszczeń. Kreatywne i innowacyjne rozwiązania stworzyły nowe, często skuteczniejsze, szanse do nauki, ale dla wielu dostosowanie się do nowych okoliczności było nie lada wyzwaniem.
„Aby stworzyć elastyczne i odporne na wyzwania przyszłości wnętrze do nauki, należy określić priorytety i zaplanować środowisko fizyczne na wczesnym etapie projektowania. Wtedy powstają dobre warunki do wykorzystania przemyślanych rozwiązań, które wspierają uczniów, personel i ogólnie całe otoczenie w szkole. Ważne, aby od samego początku wybrać właściwe rozwiązanie i przyjrzeć się kosztom wyposażenia wnętrza w jego całym cyklu życia. W Kinnarps opracowaliśmy analizę przestrzeni edukacyjnej Next Education®, która może stanowić wsparciem w ważnych pracach przygotowawczych, na etapie planowania nowych lub przekształcania istniejących przestrzeni do nauki” – mówi Anders Larsson, Learning Space Strategist w Kinnarps AB.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I POBIERZ RAPORT NA STRONIE:
https://www.kinnarps.pl/wiedza/200-dyrektorow-szkol-o-srodowisku-edukacyjnym-przyszlosci/

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25

AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie
Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Media i PR
Duże zmiany na rynku agencji PR. Prawie połowa z nich działa na rynku krócej niż pięć lat

43 proc. agencji public relations działa w branży krócej niż pięć lat – wynika z badań Exacto i UW. To znacząca zmiana w porównaniu z poprzednią edycją badania z 2020 roku. To efekt ostatnich czterech lat, czyli okresu dużych gospodarczych, społecznych i politycznych perturbacji oraz technologicznych zmian. Agencje PR wiele usług outsourcują, zamiast zatrudniać pracowników, wolą umowy B2B, stąd na rynku pojawia się coraz więcej jednoosobowych działalności gospodarczych.
Polityka
Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.