InventionMed kontynuuje rozwój symulatorów medycznych oraz budowę CBR
InventionMed S.A., notowana na NewConnect, technologiczna firma z branży medycznej, opublikowała raport za drugi kwartał 2022 r. W omawianym okresie spółka skupiła się na dalszym rozwoju swojego flagowego produktu – TutorDerm. Poza rozwojem symulatora medycznego kontynuuje budowę Centrum innowacyjnych technik symulacji medycznych i rehabilitacyjnych w oparciu o wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość oraz autorską technologię podwójnej immersji.
- Drugi kwartał bieżącego roku był dla nas niezwykle istotny. Nasze najważniejsze rozwiązanie, czyli TutorDerm, po raz pierwszy pojawiło się w polskich ośrodkach medycznych podczas testów. Cieszymy się, że zarówno Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Collegium Medicum w Bydgoszczy były usatysfakcjonowane z pilotaży. Liczymy, że w przyszłości nasz innowacyjny produkt znajdzie uznanie w następnych ośrodkach medycznych. Poza bieżącą działalnością spółki trwały prace na budowie naszego Centrum Badawczo-Rozwojowego – mówi Tomasz Kierul, prezes zarządu InventionMed.
TutorDerm jest to symulator medyczny, który został stworzony dla potrzeb edukacji z dziedziny dermatologii klinicznej i estetycznej. Produkt w swym działaniu wykorzystuje technologię wirtualnej rzeczywistości. Symulowanie działań TutorDerm, dzięki wrażeniu immersji środowiska wizualnego oraz czucia, umożliwia praktykowanie zabiegów m. in. lekarzom, kosmetologom oraz studentom.
Drugie z rozwiązań InventionMed – wirtualna strzykawka – ma posłużyć jako sprzęt szkoleniowy dedykowany specjalistom z dermatologii klinicznej oraz estetycznej. Za jej pomocą możliwa jest nauka zastrzyków podskórnych z pominięciem praktyk na żywych organizmach.
Pod koniec czerwca br., na WZA, Akcjonariusze InventionMed podjęli uchwałę ws. podwyższenia kapitału zakładowego Spółki poprzez emisję 101.393.580 akcji serii F o wartości nominalnej 0,10 PLN. Emisja odbędzie się z zachowaniem prawa poboru dla wszystkich akcjonariuszy na dzień 26 września 2022 r. (dzień prawa poboru). Udział w emisji zadeklarował zarówno Prezes InventionMed Tomasz Kierul, oraz największy akcjonariusz spółki SoftBlue SA.
- Zdecydowaliśmy się na emisję akcji serii F, aby zapewnić spółce ciągłość w rozwoju projektów. Nasze produkty mają ogromny potencjał, nigdzie na świecie nie spotkaliśmy się z podobnymi rozwiązaniami. Emisja odbędzie się z zachowaniem prawa poboru - dodaje Tomasz Kierul, prezes zarządu InventionMed.

Bausch Health nawiązuje współpracę z YUN, aby wprowadzić przełomową pielęgnację mikrobiomu skóry do Polski

Zdaniem Polaków dostęp do populacyjnych danych medycznych powinni mieć wyłącznie lekarze – wynika z najnowszego raportu PRCN „Polacy o dostępie do danych medycznych”

Szyna CPM – nowoczesne wsparcie w rehabilitacji po przebytej operacji kolana i biodra
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.