Komunikaty PR

InventionMed komercjalizuje Projekt TutorDerm

2022-04-11  |  14:00
Biuro prasowe
Do pobrania pdf ( 0.2 MB )

InventionMed S.A., notowana na NewConnect, technologiczna firma z branży medycznej, dokonała pierwszej komercjalizacji innowacyjnego projektu TutorDerm. Edukacyjny symulator medyczny, wykorzystujący m.in. technologię VR, został wypożyczony przez Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) w ramach rozpoczęcia cyklu pilotaży na uczelni. Po pomyślnym zakończeniu okresu próbnego istnieje możliwość dalszego rozwoju współpracy.

W ubiegłym tygodniu (7 kwietnia) Warszawski Uniwersytet Medyczny rozpoczął cykl pilotaży z wykorzystaniem TutorDerm. Podpisana umowa przez InventionMed z uczelnią pozwala uniwersytetowi na odpłatne wypożyczenie urządzenia. Wydarzenie to jest kamieniem milowym w historii projektu, gdyż po raz pierwszy projekt został skomercjalizowany. Spółka nie wyklucza pilotaży na innych uczelniach.

- Rozpoczęcie cyklu pilotaży z wykorzystaniem TutorDerm to dla nas niezwykłe ważna chwila, gdyż jest to kluczowy produkt InventionMed. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się pierwszy raz skomercjalizować to urządzenie. Liczymy, że to dopiero początek, a TutorDerm, który jest produktem innowacyjnym na skalę światową stanie się coraz bardziej rozpoznawalny w ośrodkach medycznych. – mówi Tomasz Kierul, prezes zarządu InventionMed.

TutorDerm jest to symulator medyczny, który został stworzony dla potrzeb edukacji z dziedziny dermatologii klinicznej i estetycznej. Produkt w swym działaniu wykorzystuje technologię wirtualnej rzeczywistości. Symulowanie działań TutorDerm dostarcza wrażenie immersji środowiska wizualnego oraz czucia, co umożliwia praktykowanie zabiegów m. in. lekarzom, kosmetologom oraz studentom.

Warszawski Uniwersytet Medyczny jest jedną z największych polskich uczelni, która została założona w 1809 r. WUM kształci ponad 10 tysięcy studentów. Uczelnia oferuje 16 kierunków nauczania w języku polskim oraz 3 kierunki w języku angielskim. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Rewolucja w żywieniu dzieci. Zdrowa przekąska jak pełnowartościowy posiłek Biuro prasowe
2024-05-14 | 14:00

Rewolucja w żywieniu dzieci. Zdrowa przekąska jak pełnowartościowy posiłek

Świadomość dotycząca znaczenia zdrowego odżywiania rośnie, dzięki czemu rodzice przykładają coraz większą wagę do odpowiedniego żywienia swoich dzieci. Troskę tę nie zawsze
Medycyna Innowacje w biotechnologii
2024-05-08 | 17:30

Innowacje w biotechnologii

Specyficzna dieta może sprawić, że nie wszystkie dostępne na rynku produkty żywnościowe będą dla nas odpowiednie. Coraz więcej osób decyduje się na radykalną zmianę
Medycyna Zdrowe nawyki, które korzystnie wpływają na samopoczucie
2024-04-29 | 16:00

Zdrowe nawyki, które korzystnie wpływają na samopoczucie

Szczupła sylwetka, świetna kondycja skóry, włosów i paznokci, zdrowy duch w zdrowym ciele oraz pozytywne samopoczucie. Większość z nas marzy o wspomnianych elementach,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Infrastruktura

Szybki rozwój 5G w Orange Polska. Do końca roku operator uruchomi 3 tys. stacji dających dostęp do nowej technologii

– W całym kraju jest już 1,5 tys. stacji 5G obsługujących pasmo C, ale cały czas pracujemy nad zwiększeniem zasięgu i włączamy kolejne. Do końca roku klienci Orange Polska będą korzystać łącznie z 3 tys. stacji, które włączamy zarówno w dużych aglomeracjach, jak i w mniejszych miejscowościach – zapowiada Jolanta Dudek, wiceprezes Orange Polska ds. rynku konsumenckiego. Jak podkreśla, ta technologia, która na dobre ruszyła w Polsce z początkiem tego roku, jest dla konsumentów rewolucją w korzystaniu z mobilnego internetu. Wraz z jej upowszechnianiem Polacy kupują też coraz więcej telefonów obsługujących sieć 5G – łącznie w ich rękach jest już 3,25 mln takich smartfonów, a dostępność takiego sprzętu poprawiają coraz bardziej przystępne ceny.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.