Instytut Konfucjusza w Krakowie wspiera studentów i naukowców z Ukrainy
Instytut Konfucjusza w Krakowie
Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/
Instytut Konfucjusza w Krakowie znosi opłaty za kursy dla wszystkich studentów i naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego z Ukrainy.
Społeczność akademicka jest głęboko poruszona inwazją sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, rozpętaniem przez nią brutalnej wojny, która powoduje śmierć i zniszczenia, także centrów kulturalnych i akademickich.
Jako mały gest solidarności z naszymi ukraińskimi studentami i uczonymi, zgodnie z wyrażoną przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego wolą udzielenia im wszelkiej możliwej pomocy, Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ "Instytut Konfucjusza w Krakowie" zdecydowało o zniesieniu opłat za kursy w Instytucie dla wszystkich studentów i naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego z Ukrainy, którzy chcieliby w nich uczestniczyć.
Instytut Konfucjusza w Krakowie zajmuje się promocją chińskiej kultury i nauczaniem języka chińskiego. Jest jednostką Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, stworzoną wspólnie z Pekińskim Uniwersytetem Języków Obcych. Powstał w 2006 roku, jako pierwsza tego typu instytucja w Polsce, ponadto jest jedyną w Krakowie instytucją oferującą nauczanie języka chińskiego na wszystkich poziomach zaawansowania.
Więcej informacji o stronie www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl

Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Jak uczyć o ekologii? Ogólnopolski Klub EkoEdukatora zaprasza na nieodpłatne szkolenia dla nauczycieli
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.
Prawo
Konkurencyjność firm wśród najważniejszych zadań dla kolejnego budżetu UE. Komisja szuka nowych źródeł dochodów

Przed budżetem na kolejną siedmioletnią perspektywę stoi szereg wyzwań. Jednym z nich są potrzeby zwiększania wydatków na obronność i zbrojenia oraz na wsparcie konkurencyjności europejskich firm. Jednocześnie dla zaspokojenia rosnących potrzeb w priorytetowych obszarach konieczne są nowe źródła dochodów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.