Innowacyjny robot OMNIBotics® stanie w Szpitalu Bródnowskim
MASSMEDICA SPÓŁKA AKCYJNA
ul. Adama Branickiego 17
02-972 Warszawa
anna.haczykowska|massmedica.com| |anna.haczykowska|massmedica.com
734801056
https://massmedica.com/
W październiku 2020 r. Massmedica S.A. zawarła umowę na dostawę robota operacyjnego OMNIBotics® do endoprotezoplastyki stawu kolanowego do Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Dostawa i uruchomienie robota w szpitalu nastąpi w IV kwartale 2020 roku. Będzie on używany przez Zespół Oddziałów Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej i Rehabilitacji, kierowanego przez dr n. med. Pawła Skowronka. Robot OMNIBotics® to przełomowe rozwiązanie umożliwiające najefektywniejsze i bezbłędne wykonanie operacji stawu kolanowego.
Zabieg endoprotezoplastyki stawu kolanowego jest globalnie najczęściej wykonywaną operacją zastąpienia implantem zniszczonej powierzchni stawowej. W Polsce w 2018 roku wykonano 29 500 tego typu operacji. Efekt w postaci zniesienia bólu i poprawy ruchomości w stawie osiągany jest praktycznie u 100% pacjentów. Jednakże ponad 50% pacjentów raportuje dyskomfort spowodowany wrażeniem innego funkcjonowania stawu niż przed chorobą. Współczesnym wyzwaniem w endoprotezoplastyce kolana jest takie wykonanie operacji, aby kolano z endoprotezą funkcjonowało jak zdrowe. Duża złożoność anatomiczna stawu kolanowego znacznie utrudnia chirurgowi osiągnięcie tego celu. Człowiek nie jest w stanie zaobserwować i przeanalizować wszystkich parametrów bio-mechanicznych występujących w stawie kolanowym. Powyższe może jednak zostać dużo efektywniej wykonane przy zastosowaniu sztucznej inteligencji.
OMNIBotics® to jedyny na świecie system do endoprotezoplastyki kolana, posiadający robota do zbalansowania kolana – BalanceBot™. Jest to urządzenie, które śródoperacyjnie bada napięcie tkanek miękkich poprzez pomiar siły działającej na kłykcie w pełnym zakresie ruchomości. Dane te są analizowane i wyświetlane w czasie rzeczywistym na ekranie monitora, po czym wprowadza się odpowiednie ustawienia, które poprzez OMNIBot™ – robota do cięć kostnych pozwalają na perfekcyjnie dopasowane do anatomii i biomechaniki pacjenta osadzenie elementów endoprotezy.
Massmedica S.A. to działająca od 2011 r. firma o ugruntowanej pozycji, działająca w obszarach medycyny rekonstrukcyjnej, regeneracyjnej, anti-aging i estetycznej. Urządzenie, które dostarczy do jednego z warszawskich szpitali jest unikalnym rozwiązaniem w skali światowej. Będzie to trzeci, po Francji i Szwajcarii, robot OMNIBotics® zainstalowany w Europie.

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji

Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych

Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników
Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Prawo
UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.