Innowacyjne antywirusowe maseczki

Andrzej Bromski
Bromo
ul. Płowiecka 4/189
00-585 Warszawa
materialy.prasowedszkodowania|gmail.com| |materialy.prasowedszkodowania|gmail.com
510 139 576
www.bromo.pl
LSP Life – polski dystrybutor nowatorskich samoodkażających się maseczek otrzymał na XI Gali Polish Businesswoman Awards nagrodę w kategorii zdrowie, jako „Lider innowacyjnych wyrobów sanitarnych i rozwiązań higienicznych”. Nagrodę podczas gali odebrała prezes zarządu LSP Life, Pani Aleksandra Wolska. Wyjątkowość dystrybuowanych przez LSP Life maseczek polega na tym, że wykorzystana do ich produkcji tkanina nie tylko chroni przed rozprzestrzenianiem się wirusa i bakterii, lecz także je dezaktywuje i zabija a ich skuteczność jest blisko 100-procentowa. Tak wynika z testów renomowanych europejskich i amerykańskich ośrodków naukowych.
16 października w Warszawskim Hotelu Regent miała miejsce jedenasta już uroczysta Gala Polish Busineswoman Awards. Uroczystość poprowadził aktor Jacek Borkowski, a nagrody dla wybitnych kobiet biznesu przyznano w kilku głównych kategoriach: wybitna osobowość, uroda, sukces firmy, zdrowie, moda, nieruchomości oraz finanse. W tym roku jedną z laureatek została Pani Aleksandra Wolska prezes LSP Life.
LSP Life nagrodzono w kategorii zdrowie, jako lidera innowacyjnych wyrobów sanitarnych i higienicznych. Firma jest dystrybutorem maseczek wyprodukowanych w opatentowanej szwajcarskiej technologii Livinguard – która jako pierwsza na świecie umożliwia produkcję tkanin działających bakterio i wirusobójczo – rozrywając ściany komórek drobnoustrojów po zetknięciu z tkaniną.
Technologia polega na osadzaniu na powierzchni tkaniny dodatniego ładunku polikationowego. – Gdy mikroby wejdą z nią w kontakt, komórka drobnoustroju, która jest naładowana ujemnie, zostaje zniszczona – wyjaśnia dyrektor Instytutu Higieny Zwierząt i Środowiska Freie Universität Berlin, prof. dr Uwe Rösler. – Nasze testy laboratoryjne potwierdziły, że tkanina wytwarzana w technologii Livinguard dezaktywuje ponad 99 proc. ludzkiego koronawirusa – potwierdza światowej sławy mikrobiolog i wirusolog prof. dr Charles P. Gerba z The University of Arizona. Podobne rezultaty przyniosły testy przeprowadzone przez naukowców Instytutu Technologii Włókienniczej Uniwersytetu RWTH w Akwizgranie.
Maseczki do Polski sprowadziła firma LSP Life. „Bardzo cieszymy się z nagrody Businesswoman Award. Jesteśmy startupem, którego pomysł biznesowy już na początkowym etapie został dostrzeżony i nagrodzony – to dla nas ogromne wyróżnienie, ale także i motywacja by dalej działać na polu innowacyjnych rozwiązań w obszarze zdrowia, o które bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy teraz dbać” – podsumowała Aleksandra Wolska z LSP Life.

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji

Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych

Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników
Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Prawo
UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.