Ice Code Games odkrywa kolejną kartę i podpisuje umowę wydawniczą na drugą grę
Inner Value
Koszykowa 54
00-675 Warszawa
k.kleczkowski|innervalue.pl| |k.kleczkowski|innervalue.pl
+48 533 070 550
innervalue.pl/
Notowana na NewConnect spółka Ice Code Games podpisała umowę wydawniczą na nową grę z holenderskim wydawcą – Good Shepherd Entertainment. Producent gier wideo na PC i konsole ujawnia, że projekt o roboczym tytule Odyseusz, będzie zawierać elementy strategii turowej w stylu rogue-lite. To druga gra, nad którą aktualnie pracuje warszawski deweloper.
Odyseusz będzie grą strategiczną, w której zostaną zastosowane niestandardowe koncepcje branżowe. Zespół Ice Code Games chce wprowadzać takie rozwiązania w każdej produkowanej przez studio grze. Rozmiar nowego projektu będzie porównywalny do pierwszego zapowiedzianego w tym roku tytułu – Hard West 2. Producent zapowiada, że skala tego przedsięwzięcia może się jeszcze zmienić w fazie przedprodukcyjnej i faktycznej fazie produkcyjnej projektu.
- Odyseusz w 100 procentach wpisuje się w strategię Ice Code Games. Tytuł będzie zawierać elementy gatunku taktycznych strategii turowych w stylu rogue-lite. Jego głównymi zaletami na pewno będą innowacyjne mechaniki, które będziemy mogli wykorzystać przy realizacji kolejnych gier - mówi Paweł Wilk, prezes zarządu Ice Code Games.
Produkcja w całości, łącznie z marketingiem, będzie finansowana przez wydawcę – Good Shepherd Entertainment. Docelowo tytuł będzie dostępny na PC oraz na najpopularniejszych konsolach.
- Good Shepherd Entertainment postanowił sfinansować nasz nowy projekt o kryptonimie „Odyseusz”, który jest dopiero w fazie przedprodukcyjnej. Podjęcie współpracy na tym etapie, to przejaw dużego zaufania i pełnego zaangażowania wydawcy. Umowa zawarta z holenderskim wydawcą jest podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich polega na przygotowaniu prototypu gry, który chcemy dostarczyć jeszcze w tym roku i akceptacji ostatniego kamienia milowego. Po spełnieniu tego wymogu, automatycznie wejdzie w życie pełna umowa wydawnicza - podkreśla Paweł Wilk.
***
O spółce:
Ice Code Games SA to notowany na NewConnect w Warszawie producent gier wideo na PC i konsole. Studio specjalizuje się w grach strategicznych i taktycznych. W 2020 roku firma nawiązała strategiczne partnerstwo z Good Shepherd Entertainment – wydawcą należącym do notowanego na londyńskiej giełdzie Devolver Digital. Efektem tej współpracy będzie gra Hard West2, której premiera na PC planowana jest w 2022 roku.
Celem Ice Code Games jest zdobycie pozycji topowego producenta gier strategicznych, które będą dostępne na PC i wszystkich najpopularniejszych konsolach.
To więcej niż aplikacja ubezpieczeniowa - premiera Balcia App w Polsce
Główni akcjonariusze Red Square Games dofinansują działalność studia
Immersion Games zapowiada rewolucję w VR Fitness!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.