Train Station Renovation poczuł pociąg do wirtualnej rzeczywistości

Train Station Renovation, flagowy tytuł notowanej na NewConnect spółki Live Motion Games, pojawi się w wersji na gogle VR. Twórca symulatora renowacji stacji kolejowych i pociągów zawarł umowę z Ultimate VR na stworzenie portu gry dedykowanego technologii Virtual Reality. Tym samym Live Motion Games zapowiada, że rozgrywka stanie się jeszcze bardziej angażująca dla gracza. Niedawno studio zapowiedziało, że Train Station Renovation trafi do sprzedaży na terenie Chin oraz krajów ościennych.
- Train Station Renovation to tytuł, który posiada ogromny potencjał do rozwoju, a przy tym ma cały czas bardzo dobre wyniki sprzedaży, które zapewniają stały dochód spółce. Aktualnie sprzedaż gry wynosi blisko 69 000 kopii. Postanowiliśmy wykorzystać ten potencjał i podpisaliśmy umowę z Ultimate VR na stworzenie portu gry w wirtualnej rzeczywistości. Zysk ze sprzedaży, po pokryciu kosztów produkcji, Train Station Renovation w wersji VR zostanie podzielony w proporcji 50:50. Zdecydowaliśmy się postawić na innowacyjną technologię, żeby stworzyć symulator renowacji i modernizacji stacji kolejowych w takiej odsłonie, w której gracz będzie mógł dosłownie wejść do świata wykreowanej przez nas rozgrywki – mówi Michał Kaczmarek, CEO w Live Motion Games S.A.
W Train Station Renovation gracz wciela się w pracownika firmy remontującej, który jest odpowiedzialny za odnowienie zniszczonych i opuszczonych dworców. Jego zadanie to przywrócenie dawnego blasku, czyli posprzątanie, naprawa, wyposażenie oraz dekoracja stacji kolejowych. Gra oferuje dziesięć map, na których gracz prowadzi prace – zaczynając od małych wiejskich stacyjek, kończąc na ogromnych miejskich dworcach. Projekt dostępny jest w jedenastu językach: angielskim, chińskim, hiszpańskim, portugalskim, rosyjskim, francuskim, włoskim, niemieckim, polskim, tureckim i japońskim. Docelowo projekt powstanie w wersjach konsolowych.
- Train Station Renovation to gra z gatunku symulatorów, która cieszy się dużą popularnością wśród graczy PC-towych, o czym świadczy ponad 83% pozytywnych recenzji na platformie Steam. Naszym zdaniem tytuł ma potencjał zaistnieć na rynku wirtualnej rzeczywistości, głównie dzięki ciekawemu modelowi rozgrywki. Liczymy na to, że TSR w nowej odsłonie zostanie entuzjastycznie odebrany przez użytkowników VR-u – komentuje Dawid Sułkowski z Ultimate VR.
To nie koniec planów warszawskiej firmy związanych z tytułem Train Station Renovation. Flagowy projekt z portfolio produkcyjnego Live Motion Games trafi do odbiorców z Chin i krajów ościennych. Będzie to możliwe za sprawą zawartej niedawno umowy z platformą Sonkwo.
To więcej niż aplikacja ubezpieczeniowa - premiera Balcia App w Polsce

Główni akcjonariusze Red Square Games dofinansują działalność studia

Immersion Games zapowiada rewolucję w VR Fitness!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Nauka
Dobre perspektywy współpracy pomiędzy brytyjskimi a polskimi uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na relacje gospodarcze

Współpraca pomiędzy Polską a Wielką Brytanią w obszarze akademickim szybko się rozwija. Dotyczy to nie tylko wymiany studenckiej i edukacji transnarodowej, ale przede wszystkim strategicznych partnerstw między instytucjami i uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na współpracę między firmami z obu krajów. W efekcie dynamika współpracy gospodarczej Polski z Wielką Brytanią stale rośnie, podobnie jak wartość brytyjskich inwestycji czy firm z udziałem brytyjskiego kapitału.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.