Train Station Renovation poczuł pociąg do wirtualnej rzeczywistości

Train Station Renovation, flagowy tytuł notowanej na NewConnect spółki Live Motion Games, pojawi się w wersji na gogle VR. Twórca symulatora renowacji stacji kolejowych i pociągów zawarł umowę z Ultimate VR na stworzenie portu gry dedykowanego technologii Virtual Reality. Tym samym Live Motion Games zapowiada, że rozgrywka stanie się jeszcze bardziej angażująca dla gracza. Niedawno studio zapowiedziało, że Train Station Renovation trafi do sprzedaży na terenie Chin oraz krajów ościennych.
- Train Station Renovation to tytuł, który posiada ogromny potencjał do rozwoju, a przy tym ma cały czas bardzo dobre wyniki sprzedaży, które zapewniają stały dochód spółce. Aktualnie sprzedaż gry wynosi blisko 69 000 kopii. Postanowiliśmy wykorzystać ten potencjał i podpisaliśmy umowę z Ultimate VR na stworzenie portu gry w wirtualnej rzeczywistości. Zysk ze sprzedaży, po pokryciu kosztów produkcji, Train Station Renovation w wersji VR zostanie podzielony w proporcji 50:50. Zdecydowaliśmy się postawić na innowacyjną technologię, żeby stworzyć symulator renowacji i modernizacji stacji kolejowych w takiej odsłonie, w której gracz będzie mógł dosłownie wejść do świata wykreowanej przez nas rozgrywki – mówi Michał Kaczmarek, CEO w Live Motion Games S.A.
W Train Station Renovation gracz wciela się w pracownika firmy remontującej, który jest odpowiedzialny za odnowienie zniszczonych i opuszczonych dworców. Jego zadanie to przywrócenie dawnego blasku, czyli posprzątanie, naprawa, wyposażenie oraz dekoracja stacji kolejowych. Gra oferuje dziesięć map, na których gracz prowadzi prace – zaczynając od małych wiejskich stacyjek, kończąc na ogromnych miejskich dworcach. Projekt dostępny jest w jedenastu językach: angielskim, chińskim, hiszpańskim, portugalskim, rosyjskim, francuskim, włoskim, niemieckim, polskim, tureckim i japońskim. Docelowo projekt powstanie w wersjach konsolowych.
- Train Station Renovation to gra z gatunku symulatorów, która cieszy się dużą popularnością wśród graczy PC-towych, o czym świadczy ponad 83% pozytywnych recenzji na platformie Steam. Naszym zdaniem tytuł ma potencjał zaistnieć na rynku wirtualnej rzeczywistości, głównie dzięki ciekawemu modelowi rozgrywki. Liczymy na to, że TSR w nowej odsłonie zostanie entuzjastycznie odebrany przez użytkowników VR-u – komentuje Dawid Sułkowski z Ultimate VR.
To nie koniec planów warszawskiej firmy związanych z tytułem Train Station Renovation. Flagowy projekt z portfolio produkcyjnego Live Motion Games trafi do odbiorców z Chin i krajów ościennych. Będzie to możliwe za sprawą zawartej niedawno umowy z platformą Sonkwo.
To więcej niż aplikacja ubezpieczeniowa - premiera Balcia App w Polsce

Główni akcjonariusze Red Square Games dofinansują działalność studia

Immersion Games zapowiada rewolucję w VR Fitness!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku
Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.