Train Station Renovation poczuł pociąg do wirtualnej rzeczywistości
Train Station Renovation, flagowy tytuł notowanej na NewConnect spółki Live Motion Games, pojawi się w wersji na gogle VR. Twórca symulatora renowacji stacji kolejowych i pociągów zawarł umowę z Ultimate VR na stworzenie portu gry dedykowanego technologii Virtual Reality. Tym samym Live Motion Games zapowiada, że rozgrywka stanie się jeszcze bardziej angażująca dla gracza. Niedawno studio zapowiedziało, że Train Station Renovation trafi do sprzedaży na terenie Chin oraz krajów ościennych.
- Train Station Renovation to tytuł, który posiada ogromny potencjał do rozwoju, a przy tym ma cały czas bardzo dobre wyniki sprzedaży, które zapewniają stały dochód spółce. Aktualnie sprzedaż gry wynosi blisko 69 000 kopii. Postanowiliśmy wykorzystać ten potencjał i podpisaliśmy umowę z Ultimate VR na stworzenie portu gry w wirtualnej rzeczywistości. Zysk ze sprzedaży, po pokryciu kosztów produkcji, Train Station Renovation w wersji VR zostanie podzielony w proporcji 50:50. Zdecydowaliśmy się postawić na innowacyjną technologię, żeby stworzyć symulator renowacji i modernizacji stacji kolejowych w takiej odsłonie, w której gracz będzie mógł dosłownie wejść do świata wykreowanej przez nas rozgrywki – mówi Michał Kaczmarek, CEO w Live Motion Games S.A.
W Train Station Renovation gracz wciela się w pracownika firmy remontującej, który jest odpowiedzialny za odnowienie zniszczonych i opuszczonych dworców. Jego zadanie to przywrócenie dawnego blasku, czyli posprzątanie, naprawa, wyposażenie oraz dekoracja stacji kolejowych. Gra oferuje dziesięć map, na których gracz prowadzi prace – zaczynając od małych wiejskich stacyjek, kończąc na ogromnych miejskich dworcach. Projekt dostępny jest w jedenastu językach: angielskim, chińskim, hiszpańskim, portugalskim, rosyjskim, francuskim, włoskim, niemieckim, polskim, tureckim i japońskim. Docelowo projekt powstanie w wersjach konsolowych.
- Train Station Renovation to gra z gatunku symulatorów, która cieszy się dużą popularnością wśród graczy PC-towych, o czym świadczy ponad 83% pozytywnych recenzji na platformie Steam. Naszym zdaniem tytuł ma potencjał zaistnieć na rynku wirtualnej rzeczywistości, głównie dzięki ciekawemu modelowi rozgrywki. Liczymy na to, że TSR w nowej odsłonie zostanie entuzjastycznie odebrany przez użytkowników VR-u – komentuje Dawid Sułkowski z Ultimate VR.
To nie koniec planów warszawskiej firmy związanych z tytułem Train Station Renovation. Flagowy projekt z portfolio produkcyjnego Live Motion Games trafi do odbiorców z Chin i krajów ościennych. Będzie to możliwe za sprawą zawartej niedawno umowy z platformą Sonkwo.
Red Square Games podpisało kluczową umowę licencyjną z Asmodee
SlavicPunk: Oldtimer debiutuje w wersji na konsole Xbox i PlayStation
Dziennikarka Karolina Pajączkowska ambasadorką gry Play of Battle!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.